_Brunetka_ _Brunetka_ komentáře u knih

Kolektiv Kolektiv Alison Gaylin

Pro upřesnění, hodnotím 4,5*.

Jsem opravdu šťastná, že se mi opět dostal do rukou parádní thriller. Autorčin styl psaní mě chytil a nepustil. Stránky mi pod rukama mizely tak rychle, až jsem se tomu nestíhala ani divit. Příběh mě vcucl a celý jsem si ho odjela na jedné velké vlně napětí. Grafické zpracování fungovalo skvěle a líbilo se mi, že sem právě byly zakomponovány i střípky z internetových konverzací. Poměrně jsem fandila hlavní hrdince, která si ke mně našla cestu prošla si jistým vývojem a oceňuju její znovunalezenou lidskost. Námět je originální a se silnějším tématem (nějaká ta bolest a smutek na vás zapůsobí), což je tu taky vhodné zmínit. Finální rozuzlení mě celkem šokovalo a zarazilo mě, že celá kniha vlastně končí špatně, což u tohoto žánru není zvykem. Závěrem, Kolektiv můžu doporučit úplně všem, kteří si rádi přečtou poutavý příběh s lehce mrazivou atmosférou.

27.04.2023 4 z 5

Kořist Kořist Yrsa Sigurðardóttir

Pro upřesnění, hodnotím 1,5*.

Bohužel, tuhle knížku považuju za první letošní přešlap. Celý problém vázne v tom, že jsem se nedokázala adaptovat na styl psaní autorky. Postrádal čtivost, protože neobsahoval téměř žádné dialogy a celý děj jako by se topil v neustále se opakujících popisech. Opravdu jsem se nudila a jediný důvod, proč jsem knihu přečetla relativně brzy, byl, že jsem se motivovala tím, že to alespoň budu mít rychle za sebou. Námět přitom nebyl špatný a rozdělení příběhu do tří časových linií vypadalo slibně. Chybělo mi také napětí a zvraty, které by mě táhly dopředu a vzbudily můj zájem. Na postavy asi brzo zapomenu. Pozitivum ještě nacházím v zápletce, tu musím pochválit, protože mě překvapila. Závěrem se to ale nedá shrnout jinak než tak, že vám Kořist doporučit nemůžu navzdory dobrému nápadu provedení prostě selhalo.

27.04.2023 1 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Tady tato povinná četba mě velmi mile překvapila. Autor píše opravdu poutavě a mou maximální přízeň si získal téměř od samého začátku. Příběh mě strhl a stále jsem chtěla vědět, co se bude dít dál. Navzdory tomu, do jaké kategorie toto dílko spadá, jsem tu neobjevila žádná nudná místa. Postavy jsou parádně charakterově prokreslené. K některým jsem pocítila velkou míru sympatie a některým bych zase bez milosti zakroutila krkem. Děj je nabitý napětím a zápletku autor promyslel to vedlo k tomu, že mi občas dělalo potíže dýchat. Emoce pracovaly jako fretky. Najdete si tu několik krásných myšlenek. Příběh má nesmírnou hodnotu, která pochází z celkového tématu a motivů se v něm objevujících upřímná láska, oddanost, faleš, lidská sebestřednost a sobeckost, ambice, životní změna, lidská přizpůsobivost. Konečné vyústění považuju za velmi smutné. Velkého Gatsbyho vám můžu doporučit všemi deseti, protože ve vás něco důležitého zanechá.

27.04.2023

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Další Shakespearova hra, která se mi moc líbila. Autor se mi čte opravdu dobře a v překladu Martina Hilského to nemá chybu. Příběh je skvěle vymyšlený a originální. Děj příjemně plynul a já se u něj náramně smála (a bavila obecně). Postavy vás nudit nebudou a jsou krásně vykreslené. Tématu udělání si z té největší bestie (rozumějte ženy) poddajnou manželku se nedá upřít zajímavost. Konec parádní. Pokud si hledáte zábavnou a příjemnou povinnou četbu určitě sáhněte právě po Zkrocení zlé ženy (koukněte se po ní ale i bez nějaké povinnosti, nebudete litovat).

27.04.2023

Černooká Černooká Anna Musilová

Pro upřesnění, hodnotím 3,5*.

