Brambu Brambu komentáře u knih

Růže podzimu Růže podzimu Abigail Gibbs

Druhý díl si vzal na paškál sice jiné hlavní hrdiny, ale pořád je to báječné pokračování. Tentokráte se seznámíme s Čaromocnými a jejich světem, kde létání, čarování, věštění a snaha ochránit lidské bytosti je na denním pořádku. Nechybí tu útoky nepřátel a politikaření.Odkrývá se nám tak další dimenze a úvodní hrdinka vchází na scénu. Tato série mne začíná bavit a jsem velice zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál.

27.08.2016 4 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Vampýři v té své klasické podobě. ANO! Zabijáci, lovci, lidské bytosti. Boj o přežití. Výborný příběh se vším všudy, co k tomu patří. Láska, beznaděj, touha, přátelství. Tak tohle mne opravdu moc a moc bavilo, hned se pouštím do druhého dílu =)

24.08.2016 4 z 5

Na večírku Na večírku * antologie

Večírky, všichni to známe a rána poté těžce prožíváme... =D Zajímavá sbírečka s celkem silnou základnou autorů. A konečně zase o něco lepší kousek povídek. Tento výběr se mi povedl, bavila jsem se!

18.08.2016 3 z 5

O čem ženy mlčí O čem ženy mlčí * antologie

Ženy mlčí o mnoha věcech a tato sbírka povídek nám může napovědět, která ožehavá témata si ženy nechávají pro sebe... Pro mne trošku slabší kousek, ale ještě to s těmito knížečky nevzdávám!

08.07.2016 2 z 5

Hell Boys Hell Boys M. T. Majar (p)

Tentokráte nahlédneme do světa gigolů nebo-li společníků, který není o nic méně zajímavější než svět striptérů. Ryan je mladý atrkativní chlap, který přemýšlí nad svým životem. A že je tedy co měnit... Druhý díl nepostrádá detektivní zápletku a velkou komplikovanou lásku, která má velmi zajímavé vyústění. Nesmí chybět polský řezník + ulítlý mazlíček a zajímavý příběh je na světě. Inu, dobře se to četlo.

05.07.2016 3 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Netuším jaké to je prožít v 17 něco tak strašlivého, jako oba hlavní hrdinové, ale prostřednictvím jejich příběhu, jsem se tomu alespoň přiblížila. Zkrátka Život, ve své surové kráse. Moc pěkně je to napsáno, až člověk nemůže odtrhnout oči. Tohle mi opravdu sedí. A každopádně smekám nad hlavní hrdinkou, která dokázala tak dlouho držet jazyk za zuby.

30.06.2016 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Tak takhle to vypadá, když se z příspěvků časopisu udělá kniha... Fejetony mne bavily, vystihují autorku a odkrývají nám zákoutí jejího života. Žádnou náročnou prózu ovšem nečekejte, ale člověka to alespoň donutí k zamyšlení nad životem. Takže proč ne, stojí za přečtení a ilustrace, jedna báseň!

19.06.2016 3 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Objednat si manžela? To je přeci nesmysl. Lásku ani přátelství si nelze koupit. Ale kniha se nám snaží toto tvrzení vyvrátit a že se jí to málem podaří... Samotné vyvrcholené předčilo moje očekávání. Příjemné počteníčko, které rozhodně nepřipomíná Bridget Jonesovou.

25.04.2016 3 z 5

Pánská jízda Pánská jízda * antologie

Pánskou jízdu jsem si vždycky představovala jinak, ale ono samotné pojetí může mít hned několik podob. Povídky zajímavé, jedna lepší, druhá méně zajímavá, dohromady tvoří ideální soubor povídek.

02.04.2016 3 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Ráda se vracím do těch "pubertálních let", kdy největší starostí bylo co si vezmu na sebe a zda tam bude právě ON. Tato kniha byla příjemným připomenutím těchto starostí, nechybí velké trapasy, první láska a zklamání, nenávist a soužení. Ach živote, kam jsi se poděl? Je príma si tak krásně zavzpomínat. Kdo má zájem, vřele doporučuji!

30.03.2016 3 z 5

Ve stínu sestry Ve stínu sestry Jane Fallon

Žádnou složitou četbu nečekejte. Příběh je to ale příjemný. Přesně tento typ dějové linie mám ráda, láska, nenávist, faleš, přetvářka, vnitřní boj, nespravedlnost a ach ano, rodinné vztahy. Tak tohle mě bavilo, jen ten konec mne trošku zklamal. Autorka jej mohla dotáhnout do konce a dopřát nám šťastný konec anebo alespoň pokračování, škoda no...

09.03.2016 3 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Zapomenout na část svého života, vcelku mrazivá představa. Ono ale po ráně do hlavy se není čemu divit...A tak sama Alice zprvu nepoznává samu sebe a to, kým se stala. A když se o svém životě dozvídá ze všech možných stran, neví čemu sama věřit. Nakonec se však i paměť umoudří a vzpomínky se navrátí právě ve chvíli, aby mohly konec příběhu pěkně zašmodrchat. Jo pěkné to oddechové čtení.

