Brambu Brambu komentáře u knih

Nauč mě milovat Nauč mě milovat * antologie

Ano, ano. Název je velmi zavádějící, ale nakonec v této knize najdete několik povídek o různých vztazích a jejich představě o lásce a zamilovanosti. Říkám proč ne...

06.09.2011 3 z 5

Povídky o ženách Povídky o ženách * antologie

Ženy jsou krásné, milé, citlivé, zranitelné, sladké, ale dokáží být i zakéřné a kruté bytosti. A přesně takové jsou i tyto povídky. Každá je jiná, a přece mají mnohé společného.

02.09.2011 3 z 5

Proč odcházíš… Proč odcházíš… * antologie

Povídky na téma odcházení. Odchod, ať už ze života někoho či ze života pozemského... Smrt, trápení a soužení. Odchod ovšem takový je. Stejně jako tento cyklus povídek, ale najdou se tu i zábavné příběhy.

30.08.2011 3 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Poslední kniha autorky Monyové. Je velmi smutná... Přijde mi to až zoufalé, jak se hlavní hrdinka tohoto příběhu snaží neustále omlouvat a převychovávat svého záletného a podvádějícího manžela. A ten pořád slibuje a slibuje a stejně se nezmění. Život někdy takový je. Naštěstí pro hlavní hrdinku tento příběh končí dobře, na rozdíl od autorky. Není pochyb, že do svého posledního dílu dala hodně ze sebe. Škoda jen, že svůj boj nevyhrála a nedokázala se ubránit. Budeme vzpomínat!

28.08.2011 4 z 5

Citová divočina Citová divočina Simona Monyová (p)

Autorka se konečně vzpamatovává a vrací se ke svému starému stylu psaní... A to se mi moc líbí. Příběh 4 žen mi trošku připomíná Sex ve městě ovšem né na Manhattanu ale u nás, tedy po česku. Kde jsou pánové příliš zhýčkaní a dámy by pro ně udělaly první poslední, jen aby byli spokojeni. Velmi zábavné a příjemné čtení a to díky syrovosti příběhu a lehkosti s jakou je vyprávění napsané.

13.08.2011 4 z 5

V zajetí krásy V zajetí krásy Chris Manby

Pokud jste od knihy stejně jako já očekávaly tipy a triky, rady a porady o kráse, jak už samotný podnázev knihy uvádí, tak jste vedle jak ta jedle. Podnázev knihy je naprosto mylný, což je pro mě první mínus. Ve skutečnosti se jedná o příběh dvou žen, jedné slavné celebrity a jedné majitelky kosmetického salonu, jejichž životy se neustále proplétají. Každá touží po něčem, co nemá a když se na závěr ukáže, že tyto dvě ženy jsou vlastně bývalé spolužačky, už vás nic jiného nepřekvapí. Průměrný děj, nic skvostného ani extra zábavného nečekejte a nebudete zklamáni. Další mínus zbytečné natahování příběhu, děj mohl býti kratší, knížka tenčí. Pro oddech dostačující.

08.08.2011 3 z 5

Dáma, která měla ráda čisté záchodky Dáma, která měla ráda čisté záchodky James Patrick Donleavy

Asi jsem od názvu knížky čekala trošku něco jiného, ovšem příběh měl i tak nějakou jiskru. Bylo to svým způsobem vtipné a zábavné a ten konec příběhu mě překvapil. Co mi ovšem v této knize vadilo byly chybějící čárky ve větách, které zjednodušují správné pochopení autorových spojení a myšlenek. Nevím proč to tak je.., i ty vulgarismy, které k tomu příběhu pasují bych skousla, ale tohle ne. Otázkou zůstává zda to bylo schválně, nebo se jen někde stala chyba. Sečteno a podtrženo jedná se o příběh jedné "dámy", který zládne přelouskat leckterý čtenář.

31.07.2011 3 z 5

Zápalné oběti Zápalné oběti Laurell K. Hamilton

Páni, tak takové představení moje oči dosud nečetly... Až mi to pomalu vyrazilo dech. Anita se mění ze dne na den, z minuty na minutu. Že dokáže ovládat zombie, budiž i ovládnutí mladších upírů bych skousla, ale že se z ní stane lukoi a tak silná... teda, teda, teda. Pěkně se nám holka mění, co bude dál? Teď, když je silnější než pán města a dokonce i než pán šelem mám obavy, aby se z ní nestalo taky něco "nelidského". Uvidíme uvidíme co se z ní nakonec vlastně ještě vyklube, protože příběh dále pokračuje =)

28.07.2011 4 z 5

Povídky o mužích Povídky o mužích * antologie

Povídka od povídky se velmi liší, každá je svým způsobem jiná a přitom jsou všechny stejné, mají totiž společného jmenovatele, jsou o mužích. Velmi těžko se něco takového hodnotí, hold posuďte sami...