No, musím říct, že tohle bylo vážně hodně silný kafe, ale zkusím se s tím nějak poprat. Začala bych autorčiným stylem psaní, který za mě má plusy i mínusy. Za mínus považuju to, že se mi Černooká občas četla hůře kvůli nedostatku dialogů a často se opakujícím myšlenkám hl. hrdinky. Na druhou stranu ale právě tyto věci přispěly k úplně perfektnímu vykreslení pocitů, které se pak přenesly i na mě. Děj jako takový mě bavil a pořád mě posouvala zvědavost, kterou zajímalo, co se bude dít dál. Jedná se určitě o originální příběh, který je kvalitně zpracován a jeho potenciál je rozhodně skvěle využitý. Hlavní hrdinka si ke mně našla cestu, litovala jsem ji, ale zároveň musím podotknout, že mi občas nešlo na mozek její nelogické chování (kvůli jejímu stavu jí to ale odpouštím). Jak už jsem naznačila výše, emocionální dopad to na mě mělo slušný. Neubránila jsem se slzám a několikrát mi naskočila husí kůže (ta tíživá atmosféra na vás sálá opravdu z každého slova). Oceňuju zakomponování tak vážných témat jako deprese, halucinace, smrt blízkého člověka, nemožnost pomoci blízkému člověku, tíha výčitek svědomí, V průběhu tohohle dílka jsem si zapřemýšlela i si tam našla nějakou hezkou myšlenku. Vyústění celého příběhu mě zaskočilo, ale za konec jsem ráda. Pokud hledáte knížku s opravdu dobře zpracovanými těžšími tématy, která ve vás nějakou stopu/poznatky zanechá, dejte šanci Černooké.

01.04.2023 3 z 5

Drž mě Drž mě Stacey Kennedy

Další díl této série, který se mi opět moc líbil. Autorčin styl psaní mi jednoduše sedí, nic se zbytečně nenatahuje a knížka běžela s větrem o závod. Příběh jsem hltala. Postavy jsem si oblíbila jako ty ze Sváděj mě. Jsem ráda, že jsem se mohla poznat s další dvojicí, která má něco do sebe. Romantická linka se mi líbila, jiskření z knížky se promítlo do vzduchu okolo mě. Opět je sem propašovaná dávka emocí dojde u vás úplně v pohodě na vztek, smutek i smích. Cením i snahu sem zakomponovat střípky vážnějších témat jako domácí násilí, vražda blízkého člověka, válečné trauma, Na konec si nemůžu stěžovat. Ač se nejedná o nijak převratnou literaturu, pokud hledáte něco, u čeho budete moct vypnout a prostě se bavit, tohle je to pravé!

01.04.2023 4 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Tak tahle povinná četba nebyla vůbec špatná. Nemám problém se čtením divadelních her, takže pro mě značka ideál. Děj je jasný a srozumitelný. Oceňuju námět, kterému se nedá upřít nápaditost a odvaha (vzhledem k vydání v tehdejší době). Postavy jsou krásně charakterově vykreslené, takže nebudete mít sebemenší potíž je popsat. Občas jsem se i smála. Líbí se mi nadčasovost díla, protože motivy jako úplatkářství, faleš, touha po moci a zkaženost z ní patří mezi ty lidské rysy, s kterými se běžně potkáváme i v dnešní době. Konec byl úsměvný. Podtrženo, sečteno, tuto knihu vám k maturitě určitě můžu doporučit.

01.04.2023

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Tohle bylo opět boží. O něčem vypovídá to, že jsem se od předchozího dílu dostala k pokračování tak brzy. S. J. Maas mě svým stylem psaní vždycky uhrane a jsem jako v transu. Příběh mě vcucl tak moc, že jsem se stala jeho součástí. Svět je vyloženě vyšperkovaný a autorka má všechno promyšlené do posledního detailu. Postavy miluju čím dál víc. Milostný trojúhelník neustále graduje a mé srdce krvácí. Děj je nabitý emocemi (a že se jich ve vás vystřídá). Ve výsledku z těch všech prožitků budete tak unavení, jako byste jeli týden v kuse permanentní kruhový trénink. Z napětí a zvratů mi třeštěla hlava a ruce přimrzaly stresem ke knížce. Po konci hodně akutně zase potřebuji pokračovat (i když se to rovná jisté formě sebepoškozování). Pokud chcete pro nějaký příběh dýchat, tady je mé doporučení.

