Bruklinka Bruklinka komentáře u knih

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Skvělý, skvělý, skvělý! Velmi pozitivní, moudrý a milý chlapík, který životní pravdy přináší lehce, jednoduše a nekomplikovaně. Moc se mi líbí, jak je otevřený široké veřejnosti a nesoustředí se jen na křesťany a jak se nebojí být kontroverzní a moderní.

28.08.2018 5 z 5

Záhada Henriho Picka Záhada Henriho Picka David Foenkinos

Moc milé čtení, hold nevydaným knihám. Příjemné tempo, velmi poklidné, ale přitom se ani chvilku nenudíte. Konec překvapil a potěšil, přidala jsem jednu hvězdu. A moc hezká obálka!

23.08.2018 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Jako vždycky skvělé. Ale klidně by mohla jednou Erika dostat případ a řešit ho, nemusí pokaždé třetinu knihy bojovat o to, aby mohla začít vyšetřovat :-D

14.08.2018 4 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Hodně zvláštní čtení. Nevím proč, ale "něco" mě tam pořád vadilo - styl perfektní, velmi originální, hlavní postava skvěle vykreslená, tajemná a neuchopitelná, to všechno tam bylo. Přesto mě to svým způsobem dráždilo a nevím proč. Ale rozhodně knížka, kterou jen tak nezapomenu. Nechávám zatím bez hodnocení.

10.08.2018 2 z 5

Vitka Vitka Kateřina Tučková

Bez obav dávám pět hvězd. I přes malou plochu divadelní hry se Tučkové podařilo rozehrát silný příběh výjimečné talentované komponistky a dirigentky a přiblížit nám její mimořádný talent i otevřenou sebevědomou povahu. Velmi dobře propracované i další postavy, nejen Bohuslava Martinů, ale i další spolužáky, snoubence, rodiče... Ráda bych viděla na divadle :)

05.08.2018 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Děj asi trochu předvídatelný, ale moc čtivý a poutavý příběh, který trošku nutil i k zamyšlení, jaké to asi je, přijít o deset let vzpomínek... Prima letní čtení na dovolenou.

04.07.2018 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

To bylo utrpení... P. Hawkins podruhé a určitě naposledy. Námět zajímavý, bohužel autorka z něj vytvořila plytké a nudné dílko. Postav jako na orloji, chvíli trvalo, než jsem se zorientovala, kdo je kdo. A ani ne příliš kvalitní překlad tomu nepřidal. Poslední věta asi měla způsobit senzaci, ale nezpůsobila. Jen úlevu, že už je to za mnou.

28.06.2018 1 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

První setkání s Petrou Soukupovou a rozhodně ne poslední. Tři objemné povídky, zaujaly mě všechny tři, u první až mrazilo. Zasloužených pět hvězd.

08.05.2018 5 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Já vím, že je to jen střílečka. Vím, že pokud znáte Shakespeara, nebudete překvapeni, žádné velké zvraty se nekonají. Ale já mám prostě pro Nesboho slabost...

29.04.2018 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Čte se lehko a rychle, ale pochybuju, že za týden budu vědět, o čem to bylo. Postavy by mohly být zajímavé, ale mrzelo mě, že ač velmi rozdílné (věkem, postavením, intelektem ad.), byly vyprávěny všechny stejným stylem. Vzhledem k tomu, že jsem knihu přečetla za večer, nedělala mi orientace v postavách problém. Kniha celkem neurazí, ale ani nenadchne. Pro mě první setkání s Třeštíkovou a asi i poslední.

19.03.2018 2 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Když s zvyknete na jednoduchý styl, je to i celkem čtivé. Ale tolik neuvěřitelných "zvratů", to je na mě moc. Ten konec byl jen poslední kapkou. Začínám mít problém s knihami, které mají mega reklamu. Většinou za mnoho nestojí.

22.09.2017 2 z 5

Střepy Střepy Michael Robotham

To byla jízda :) Skvělá, napínavá, přečtená jedním dechem. Jediná piha na kráse byla, že série nevychází postupně. Kdo četl Řekni lituji, bude vědět, co se v druhé části knihy stane...

11.09.2017 5 z 5

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Jsem trochu rozpačitá - na konci je trochu hodně nejasností - ale nechci uvádět spoilery, tak nebudu rozvádět. A překlad a absence korektury taky knize nepřidá. Nejvíc mě rozesmálo, že po malém pivu měla Em v krvi dvě promile alkoholu a pro jízdu v autě je povoleno mít v krvi osm promile - to někomu hodně ujelo :)

03.09.2017 3 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Moc pěkné, ale na mě trochu moc sladké a spousta situací přitažená za vlasy.

27.08.2017 3 z 5

Mezi zrnky kávy Mezi zrnky kávy Cleo Coyle (p)

Průměrná detektivka: předvídatelná zápletka, některé pasáže přitažené za vlasy a bohužel velmi slabý překlad a absence korektury z toho dělají knížku na maximálně dvě hvězdy. Nakonec díky všudypřítomné vůni kávy dávám tři.

11.04.2017 3 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Peter May jak má být :) Super!

09.01.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Super! Čtivé, napínavé, přečteno jedním dechem. Těším se na pokračování.

03.01.2017 5 z 5

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Přečteno jedním dechem, skvěle napsané, až z toho mrazí.

25.12.2016 5 z 5

Rozkazy z Berlína Rozkazy z Berlína Simon Tolkien

To Achilles: Chápu Vaše pocity z knihy, některé pasáže jsou skutečně přitažené za vlasy, ale... je nutné kvůli tomu uvádět spoilery??

10.11.2016 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Do podtitulu bych připsala aneb Příliš mnoho Marie Doležalové. Jako blog je to možná zábavné, vtipné, ale na knihu, kterou přečtete během pár dní, je toho prostě moc. Stále se opakuje totéž podle jednoho schématu - póza milého nejistého trdla prostě omrzí dřív, než se dostanete do půlky knížky. Za mě lepší 2*.

28.04.2016 2 z 5