Brembelik745 Brembelik745 komentáře u knih

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Velmi povedený kousek. Chtěla jsem se přesvědčit, jestli bude kniha lepší než film s tak brilantním obsazením. A byla. Byla méně krvavá, snadno se četla a byla více reálnější.
Jak už zde bylo psané, dialogy Dr.Lectera jsou skvělé, a když si u nich představíte A. Hopkinse, tak vám prostě jde mráz po zádech. Nemůžu jinak než 5* a jdu na další díl.

03.05.2019 5 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Tato kniha byla poněkud slabší než předchozí díly, protože téměř všechny padouchy známé už od začátku. I přes to konec opět bravurní a totálně překvapivý. Akorát narozdíl od předchozích knih přišlo mi, že vše je moc zdlouhavé a zbytečně natažené na spoustu stránek. Proto strhávam jednu hvězdičku a hodnotím pouze 4.

04.03.2019 4 z 5

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Další úžasná kniha od Tess Gerritsen. Její knihy se čtou samy. Vraha jsem opět neuhodla, což me u jejích knih už ani nepřekvapuje. Závěr knihy skvělé propracovaný. Hold nemůžu jinak než opět 5*

03.02.2018 5 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Opravdu velmi dobře napsána kniha. Krátké kapitoly. Snadno se čte, děj vás vtáhne během okamžiku. Nedokážete se odtrhnout. Spisovatelka bezvadně píše knihy se zdravotní tematikou. Bez Maury a Jane si už knihy od spisovatelky nedokážu představit. Trošku mi přišla zbytečná milostná zápletka jednoho z vyšetřovatelů. Je to ale určitě nejpovedenější kniha spisovatelky. Plných 5*

29.01.2018 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Hned po Sněhulákovi asi pro mně nejlepší kniha. Sice místy dost brutální ale řekla bych že hodně zajímavá. Má spád, nejsou hluchá místa, čte se opravdu sama...A nápad s propojením starých a nových případů byl dost originální. Akorát Harry jako alkoholik mi seděl víc než jako učitel.

22.12.2017 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Velmi čtivá kniha. Napínavý děj, pořád přemýšlíte kdo by za tím vším mohl být. Hrdiny postupně milujete a nenávidíte. Sandra Brown je skvělá spisovatelka, rozhodně se u jejích knih nebudete nudit. DOPORUČUJI

20.11.2017 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Další skvělá kniha od Jo Nesbø.
Na autorovi mě hodně baví, že nikdy se nespokojí s jednou vraždou. Je jich víc, tím pádem je víc důkazů, zajímavých vyšetřovacích postupů, víc možností kdo by mohl být případným vrahem a to dělá knihu opravdu poutavou. Nelze se od ni odtrhnout. Netušíte až do konce kdo za tím vším stojí. A když k tomu připočteme miláčka Harryho, tak určitě DOPORUČUJI Pentagram přečíst.

11.10.2017 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Pěkně zamotaný příběh, kdy do poslední strany nevíte kdo to udělal.... No chyba je v tom, že ani pořádně na konci to tak nějak "nevíte" i když víte.... Samotný konec byl tak trochu narychlo ukončeny. Žádné vysvětlení, žádné wau se nekonalo.... Ale kniha je čtivá, má spád... Doporučuji u když patří mezi slabší knihy od Shari Lapeny

28.08.2022 4 z 5

Poslední slova Poslední slova Linda Green

Mně se kniha líbila. Souhlasím s názory, že tuto knihu bych mezi thrillery nezařadila. Bylo to spíš pohodové čtení o skrytých tajemstvích 3 generaci. Četlo se to rychle a svižně. Sedl mi styl autorcina psaní. Přehnané akorát bylo, že tragédie postihla 3 generace.. 3 ženy.... Ale i tak kniha se mi opravdu líbila... Pohodové čtení do wellness či zimní večery....

07.09.2021 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Milují knihy T.Weavra, ale takhle byla hrozně zdlouhavá. Příliš mnoho postav, místy jsem se opravdu ztrácela v tom koho zrovna popisují. Děj se příliš táhnul, příliš mnoho odboček a časových linek. Jsem v rozpacích....sice konec zas Wau, ale tahle kniha mě bohužel zklamala.... snad příští díl bude lepší.