01.04.2023 5 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Tahle knížka je opravdu něčím jedinečným a já jsem ráda, že se mi dostala do rukou. Autorka má čtivý styl psaní, kterým ve mně při čtení vzbudila a udržovala zájem o příběh. Ten mě bavil a vžila jsem se do něj. Námět je originální, nikdy jsem se s něčím ani vzdáleně podobným nesetkala. Charaktery postav byly parádně prokresleny a nemohly být odlišnější, přesto se v klíčových věcech shodovaly to se mi moc líbilo. Hlavní hrdinové vážně fungovali jako jin a jang. Kellen i Wavy si našli cestu do mého srdíčka, a to na ně už asi nebude schopné zapomenout. Do knihy je zapracována řada zdánlivě obyčejných témat jako složité dospívání, problematický vztah s rodiči, drogová závislost, které ve vás ale vyvolají nemálo emocí a pocitů. Budete smutní, naštvaní i šťastní. Tímto dílkem se nese hlavně ale jedna důležitá myšlenka rodina se netýká pokrevního pouta, ale člověka, kterého máte rádi a on k vám ve vší upřímnosti cítí to samé. Na ničem jiném (ani názorech ostatních) nezáleží, pokud vy víte, že je to skutečné. Každý přece potřebujeme někoho, kdo nás má rád. Konec mě potěšil. Tuto knihu vám můžu doporučit, pokud hledáte jedinečný a nezapomenutelný román, který ve vás zanechá jistou stopu už napořád.

17.03.2023 4 z 5

Od téhle knížky jsem čekala hodně, a přesto má očekávání ještě předčila. Autorův styl psaní se mi dostal pod kůži rychlostí blesku, byl opravdu čtivý (až návykový). Příběhu jsem propadla. Pohltil mě téměř okamžitě a vlastně mě ze svých spárů nepustil doteď. Oba kluky jsem si zamilovala je až neskutečné, jakou nesmazatelnou stopu zanechali v mém srdci. Byli perfektně charakterově prokreslení, jejich přirozenost a vzájemná odlišnost jsou tím, co mě dostalo do kolen. Vztah mezi nimi se vyvíjel pomaleji a naprosto uvěřitelně. Já ho stavím mezi jedno z NEJKRÁSNĚJŠÍCH POUT, kterého jsem měla možnost být v knihách svědkem a moc bych si něco takového přála do svého života. Tenhle kousek vás zároveň donutí hodně přemýšlet, je napěchován úžasnými myšlenkami. Rozebírá se tu spoustu témat rodinné vztahy, nezapadání do většinové společnosti, hledání sebe sama, dospívání, LGBT problematika, Aristotele a Danta bych označila jako úplného ždímače emocí. Autor jich ve vás řadu probudí a nezapomene si jich požehnaně vzít. Budete se smát, vztekat, strachovat a brečet a že bylo to poslední na seznamu u mě dosti výrazné, žádných pár slziček. Konec ve mně probudil touhu okamžitě začít číst znovu od začátku. Doporučuju všemi deseti, pokud hledáte tak obyčejnou knihu, která se díky upřímnosti a lásce v ní obsažené stává naprosto neobyčejnou a nezapomenutelnou.

17.03.2023 5 z 5

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

Jednoduše řečeno další pecková knížka v téhle sérii. Autorčin styl psaní mě stále hodně baví, protože mi díky němu mizí stránky pod rukama jako v nějaké černé díře. Příběh mě pohltil od samého začátku a vyflustl až na konci. Žádnou nudu tu nečekejte, ale na šílenou várku zvratů, napětí a skvěle vybudovanou atmosféru byste se připravit měli. Chvílemi tu není čas ani dýchat. Námět se mi líbil, je v tom zase troška originality. Vyšetřovací tým se začíná stávat mou rodinou, ke které se velmi ráda vracím. Zbožňuju je úplně všechny. Velmi mě těší, že je tu i jakási linka osobního života, ve které se v budoucnosti dočkáme i možná nějaké té romantiky. Tohle dílko vás rozhodně nenechá chladnými, emoce se ve vás budou intenzivně střídat. Jsou tu i stopy opravdu kvalitního humoru. Zápletka byla perfektní, opět mě ta propracovanost celé knihy dorazila. Vraha jsem neuhádla ani po usilovnějším přemýšlení. Konec mě dojal a už teď chci pokračování. Pokud hledáte špičkovou detektivní sérii s postavami, které se pro vás stanou přáteli, tahle série je pro vás ta pravá!

11.03.2023 5 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Pro upřesnění, hodnotím 4,25*.

