Brambu Brambu komentáře u knih

Šunkový nářez Šunkový nářez Charles Bukowski

Oh Charlesi, Charlesi. Ty mi dáváš. Ze začátku mě kniha moc nebavila, samotný příběh postrádal šmrnc, zajímavost a nápaditou zápletku. Osud chudobné rodiny a jejich synátora Henryho mi nepřišel nikterak pozoruhodný. Ale i tak mi to nedalo a četla jsem dál. A jak jsem tak četla, pomalu jsem se začala do Henryho života zažrávat. Spolu s ním jsem sdílela jeho nenávist k otci, odpor k pravidlům a zálibu v hazardu. O alkoholu ani nemluvě =) No a na samotném konci už jsem celou nedočkavostí hltala jednu stránku za druhou, a byla celá nažhavená, jakžeto s tímto chlapcem, se kterým se osud nemazlil vlastně dopadne. No zkrátka velmi silný zážitek ve mě tento autor zanechal a to ani nemluvím o tom, že to bylo moje seznámení s panem B. Teď vím jediné, určitě to nebude krátká známost =D

11.11.2013 4 z 5

Hot Boys Hot Boys M. T. Majar (p)

Striptéři, wau. Samozřejmě mi moje zvědavost nedovolila o tuto knihu přijít a musím uznat, že nahlédnout do světa striptérů bylo rozhodně poučné =) Nejen že mě kniha moc bavila (kterou ženskou taky ne =D), ale rozhodně mě autorka překvapila svojí otevřeností. To máme rády! Trošku mě akorát zklamal příběh "v pozadí" aneb příznivé přijetí striptérství, ideální rodina žijící mimo město, ... zkrátka nudná šeď obyčejnosti života. Veřím, že s další knihou i toto autorka vychytá.

10.10.2013

Umění milování Umění milování Hong Ying

No nevím jestli je to mojí averzí vůči Číně, politice a vše s ní související, ale nějak mne tento román příliš nenadchnul. Příběh zamilovanosti mezi profesorem a o několik let starší studentkou byl sice velice zajímavý, ale to dění kolem mi to dosti kazilo. Takže alespoň vím, že knihy spojované s čínskými mravy, politikou a prostředím nejsou nic pro mne.

09.05.2013 2 z 5

Budeš tam? Budeš tam? Guillaume Musso

Tak pod tímto názvem jsem příběh o cestování v čase opravdu nečekala. Ze začátku jsem se v něm sice trošku ztrácela, ale po pár řádcích jsem se našla a zamilovala se do něj. Jde o nádherný příběh o lásce, přátelství a porozumění, který nutí člověka k zamyšlení, co by se stalo, kdyby minulost byla změněna...? Jenže osud je jak víme mrška vrtkavá a s ním si není radno zahrávat. Hlavní hrdina se tak dostává před životní rozhodnutí zachránit svoji jedinou lásku anebo ji nechat opět odejít...? Ovšem jak už to bývá v každém cestování časem jakýkoliv zásah do minulosti s sebou přináší i svoje následky. A tak se ptám, nebylo by lepší, kdyby žádné pilulky nedostal?
Pro mne prvotní setkání cestování časem v psané formě a uznávám, že mne to velice bavilo. Uvidím, co mi autor nabídne dál...

21.04.2013 4 z 5

Radleyovi – Upíři odvedle Radleyovi – Upíři odvedle Matt Haig

Upíři zase trošku z jiného pohledu. V tomto případě se jedná o manželé se dvěma dětmi, kteří svádí neustálý boj se svou přirozeností. Ovšem jednoho dne se jejich "klid" zvrtne a krev teče proudem. Ano, ano, ano, tak tento typ upířiny mne baví. Jedná se o velice příjemný příběh, kterému nechybí humor, napětí, láska ani překvapení. Velice příjemné počteníčko!

15.04.2013 4 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Ne ne, tak tahle kniha není nic pro mě. Nevím v čem skvělo samotné zklamání, ale nějak mi nesedělo vyprávění očima ženy psáno mužskou rukou, neustále se to ve mně bilo. Nejen že jsem vůbec netušila, kdo nebo co je vlastně dula, ale už od prvního setkání mi byla krajně nesympatická. Možná to byl autorův záměr, ale mě osobně to příliš nenadchlo. Občas se člověk sice zasmál, ale bohužel převažovala ta méně humornější až těžce sarkastická stránka a jak známo, všeho moc škodí.

28.10.2012 3 z 5

Tajemství stržené masky Tajemství stržené masky * antologie

Tentokráte se mi výběr opravdu povedl. Neboť tajemství jsou mým oblíbeným tématem a tyto povídky jsou jich plné. Občas je to trošku sci-fi, ale to já můžu. Jo jo, tak takhle by šlo.

14.10.2012 3 z 5

Brusinky Brusinky Barbara Nesvadbová

Jo, tak takhle by to šlo... Autorce vyloženě svědčí kratší povídky či říkejme tomu spíše fejetony než jeden souvislý příběh, ve kterém jsem se ztrácela. Jen netuším proč jsou tyto fejetony na dva díly či jak to do sebe zapadá, ale ráda se nechám překvapit...