06.07.2011 3 z 5

Smrtící tanec Smrtící tanec Laurell K. Hamilton

Každé pokračování je tlustší a tlustší, ale to mě rozhodně neodradí. S Anitou dál prožívám její boj proti upírům. Ale už to není jako dřív, je tu vidět určitý pokrok v Anitině chápaní právě těchto nestvůr. Anita samu sebe pomalu začíná považovat za nestvůru a tak už jí není proti srsti s těmito nestvůrami sdílet svoji moc. Ovšem moc nebude to poslední co s nimi bude sdílet...
Nadšení nedočkavci se konečně dočkají i dech beroucí erotické scény. Tleskám, velice povedené zakončení další části příběhu.

26.06.2011 4 z 5

Krvavé koleno Krvavé koleno Laurell K. Hamilton

Sice se tento díl odehrává v jiné oblasti, než jsme v úvodních dílech zvyklí, ale tím lépe, jelikož tam už tak často není Richard, ale zato Jean-Claude se tam motá neustále a to se mi moc a moc líbí. Tento díl je tedy opět hlavně a především o upírech. A to mě hodně baví. Je tedy jasné, že napětí mezi Anitou a Jean-Claudem se stupňuje a tuším, že velmi brzy mu už neodolá a propadne mu. Jen tak dál =) Už se nemůžu dočkat, jak bude příběh pokračovat...

21.06.2011 4 z 5

Kavárna šílenců Kavárna šílenců Laurell K. Hamilton

Jj tak čtyřka byla fajn, ale oproti trojce trošičku pokles. Bude to možná i tím, že mám slabost pro Jean-Clauda a Anita si místo něj raději vybrala Richarda. Příběh tedy pokračuje a je stále výborný, je tu hodně soubojů, krve, ale i lykantropů a vyvrcholení je velmi napínavé. Co bude dál?

19.06.2011 4 z 5

Cirkus prokletých Cirkus prokletých Laurell K. Hamilton

Jestli mě dvojka hodně bavila, tak s trojky jsem přímo nadšená. Anita se mi pomalu ale jistě dostala pod kůži. Tento díl je nejen plný krvavých akcí, zápasů a milostných scén, ale nenechá Vás do posledního okamžiku vydechnou. Naprostá paráda, jen tak dál. Moc se těším na další pokračování.

12.06.2011 5 z 5

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

Krásný příběh, tak trochu nereálný, tak trochu skutečný. Trochu pohádka, ale taky skutečnost reálného života a všechny starosti s ním související. Jde o svět jedné komplikované rodiny a imaginárního přítele, který se najednou objeví v jejich životě. Kdyby se tak všichni dospělí alespoň na chvíli každý den vrátili do svých dětských let, snili své sny a více by si plnily své fantazie, hned by byl svět krásnější a o tom tato kniha píše. Velmi krásné a na konci velmi smutné.

Tahle autorka po přečtení druhé knihy se mi začíná opravdu hodně líbit. Styl jejího psaní a hlavně její příběhy chytí za srdíčko a ne vždy končí happyendem. Nádhera!!!

15.05.2011 4 z 5

101 strategií jak se nezbláznit v šíleném světě 101 strategií jak se nezbláznit v šíleném světě Arnold Allan Lazarus

Jde o hodně naučnou knihu, která je rozdělena do několika kapitol, kde každá kapitola popisuje nějaký zásadní problém. Dá se lze nálezt mnoho pozoruhodných a zajímavých věcí, ale najdeme zde i ty obecné již známé věci a problémy. Tato kniha rozhodně neuškodí, ale jedná se o pravdu o hodně naučnou, takže žádné zábavné prvky zde nehledejte.

29.04.2011 3 z 5

Schůzky s erotikou Schůzky s erotikou * antologie

Povídka od povídky se liší, některé jsou skvělé jiné průměrné až obyčejné, ale mne tato edice nepřestává bavit.

10.04.2011 3 z 5

Rozesmátá mrtvola Rozesmátá mrtvola Laurell K. Hamilton

Tahle série mě opravdu začíná bavit. Měla jsem trošku obavy, jaký bude druhý díl, ale zcela zbytečné, jelikož to předčilo mé očekávání. Stále se tu setkáváme s nadpřirozenem a je dost možné, že se mi dvojka dokonce líbila více, než-li jednička. Škoda jen, že Jean-Claude tam nemá takovou váhu jak v jedničce.

03.04.2011 4 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Výborná kniha plná nejen upírů, ale i dalších jiných stvůr. Moc dobře se mi četla a velmi příjemně mne překvapila, jelikož se nejedná o nějaký slaďák, ale příjemné fantasy!

27.03.2011 5 z 5

Povídky o lásce Povídky o lásce Michal Viewegh

Viewegh se zase ukázal. Soubor povídek, kde si každý najde to své, některé povídky jsou humorné, jiné vás chytnou hluboko uvnitř a některé přečtete ani nevíte jak a nic ve vás nezanechají... Na oddech velmi vhodné.

21.03.2011 3 z 5

Obsazeno Obsazeno Věra Nosková

Volné pokračování příběhu Pavly a jejího života v Praze. Chvilkami jsem se v knize ztrácela, ale jinak velmi odpočinkové čtení.

27.01.2011 2 z 5