Tento druhý díl se podle mého opravdu povedl – líbil se mi stejně jako první. Do příběhu jsem se okamžitě ponořila, jeho navázání na předchozí děj proběhlo naprosto plynule. Autorčin styl psaní mě jednoduše baví, užívala jsem si každou stránku. Námět a jeho zpracování má své kouzlo, které na mě stále působí. Charaktery postav jsem si ještě více zamilovala. Na princezně Lie obdivuju hned několik vlastností a její povaha je podle mého gusta prostě. Kaden si vyloženě krade mé srdce po stále větších kusech, až mě to začíná děsit a po závěrečném díle bude moje duševní stabilita asi pěkně v háji (pokud nepřijde zázrak). Rafe není špatný, ale ani nijak ohromující, nic extra na něm nevidím. Romantickou linku autorka vystavěla dobře, ale já (minimálně s jejím současným stavem) jsem opravdu nespokojená. Spousta emocí ze mě byla vyždímána. Celým dílem prostupují vtipné chvíle, zvraty, překvapení a napětí. Nemám si absolutně na co stěžovat. Konec mě navnadil dostatečně na to, abych se velmi brzy pustila do dalšího dílu. Pokud tedy hledáte kvalitní fantasy, tady máte mé doporučení.

04.02.2023 4 z 5

Rez a záře hvězd Rez a záře hvězd Tammy Greenwood

Pro upřesnění, hodnotím 4,5*.

Tahle kniha pro mě byla opravdu silným zážitkem, troufám si říct přímo nezapomenutelným, který ve mně bude ještě dlouho rezonovat. Autorka píše velmi čtivým a poutavým stylem, který mě uchvátil a k příběhu mě přikoval tak, až mě snad v jistých chvílích vzhledem k tématu dusil. Žádné nudné chvíle tu zkrátka nenajdete. Charaktery postav byly opravdu geniální. Sally jsem fandila celou dobu, bylo vážně bolestné sledovat postupnou proměnu z dívky, kterou byla na začátku. Frank je pro mě příkladem monstra a zla, které ze společnosti v jakékoliv době prostě nebudeme schopni vymýtit. Moc se mi líbili členové rodiny Sally a další lidi, které na své cestě potkala. Bonusovým bodem je pro mě také to, že se jedná o příběh založený na skutečných událostech, i když to zároveň znamená, že vás o to víc položí. Autorce se podařilo ze mě dostat velkou dávku hlavně špatných emocí – beznaděj, vztek, smutek, frustraci,…-, ale těmi někdy probleskly i jisté jiskřičky naděje a víry, které za těmito děsivými příběhy vždy stojí. Témata zde obsažená jsou vskutku důležitá a bolestná – zneužívání dětí, pedofilie, ztráta dítěte/blízké osoby, chaos v očích dítěte, které se neorientuje ještě ve správném a špatném na světě. To nejzásadnější, co bychom si odsud měli ale odnést, je to, že bychom měli být pozorní a mít otevřené oči v případě lidí, které potkáváme, protože nevíme, v jakém životě jsou uvězněni se strachem říct si o pomoc. Poznámka autorky s pár dalšími informacemi byla super, konec neradostný. Knížku můžu doporučit úplně všem, protože statečnost ukrytá v životě Sally Hornerové si opravdu nezaslouží být pouhou doplňující informací, poznámkou za okrajem.

04.02.2023 4 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Páni, tohle byla neuvěřitelná kniha. Od Ruty Sepetys jsem čekala opravdu hodně a stejně má očekávání ještě předčila. Má úžasný styl psaní, který vás jedním vrzem uchvátí i pohltí – nebudete se schopni z jeho područí vymanit. Příběh mě tedy bavil od začátku až do úplného konce. Velmi oceňuju námět, který zpracovává neobvyklou část lidských dějin, – Rumunsko pod diktátem Nicolae Causesca – čímž opravdu nabírá na originalitě. Charaktery postav byly parádně vykreslené, oblíbila jsem si snad skoro všechny, ale mé srdíčko si především získal Cristian a jeho dědeček Bunu. Lidi jako jsou oni bojující nepřetržitě a velmi hlasitě proti většinovému nespravedlivému systému, si zaslouží neskutečný obdiv a zároveň pro nás můžou být inspirací. Najdete tu spoustu krásných myšlenek, které vám tam budou ještě nějakou chvíli intenzivně rezonovat v hlavě a už tam i zůstanou. Ruta Sepetys je odborník ve vyvolávání všemožných emocí a také v jejich popisování, takže se jedná o trochu výrazněji psychicky náročnější kousek. To, co bych chtěla říct závěrem, je to, že tuto knihu po stránce obsahu shledávám velmi důležitou a měla by se co nejvíc protlačit do povědomí lidí. Tato doba se totiž může kdykoliv zopakovat. Už samotný fakt, že život lidí tehdy obývajících Rumunsko je otázkou třiceti let dozadu, i když to působí spíš jako sto, je velmi znepokojivý. Konec a poznámky/doslov autorky = pecka.