05.10.2012 3 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Inu pravda, jedná se o klasiku, ale stejně se nemohu dostat přes tu "staročeštinou", která mi místy kazila dojem. Asi už jsem hold zfackována současností a nedokážu se od ní dost dobře odpoutat. Každopádně to pro mne byl nevšední zážitek a příběh sám je výtečný. Psychologie postav na vás útočí ze všech stran a konec dle mého názoru až tak překvapivý nebyl. Smutek se inu sice dostavil, ale slza neukápla.

29.09.2012 3 z 5

Nech mě žít Nech mě žít * antologie

Tak přesně tyhle slova jsem si v pubertě říkala alespoň jedenkrát denně. Moje puberta byla náročná a lidé okolo mne mi ji rozhodně neulehčovali =) Tato sbírka povídek má pohled na život hned z několika úhlů, a to se mi líbí. Docela mě baví seznamovat se pomocí těchto povídek s našimi autory a pomalu některým začínám přicházet na chuť. Tak kterou teď?

23.09.2012 3 z 5

Láska a čas Láska a čas * antologie

Ach lásko, lásko. Ty nám umíš pěkně zkomplikovat život, ani nevíš jak. Není tedy divu, že další povídky nesou právě téma Lásky. Vždyť láska je všude kolem nás ať už chceme nebo ne. Dobré počteníčko.

17.09.2012 3 z 5

Spojení krve Spojení krve Sue Tanya Huff

Wau, tak takovýto konec tohoto dílu jsem opravdu nečekala. Kdyby to byl poslední díl série, tak budiž, ale takhle? Jsem opravdu zvědavá, co nám ještě Vicky ukáže...
Musím uznat, že autorka si drží svoji laťku i v tomto díle. Tentokráte jsou hlavní tématikou „živé mrtvoly“ a mě osobně tato tématika nevadí, naopak mě to příjemně přikvapilo. Autorka má za odvahu u mě body k dobru. Jen tak dál.

15.09.2012 3 z 5

Linie krve Linie krve Sue Tanya Huff

Světe div se, ale třetí díl je zase o něco lepší. Netuším, zda to bude samotným příběhem anebo milostným napětím, který tento díl obsahuje, ale rozhodně si tento díl polepšil. Tentokráte si Vicky vezme na paškál mumii ze starého Egypta a to se teprve dějí věci. Opět se tu setkáme s pomalejším začátkem a rychlou gradací na konci. Příběh je taktéž popsán několika pohledy a policejního myšlení se stále hlavní hrdinka nezbavila, ale s tím se už u třetího dílu musí počítat. Ale jo, jdu dál!

05.09.2012 3 z 5

Nůž Nůž Robert Lawrence Stine

Dokonalá kniha na oddechové počteníčko. Já ji s sebou měla na dovolená a zhlatla jsem ji za 2 dny. Najdeme tam zábavu, napětí dokonce i vraždy a milostné touhy. Takže ideální čtivo =)

26.08.2012 3 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Něco tak smutného a zároveň tak nádherného jsem dosud ještě nečetla. Opravdu krásný příběh, který chytne za srdíčko a jen tak nepustí.

25.08.2012 5 z 5

Ďáblice Ďáblice Andrew Hall

Ale jo, pěkné odpočinkové čtení. Na dovolenou jako dělané =) Chvilkami jsem byla dokonce napnutá, kdo je onen tajuplný zabiják, ale zas tak hrůzostrašné to nakonec nebylo.

12.08.2012 3 z 5

Pohádkář Pohádkář Barbara Nesvadbová

Zatím pro mne největší zklamání. Kniha jako taková mne bavila, mám ráda autorčin postoj k mužům a celkové postavení ve společnosti, ale tentokráte jsem se v příběhu neustále ztrácela a to mne dosti vadilo až vytáčelo. Takže takhle prosím ne paní Nesvadbová...

12.08.2012 2 z 5

Vlasy Vlasy Zuzana Vilímovská

Kniha je velmi pěkně ilustrovaná, některé fotky účesů jsou obzvláště vydařené, ale na můj vkus je kniha příliš odborná. Chtěla jsem se dozvědět něco o vlasech a účesech z pohledu laika, ale to se téměř nekonalo. Čekala jsem ověřené tipy a triky jak na vlasy a místo toho se mi dostalo odborného ponaučení. No nic, já to ale nevzdám a budu hledat dál =)

12.08.2012 3 z 5

Usměj se, Lízo Usměj se, Lízo * antologie

Nevím proč, ale opravdu jsem si myslela, že se u těchto povídek ze srdce zasměji. Ovšem chyba lávky. Některé povídky byly celkem úsměvné pravda, ale ostatní ani náhodou. Mnohé povídky mi přišly až depresivní a smutné, nu což. V poslední době mám s těmito povídky špatnou ruku, snad to bude příště lepší. Hold každej autor si může dané téma vyložit jinak…

06.07.2012 3 z 5

Říční znamení Říční znamení Patricia Briggs

Nevím proč, ale asi jsem od tohoto dílu této série čekala trošku víc. Chybělo mi tu dráždění smečky, Stefanova zajímavost, Zeeho moudrost zkrátka vše to, co nás okouzlovalo v minulých dílech. I mezi Adamem a Mercy už to tak nejiskří jako dřív a nějak celkově to velké napětí předchozích dílů ochablo. Nejvíc mě ovšem mrzelo, že děj se odehrává mimo všech přátel a známých někde v Maryhillu mimo Tri-Cities. Každopádně i tak byl díl moc povedený. Mrzí mě, že se musíme na nějaký čas s Mercy rozloučit…

24.06.2012 3 z 5