101 strategií jak se nezbláznit v šíleném světě

101 strategií jak se nezbláznit v šíleném světě https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51874/strategii-jak-se-nezblaznit-v-silenem-svete-51874.jpg 4 7 4

Autoři, zkušení praktici v oblasti duševního zdraví, nabízejí množství užitečných informací pro čtenáře, kteří trpí duševní nepohodou, ale i těm, kteří usilují o kultivaci svého duševního života. Kniha je rozdělena do 101 krátkých kapitol, z nichž každá začíná krátkou kazuistikou či popisem situace vztahující se ke konkrétnímu tématu. Autoři pak nabízejí čtenáři základní orientaci v dané oblasti (odpovídají na otázky jako např.: Má opravdu duševní zdraví vliv na zdraví tělesné? Jaké jsou efektivní způsoby, jak snížit nadváhu? Jak můžete kontrolovat a zvládat stresové situace? Jaký druh psychoterapie je pro vás ten nejlepší? atd.) (zdroj: portal.cz)... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Portál

The 60-Second Shrink: 101 Strategies for Staying Sane in a Crazy World

zuzina88
23.05.2016 4 z 5

Tato knížka je výborná, jen mi vadí děsný komerční název a podle mého názoru dost trapná obálka... No, asi se to takhle prodává lépe...

Jinak tato kniha je mi sympatická krátkými kapitolkami o různých problémech (zlozvyky, nespavost, prokrastinace, negativní myšlení, nerealistické cíle, úzkosti, fobie, různé psychické poruchy, atd. atd.) a jejich řešení. Netrpí nějakými zbytečným "vykecáváním se", ale představuje problémy se kterými se ve svých životech potkáváme, a nabízí řešení. Samozřejmě to není samospásná publikace, ale myslím, že si v ní každý může najít tu svoji "achilovu patu" a inspirovat se řešeními, které autoři nabízejí.

Káča Máča
26.11.2014 5 z 5

Úžasná kniha, dokonce jsem vynaložila velké úsilí k tomu, abych jí ještě vůbec sehnala, protože se mi jí nechtělo vracet do knihovny. Nicméně podařilo se, knihu jsem sehnala v jednom ze skladových doprodejů a patří mezi mé nejoblíbenější. Rozhodně to není knížka, která by se měla číst od začátku do konce. Naopak by v ní měl člověk hledat konkrétní problém, který ho trápí a o tom si krátkou kapitolku přečíst ;). Je napsaná jednoduše, neobsahuje příliš složitých a pro průměrného člověka těžko pochopitelných výrazů. Za mě jasná jednička!

RUSTY
22.06.2012

Tak tuhle knihu jsem si kdysi před lety koupila za pár penízků na knižním veletrhu v Praze s pomyšlením - No nekup to! Rozhodně koupě nelituji, jelikož jsem se ke knize ještě minimálně 2x vrátila a pokaždé objevila něco nového odpovídající na mou životní situaci. Člověk prostě prochází za život různými situacemi a je opravdu zajímavé si přečíst o tom z trošku jiné stránky ... Také se mi zde líbí to, že je každému problému uveden nějaký konkrétní ukázkový příklad, který popisuje daný problém.

Brambu
29.04.2011 3 z 5

Jde o hodně naučnou knihu, která je rozdělena do několika kapitol, kde každá kapitola popisuje nějaký zásadní problém. Dá se lze nálezt mnoho pozoruhodných a zajímavých věcí, ale najdeme zde i ty obecné již známé věci a problémy. Tato kniha rozhodně neuškodí, ale jedná se o pravdu o hodně naučnou, takže žádné zábavné prvky zde nehledejte.

psychologie psychoterapie příručky

Autoři knihy