04.02.2023 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Absolutně netuším, proč jsem se téhle série bála, když jsem dostala tu stejnou Maasovou, kterou miluju od přečtení prvního dílu Dvorů. Tenhle příběh mě naprosto rozsekal a poslal do kolen. Hltala jsem stránku za stránkou a opravdu mě bolelo srdce pokaždé, když jsem od čtení musela odejít (proto jsem to radši moc často nedělala). Námět je tu opět skrz naskrz originální a já za něj nedávám jeden palec nahoru, ale rovnou dalších sto! Postavy… když někdo tuto autorku čte, dokáže si to představit, ale pro ty, co zatím neměli tu čest se s ní literárně setkat – píše jedny z těch nejvíce charakterově propracovaných hrdinů, na které můžete v knihách narazit. Celaenu jsem si za její povahu extrémně oblíbila (achjo, proč takové nejsou všechny knižní hrdinky), protože byla nezávislá, chytrá, schopná, nic si nenechala líbit,… Dorian byl fajn, ale na ten jeho větší vývoj teprve nějak čekám. A Chaol? Panebože, to je můj nový život, mé srdce si získal do poslední částečky. Jeho povaha mi vážně dost sedí. Nehemia má taky solidně našlápnuto. Romantická linka se tu zatím rozbíhá velmi pozvolna, milostný trojúhelník je v počátcích, ale už teď mě bolí, protože cítím v kostech, že mého favorita happyend nečeká. Autorka opět přišla také v každé kapitole s neskutečnou bouří emocí, které mě zaplavily jako ty nejhorší povodně. Byla jsem s nervama hin. Knížkou prostupovalo napětí a lítal tam zvrat za zvratem. Nudy se opravdu nedočkáte, protože překvapivých odhalení je tu spousta. Ke konci asi jen tolik, že jsem se musela hodně ovládat, abych si hned nevzala další díl. Můžu doporučit všem, kteří hledají kvalitní knížku, pro kterou nepřestanou dýchat ani po dočtení.

06.01.2023 5 z 5

Psanec Psanec T. M. Frazier

Pro upřesnění, hodnotím 3,5*.

Do téhle knížky jsem šla s mírnými obavami, ale dočítala ji opravdu mile překvapená. Autorka zvolila čtivý, jednoduchý a úderný styl psaní, díky kterému mi stránky doslova mizely pod rukama. Příběh mě bavil přesto, že byl pro mě takovým výstupem z komfortní zóny, protože jsem se do ničeho podobného dřív nepustila. Nenašla jsem žádná hluchá místa. Námět se mi líbil. K hlavním postavám nemám žádné výtky, byly fajn a hezky charakterově prokreslené. Počítám s tím, že dalšími díly bych si k nim mohla vybudovat vztah ještě větší. Romantická linka byla sice taková uspěchanější, ale v kontextu celého příběhu se nad tím dají přimhouřit oči a nějaký smysl to přece jen dávalo. Nechyběly tu ani vtipné scény a sarkastické průpovídky našich hrdinů. Knihou proudily emoce. Za takové menší mínus beru to, že už mě občas mírně štvaly slova jako „kozy“ a „číča“, ale beru to tak, že k tomuhle prostředí to patří. Konec mě opravdu šokoval. Podtrženo, sečteno, tento příběh vám můžu doporučit, pokud se chcete u knihy dobře bavit, ale zároveň si z toho nepotřebujete sednout vyloženě na zadek. Já se do dalších dílů určitě pustit chci.

27.12.2022 3 z 5

Štvaná zvěř Štvaná zvěř M. A. Bennett

Pro upřesnění, hodnotím 4,25*.