18.11.2018 3 z 5

Záhrada kostí Záhrada kostí Tess Gerritsen

Skvělé překvapení od Tess G. Tenhle námět bych od ni ani ve snu neočekávala, ale jsem nadšená. Knihy z lékařského prostředí jsou mi velmi blízké, a navíc když popisují jak odlišné bylo lékařství pouhých 200let zpátky...Jedna z nej knih od Tess, nemohu jinak než 5*.

14.05.2018 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Spíše oddechovka než hrůzostrašná kriminálka. Od začátku knihy tušíte kdo je vrahem, ale i přes to samotný závěr docela překvapí. Kniha se dobře a rychlé čte. Hlavní hrdinka je trošku hysterická, ale docela sympatická. Bavil mně závěr, kdy Cass zjišťuje jak to celé doopravdy bylo....určitě povedená kniha a doporučují jí přečíst.

09.05.2018 5 z 5

Závěje Závěje Tess Gerritsen

Velmi dobrá detektivka. Ta část o opuštěné osadě je skvělá, mrazivá a tajemná...druhá část až na osobu Krysy je dost horší. Ale i přes to, stále byla kniha velmi čtivá, originální a mrazivá. Patří rozhodně k těm nejlepším od Tess G. Za mně 4*

19.02.2018 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Nápad a začátek knihy skvělý. Wolf a Baxterová hned se vám dostanou pod kůži. Co mě ale sklamalo je závěr a vlastně rozluštění celého případu. Je to moc překombinované až nerealistické. A hlavně člověk čeká překvapení co do odhalení vraha, ale to se nekoná.
Dávám 3* ale myslím že jsem až moc hodná....

26.01.2018 3 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Nemůžu jinak... Bohužel jen 2*....nebyl to David, nebyl to Weaver.... Jako bych četla knihu od někoho jiného.... 3/4 knihy jsem nevěděla, jestli jsem blázen já nebo David... Zbytečně moc omáčky... Téměř většina knihy je jen o pohovorech Davida s policii... Žádné pátrání.... Na konci je sice BUM, prekvapeni... Ale je to stejně celé divné... Jak by u té osoby neměli v evidenci otisky prstů či DNA z něčeho jiného .... Nevím.... Zklamání... Ani nevím jestli mám číst další díl.... Je to rozhodně nejhorší Weavrova kniha...

18.08.2021 2 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Bohužel jsem se v půlce knihy zasekla a už ji nedočetla.... A to knihy od Uršuly mám vážně moc ráda. Vadily mi vypsané básně, které zbytečně knihu natahovaly... Nepatřím do skupiny milovníků poezie a tak možná proto mi ta kniha nesedla. Nic se tam nedělo, děj byl dost rozvlacly.... Dávám hvězdičky hlavně díky skvělým hlavním vyšetřovatelům. Velmi povedené a sympatické osoby.... Doufám že další díl bude lepší....

18.03.2021 2 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Kniha byla slabší než první díl série. Jako velké plus považuji prostředí psychiatrické léčebný, které dodává dějí temnotu a tajuplnost. Velké minus má u mě úplný závěr a rozlousknuti celého příběhu. Přijde mi poněkud prekombinovaný a dost nepravděpodobný. Autorka píše velmi čtivě a poutavě. Takže rozhodně nelituji, že jsem knihu četla.

11.03.2021 4 z 5

Prokletá krev Prokletá krev Sabine Thiesler

Na knize mě nezaujal styl psaní. Vše moc zdlouhavě a nezajímavě popisováno a pak samotný závěr urychleny a odflaknuty. Samotné vyústění děje bylo snadno předvídatelné....Přísloví "kdo s čím zachází tím také schází" platilo i tentokrát.

28.10.2019 2 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Za mně další povedený kousek autora. Po dočteni poslední stránky sedím a koukám s otevřenou pusou, i když takový konec se zdá nejlogičtější a vlastně jsem si něco podobného čekala, ale stejně prostě překvapilo mě to....Možná takhle kniha nebyla tak dobrá jako předchozí, ale těch 5* je za jednoduchost ve stylu psaní autora. B.A. Paris prostě psát umí.

16.05.2019 5 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Christopher John Sansom

Zpočátku nedokázala jsem se začíst, prostředí klášterů a postavy mnichů mně příliš nezaujaly. Není to typ detektivky od které se prostě nedokážete odtrhnout. Kniha ale četla se poměrně rychle, odkrývá zajímavé historické události a zajímavosti z dřívějších dob. Nakonec pro mně povedená historická detektivka. 4*

27.05.2018 4 z 5