Bukina Bukina komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Alenu Mornštajnovou zbožňuju. nejen pro to, že pochází ze stejného kraje. Její knihy jsou plné, pro mě, tak silných emocí, že každou přečtu během pár dní a pak mě to strašně mrzí, že už je konec. Tiché roky jsou skvělé.

23.10.2020 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

A slova přehlušily slzy...Víc, než kdy jindy je mi jasné, že tyto osudy se někde ve světě opravdu dějí.

14.06.2022 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Náhodně jsem sáhla po knize, která mě oslovila. Nemocný otec, který mi už nestihne říct o své minulosti, o dětství, o životě za války... Od Jiřího Hájíčka si budu určitě chtít ještě něco přečíst.

30.12.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Spravedlnosti né vždy může být učiněno za dost. Zkrátka život ala Alena Mornštajnová.

25.12.2021 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Sama jsem se v životě presvědčila,že poznat blíže lidi, kteří se ostatním zdají divní,hysteričtí nebo blázniví v sobě skrývá většinou nějaké životní trápení.Krásná kniha, kterou bych doporučila všem.

09.12.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Právě jsem dočetla a ještě se z děje nemůžu dostat.Způsob autorova psaní mě naprosto fascinoval.Nejlepší kniha,co jsem doposud četla.Doporučuji všem.

17.07.2017 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Tak toto je kniha s velkým K.

22.05.2023 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Kniha mi připomínala spoustu mých vlastních pocitů. Jak kdysi v roli dítěte.. nepochopený rebel, černá ovce, tak i nyni v roli matky, dělajíc, snad ne zas tak často, mezi dětmi určité rozdíly. Vždy jsem si říkala, že každé dítě potřebuje individuální přístup a není možné se k nim vždy chovat stejně, ale rovněž důležité je dokonale znát i pohled z té dětské duše. Kniha se mi moc líbila.

01.11.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Dokonalá četba. Začala jsem autorku vnímat Hanou, ale ani touto knihou mě Alena Mornštajnová nezklamala.
Ano, lze udělat špatné věci s prvotně dobrými úmysly. Člověk si to stejně "vyžere" vlastně sám.

28.02.2020 5 z 5

Po přečtení Jizvy od Danuty Chlupové jsem se s nadšením pustila do Životic. Vůbec jsem o této tragédii našich dějin nevěděla a jsem ráda, že díky Karin Lednické již budu. Navíc fakta poutavě zahrnuty v příbězích. Moc se mi kniha líbila.

27.06.2022 5 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Jak podstatnou roli hraje v životě člověka náhoda. Velmi krásná a čtivá kniha díky zajímavému příběhu.

25.06.2022 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Smutné i veselé, čtivé, uvěřitelné...prostě prima počteníčko.

30.11.2017 4 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Líbila se mi a moc. Četla jsem V šedých tónech i Sůl moře a Potrhaná křídla byla opravdu jiná. Ale kolik autorů tohle dokáže, napsat každou knihu úplně z jiného světa a ještě k tomu zajímavou a čtivou?
Ruta Sepetys ano.

04.03.2020 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Líbí se mi knihy, co jsou pro děti i dospělé v jednom. Každý si z ní vezme to své. Celé čtení jsem se z vlastní představivosti musela stále usmívat.

21.02.2020 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Na zhodnocení této knihy nemám dostatek vhodných slov.Je úžasná. Byla pro mě důležitější než cokoliv, co jsem během jejího čtení musela udělat. Jednoznačně doporučuji přečíst .

01.03.2018 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Knihy napsané na podkladě pravdivých dobových událostí mám moc ráda. Tahle mi ale zas tak úplně nesedla.

19.02.2023 3 z 5

Dravec Dravec Marek Epstein

Miluju české autory. Příběh pro mě byl velice čtivý a zarážející zároveň. Jak se z inteligentní ženy stane troska? Velmi jednoduše.....

30.12.2020 4 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Knihu mi paradoxně doporučil můj 12 letý syn. A proč ne?Věřím, že v dětské mysli se toho odehrává tolik, pro nás dospěláky, nepochopitelneho, aniž by se setkali s tak závažným osudem, jako hlavní hrdina, že je třeba tomu věnovat maximální pozornost. Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem ji za jeden večer.

15.01.2019 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Přečetla jsem knihu na dovolené..u moře.. A vyplakala jsem moře soli. Krásná.

17.08.2018 5 z 5

Co všechno dokáží dívky..ženy obětovat za trochu lásky či blízkosti milovaného člověka? Pořád v podstatě od dospívání řešíme, jsme li dost hezké, štíhlé, dost dobré milenky,manželky, matky nebo dcery pro naše stárnoucí rodiče. Přitom stačí tak málo...zájem a uznání.Nic materiálního.

17.08.2023 5 z 5