Tak tenhle thriller mě velmi mile překvapil. Autorka píše jednoduchým a čtivým stylem, díky kterému knížka svištěla jako o závod. Nenašla jsem snad žádná hluchá místa, kde bych se nudila. Příběh mě moc bavil a ponořila jsem se do něj s naprostou samozřejmostí. Autorce se opravdu skvěle podařilo budovat postupné napětí a tíživou atmosféru. Musím ocenit i jistou originalitu a velkou promyšlenost námětu, stojí za ním určitě dost práce a vidím značnou snahu vystoupit z té řady YA thrillerů vydávaných v dnešní době. S postavami jsem neměla problém, i když teda nebyly nijak charakterově výrazné – u thrillerů mi ale spíše stejně záleží na unášení se na vlně příběhu. Líbily se mi postupné zvraty, překvapení a odhalení. Kniha ve mně probudila emoce. Chci tu také ještě vyzdvihnout to, že i když nepřímo, tak se tohle dílko zabývá problematikou šikany na školách (jak může být těžké zapadnout, jakousi hierarchií) a moderními technologiemi. Konec mě šokoval, musela jsem si ho přečíst víckrát a nějakou dobu ho zpracovávala. Jednoduše doporučuju – i když se jedná o YA thriller, neurazí dle mého žádného čtenáře.

20.12.2022 4 z 5

Kandidát Kandidát Lenka Pastorčáková

Pro upřesnění, hodnotím 4,25*.

Tohle je asi jedna z nejvíc děsivých fikcí, která se mi dostala do rukou. Bude tomu tak právě proto, že se jedná o fikci, která až děsivým způsobem připomíná realitu, protože si do smyšlených jmen můžete dosadit skvěle lidi z našeho politického dění – a to je hodně špatně. Autorka si vás svým stylem psaní získá, i když čtení to není nejjednodušší (někdy utíkalo pomaleji a musela jsem se na něj soustředit). O příběh jde ale zcela unikátní, s ničím podobným jsem se nesetkala a originální námět si tedy opravdu zaslouží vyzdvihnout. Postavy jsou perfektně charakterově prokreslené, autorka si s nimi vyhrála, k hlavní hrdince jsem cítila sympatie a některé jedince bych nejradši uškrtila kravatou, kterou nosili uvázanou okolo krku. Moc se mi líbí témata, která kniha zpracovává – problematiku politického prostředí obecně, samotné prezidentské volby a nemoc misofonii (nevěděla jsem, že něco takového existuje). Donutilo mě to přemýšlet a stojím si za tím, že by čtení tohohle dílka mělo absolvovat co nejvíce lidí, protože vám jistě otevře oči. Dobře se rozmyslíte, jestli budete volby zase bojkotovat a pomůžete tím na Hrad člověku, který by neměl mít právo si na tuto pozici ani pomyslet, anebo začnete něco dělat. Hlavně budete pozorně také sledovat, jakými lidmi se kandidát obklopuje, protože kandidát nepřichází, ale je stvořen. Závěrem? Doporučuju!

14.12.2022 4 z 5

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Pro upřesnění, hodnotím 4,5*.

Přísahám, že při čtení téhle knížky jsem kvůli autorce zvažovala změnu orientace. Tohle bylo totiž jednoduše fantastické. Historky se čtou samy a proletíte je až na konec v mžiku oka. Autorka má opravdu luxusní a inteligentní smysl pro humor, který mě bavil a nejednou mě rozesmál nahlas. Chápu, že to nebude moct ocenit někdo, kdo spadá do jakékoliv kategorie individuí zde popisovaných, ale pro mě všechny ty narážky nemají absolutní chybu. Obsah je tedy vážně úsměvný a myslím, že by mohl mít i vlastní terapeutickou moc, protože by některé mohl přivést na myšlenku, že milostné karamboly opravdu nestojí za trhání si vlasů, hromady stresu,… prostě z toho udělejte vtipnou historku. Neodolala jsem ani tomu si některé části vyznačit, protože je ráda budu šířit mezi ostatní. Za mě tedy skvělý nápad, úžasné provedení a doporučuju všemi deseti.

27.11.2022 4 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Pro upřesnění, hodnotím 4,25*.

K tomuhle není třeba říkat víc něž to, že se Robertovi zase povedla suprová detektivka. Vždycky se těším na jeho styl psaní, protože je lehký a velmi návykový. Skvěle pracuje s napětím a buduje atmosféru. Příběh mě moc bavil. Vyšetřovatelský tým mám už přirostlý k srdíčku, líbí se mi sledovat vývoj životů jeho členů a opravdu doufám, že tohle není naše poslední setkání. Místy opět nechyběl ani humor. Zápletku můžu pochválit, nad vrahem jsem přemýšlela spíše už z nedostatku času a možností. Epilog vypadal slibně, takže věřím, že se snad dočkáme dalších dílů. Jednoznačně doporučuju, pokud hledáte detektivní sérii, která vás bude bavit a vybuduje si k ní vztah.

27.11.2022 4 z 5