20.02.2016 4 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

A opět další milostný pár a další milostný příběh. Je fajn, že autorky nezapomínají na hlavní hrdiny z předešlých knih a tito hrdinové jsou spolu stále v kontaktu, takže si alespoň zmínkou můžeme připomenout partnerské vazby a vztahy mezi nimi. Ale ani zde nejsme ochuzeni o erotikou nabitý, láskou rozervaný, sexem a životem protkaný děj mladého hráče a prostořeké workoholičky. Bohužel nic co by nás po přečtení předešlých dílů překvapilo, ovšem jde o příjemné zakončení této trilogie. Necháme se tedy překvapit, kdo další padne za oběť těmto autorkám...

22.06.2015 3 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Nevím proč, ale já jsem si myslela a vlastně tajně doufala, že hlavní hrdinové v této trilogii zůstanou stejní a že se bude jen dále rozvíjet jejich příběh. Ach já bláhová... Pro mne tedy trošičku zklamání, ikdyž příběh Sáry a Maxe je taktéž výborný. Nepostrádá správnou dávku peprnosti, napětí a vzrušení a tak stejně jako v prvním díle dostáváme erotikou protkaný milostný příběh, který uspokojí kdejakou čtenářku.

07.09.2014 3 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Jo tak tohle mne bavilo. Už jen ta představa probudit se každý den v jiném těle je velice zajímavá a nutí člověka k zamyšlení. Já doteď nevím, zda mám hlavního hrdinu obdivovat či litovat, ale autor se tímto přesně trefil do mého vkusu. A že já fantasy můžu =) Jen mi tu trošku chybělo objasnění, proč tomu tak vlastně je či kdo za to může, ale co já vím, třeba se to dozvíme v pokračování. Ach to by bylo báječné... Kniha rozhodně stojí za přečtení.

02.09.2014 4 z 5

A taková to byla láska... A taková to byla láska... Anna Gavalda

Vztahy, neznám snad komplikovanější a emotivnější součást bytí a tato knížečka nám odkrývá dojemný příběh zamotaných a bolestivě šťastných okolností života jedné rodinky. Škoda jen, že knížečka byla kraťoučká, moc pěkně se to četlo.

19.05.2014 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Velice slibný příběh, který jsem přečetla jedním dechem. Nejen že se mi líbilo napětí hlavních hrdinů, které jsou skrz jejich pracovní nasazení schopni překousnout. A že je toho hodně co k nesnesení, ale samotné vyvrcholení a vyřešení tohoto napětí předčilo moje očekávání. Erotika se vším všudy a přesně jak to má být. Tohle já můžu, těším se na další díl =)

06.04.2014 4 z 5

Život na lednici Život na lednici Alice Kuipers

Ač je tato knížečka psána zase trošku jiným způsobem než je obvyklé, má v sobě velmi silný příběh. Je zajímavé pozorovat rodinu jak se semkne a změní se, když jí cestu zkříží důležitá životní událost. Konec je tedy nevyhnutelný a v tomto případě bohužel smutný.

12.01.2014 3 z 5

Hodný, zlý a nemrtvý Hodný, zlý a nemrtvý Kim Harrison

A inu bylo tomu přesně tak. Druhý díl je tedy alespoň pro mne mnohem více atraktivnější. Z magie už se mi tolik hlava nemotá a je tu mnohem více napětí a erotična než v prvním díle. Na scénu nastupuje uprský vládce podsvětí a lidský detektiv. Děj se nám pěkně zamotává a Rachel je na dobré stopě. Když k tomu připočteme trable s abstinující upírkou, vraždícího démona, tajnústkářského radního Kalamacka a lidského přítele, zahrávajícího si se svojí duší, dostaneme příjemné pokračování fantasy, která má sice pomalý rozjezd, ale velmi povedený závěr.

15.12.2013 3 z 5

Mrtvá čarodějka přichází Mrtvá čarodějka přichází Kim Harrison

No nevím nevím, jsem pořád trochu v rozpacích jak na mne kniha vlastně působila. Jako správná urban fantasy zahrnuje lidi spolu s nadpřirozenými bytostmi. Mile mne překvapili víly a skřítci, ty nemají všechny jen co je pravda, ale trošku mi zde vadilo ono objasnění praktikování kouzel, akorát jsem z toho měla zamotanou hlavu. Celá ta věc okolo kouzel, mi byla dost nejasná a akorát mě zbytečné mátla. Asi ještě nejsem dost zběhlá co se magie týče, my bad.
Kniha ne mne působila mnohem víc jako detektivka a rozhodně mi tu scházelo určité sexuální napětí hlavní či jiné hrdinky a jejího objektu touhu. Ta všemocná kouzelnice Láska, bez té by to přeci nešlo. Třeba jsem jen netrpělivá a druhý díl nám prozradí víc...

26.11.2013 3 z 5