Bukina Bukina komentáře u knih

Co všechno dokáží dívky..ženy obětovat za trochu lásky či blízkosti milovaného člověka? Pořád v podstatě od dospívání řešíme, jsme li dost hezké, štíhlé, dost dobré milenky,manželky, matky nebo dcery pro naše stárnoucí rodiče. Přitom stačí tak málo...zájem a uznání.Nic materiálního.

17.08.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Tak toto je kniha s velkým K.

22.05.2023 5 z 5

Nejdelší den Adama T. Nejdelší den Adama T. Patrick Ness

Láska je opravdu jen jedna...v jakémkoliv vzahu a v jakémkoliv pojeti.Stejně silná, stejně vroucí. Mám ráda knihy s hlubšími tématy. Tohle je jedna z nich.

18.04.2023 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Knihy napsané na podkladě pravdivých dobových událostí mám moc ráda. Tahle mi ale zas tak úplně nesedla.

19.02.2023 3 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Mám Rutu moc ráda a přečtený každý jeji román. Strhující pravdivý příběh, vyvolávajíc slzy. Pro mě TOPka.

26.12.2022 5 z 5

Černobylské dívky Černobylské dívky Anne Blankman

Velice silný příběh na podkladě dobových událostí. Kniha pro všechny věkové kategorie. Smekám autorce.

31.08.2022 5 z 5

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

Surová kniha.Co do zimy i násilí.

15.08.2022 3 z 5

Po přečtení Jizvy od Danuty Chlupové jsem se s nadšením pustila do Životic. Vůbec jsem o této tragédii našich dějin nevěděla a jsem ráda, že díky Karin Lednické již budu. Navíc fakta poutavě zahrnuty v příbězích. Moc se mi kniha líbila.

27.06.2022 5 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Jak podstatnou roli hraje v životě člověka náhoda. Velmi krásná a čtivá kniha díky zajímavému příběhu.

25.06.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

A slova přehlušily slzy...Víc, než kdy jindy je mi jasné, že tyto osudy se někde ve světě opravdu dějí.

14.06.2022 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Náhodně jsem sáhla po knize, která mě oslovila. Nemocný otec, který mi už nestihne říct o své minulosti, o dětství, o životě za války... Od Jiřího Hájíčka si budu určitě chtít ještě něco přečíst.

30.12.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Spravedlnosti né vždy může být učiněno za dost. Zkrátka život ala Alena Mornštajnová.

25.12.2021 4 z 5

Bílá žena Bílá žena Madeleine Brent (p)

Romantika pro nenáročné čtenáře. Co víc si přát v době covidové

08.12.2021 2 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Překvapivé rozuzlení.

01.08.2021 3 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Před 100 lety i za 100 let. Pořád bude alkohol jedním z největších zabijáků lidské důstojnosti.

17.07.2021 3 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Nemohla jsem se do knihy začíst, přesto mě lákalo pokračovat a od poloviny jsem opravdu nezalitovala. Poutavý příběh na pravdivém základě se zajímavou zápletkou a překvapivým koncem. Líbila se mi.

03.07.2021 4 z 5

Voňavé (na)dělení Voňavé (na)dělení Blanka Hošková

Oddechovka, to ano. Chvílemi jsem měla pocit, že čtu autorčin, ne až tak zajímavý, deník. Musím ale přiznat, že mě zajímalo, jak to s hlavní hrdinkou nakonec dopadne.A dopadlo to překvapivě dobře.

23.06.2021 3 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Nepodařilo se mi ji přečíst jedním dechem, i když by si to kniha určitě zasloužila.Po Vránách mě Sítě nezklamaly.Doporučuji.

09.05.2021 4 z 5

Dravec Dravec Marek Epstein

Miluju české autory. Příběh pro mě byl velice čtivý a zarážející zároveň. Jak se z inteligentní ženy stane troska? Velmi jednoduše.....

30.12.2020 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Kniha mi připomínala spoustu mých vlastních pocitů. Jak kdysi v roli dítěte.. nepochopený rebel, černá ovce, tak i nyni v roli matky, dělajíc, snad ne zas tak často, mezi dětmi určité rozdíly. Vždy jsem si říkala, že každé dítě potřebuje individuální přístup a není možné se k nim vždy chovat stejně, ale rovněž důležité je dokonale znát i pohled z té dětské duše. Kniha se mi moc líbila.

01.11.2020 5 z 5