Brambu Brambu komentáře u knih

Pokrevní příbuzní 1 Pokrevní příbuzní 1 Ellen Schreiber

Bylo to takové hezké, milé. Alespoň jsem se na chviličku vrátila do svých mladých let, kdy mě upíří tématika dosti brala. Takové komiksové stmívání řekla bych a už jsem moc zvědavá na pokračování.

10.09.2018 3 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Paráda, další příběh dle mého gusta. Jsem nadšená, tohle já ráda! Příběh nás zavede do nového světa. Světa, kde lidé slepě věří svým hrdinům. Je to svět, kde rebelové bojují proti vyjímečným, bojují o moc a právo vládnout. O možnost volby a svobodné vůle. Bojují ze strachu a ze svého přesvědčení. Pohání je touha po pomstě a nechybí tu láska, víra, přátelství a velké tajemství mezi úhlavními nepřáteli. Už jsem moc zvědavá jak tohle všechno dopadne.

04.09.2018 4 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Paráda! Jsem naprosto spokojená s touto sérií, dala mi vše, co jsem potřebovala. Spíš je mi líto, že tímto dílem to celé končí. A ani tomuto příběhu nechybělo ono krásné kouzlo, co autorku do knih dává. Byla tam láska, touha, chtíč, ale i strach, bezmoc a pomatenost. Zkrátka vše, co je třeba, aby to správně fungovalo. A když máme hlavní hrdiny mafiány, no to je teprve vzrůšo. Tak tohle byla opravdu zábava. Mohu vřele doporučit!

27.08.2018 4 z 5

My ostatní tu prostě žijem My ostatní tu prostě žijem Patrick Ness

Tak tohle byla velice zvláštní kniha. Popisuje dvě dějové linie, které zdá se spolu příliš nesouvisí, ale opak je pravdou. Zvláštní to svět. Svět, kde každý chce urvat svůj kousek štěstí, ale většinou se jen točí v kruzích a bojuje se svými démony. Potkáte tu hipstera, poloboha, lidi a také další postavy. Ale konec dobrý všechno dobré.

22.08.2018 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Mám ráda příběhy ze života. A Hartl takové příběhy psát umí. A tak se v tomto příběhu seznámíme se sourozenci Jáchymem a Veronikou, kteří přišli o oba rodiče při dopravní nehodě a musí si svou cestu životem vybojovat sami. A že to nebudou mít jednoduché, o tom nás oba přesvědčí. Bylo to fajn, takové úsměvné čtení, místy trošku smutné až kruté, ale osud takový někdy je. Bavila mě ta reálnost příběhu. Aspoň si z toho člověk může vzít ponaučení.

18.08.2018 3 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Velmi zajímavý počin. Bavilo mě to. Někdy až člověk opravdu nestačí valit bulvy, co jsou lidé schopni napsat. Ať žije komunikace!

05.07.2018 4 z 5

Dívka jménem Patience Dívka jménem Patience Daniel Clowes

Moje první setkání s klasickým komiksem jako takovým a musím uznat, že jsem se u toho náležitě bavila. Děj mi přišel jako jeden velkej úlet, ale nakonec to všechno zapadlo do sebe a konec byl na světě. Líbilo se mi pojetí minulosti a budoucnosti a to jak Jack zpytuje svědomí a neztrácí naději za žádnou cenu. Prostě sci-fi jak má být.

16.05.2018 3 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Výborné. Přesně tento styl mi sedí a ač jsem ji měla přečtenou za jeden den byla jsem naprosto spokojená. Další prosím... =)

12.05.2018 4 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Já ani pořádně nevím, jak tuto knihu hodnotit. Příběh je zajímavý, hodně ze života, jen na mne působil poněkud ponuře a smutně, takže v tomto období naprosto ideální. Mohlo to být poněkud kratší a svižnější, ale i tak to stojí za přečtení.

23.10.2017 3 z 5

Poušť v plamenech Poušť v plamenech Alwyn Hamilton

Bylo to příjemné počteníčko. Svět kde džin, ghúl a noční můra nejsou překvapením. Holky se převlékají za kluky. Kluci nahánějí manželky. Sultán se snaží ovládnout říši a rebelové zbrojí proti němu. Nechybí tady magie ani písečná bouře. Mám tento svět fantasy ráda a když se k tomu přidá ještě ta romantická linka, tak nemůžu jinak než plesat radostí!

02.10.2017 3 z 5

Dospěj! Dospěj! Ben Brooks

Ani pořádně nevím jak tuto knihu hodnotit... Příběh pojednává o životě puberťáka a jeho pohledu na život, na školu, na sex, na nevlastního otce a to vše pod rouškou drog. No rozhodně to bylo zajímavé a místy jsem se i bavila, ale člověk to musí brát hooodně s nadhledem.

21.09.2017 2 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Já už rozhodně nejsem cílovka tohoto příběhu, ale to bylo tak krásně naivní a roztomilé, že mi to nedalo a knihu jsem si nemohla nechat ujít. Hlavní hrdinka, která sama neví, kdo je její láska a zda ji má rád, do toho starosti o rodinu a mladší sestru, odloučení se starší sestrou, do toho se objevuje stará láska, no to nemůže skončit jinak než happyendem. Ach, že já v dětství více nečetla =D

22.08.2017 3 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Velice příjemné čtení. Chvilku mi sice trvalo, než jsem se do příběhu začetla, ale po té jsem nepřestala dvojčatům fandit a prožívala s nimi všechny starosti a strasti dívek na vysoké. Jen ten konec mi přišel nějaký rychlý. Jakoby nás autorka odstřihla a příběh nedokončila... Škoda, protože styl autorky je báječný, velmi dobře se čte a kniha příjemně a rychle ubíhá. Příště tedy prosím zlepšit zakončení děje a bude to tutovka =)

25.05.2017 4 z 5

Bez jablka Bez jablka Miloš Říha

Velmi povedená knížečka. Bavila jsem se u ní výborně a dozvěděla jsem se pohled druhého pohlaví na daná témata. Konečně povedená kniha z příspěvků na blogu. Další, prosím =)

13.04.2017 4 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Nádherný příběh, chvilku mi sice trvalo zorientovat se v těch názvech, ale potom mne příběh naprosto uchvátil. Takovou vnitřní rozervanost a špetku tajemna, tu jen tak někde nenajdete. Velmi pěkně napsané a už se moc těším na pokračování příběhu. Jsem zvědavá, zda láska zvítězí a překoná i touhu po pomstě!

16.03.2017 4 z 5

Knedlíček Knedlíček Julie Murphy

Je velmi příjemné vracet se do školních let a vzpomínat na první lásky. Tato kniha je toho plná a je neuvěřitelně chytlavá. Ovšem i mezi puberťáky se najdou zákeřní a zlí lidé. A tak s hlavní hrdinkou prožíváme její osud a fandíme jí až do konce. Už se nemůžu dočkat pokračování...

11.03.2017 4 z 5

Smolná sezóna Smolná sezóna Moïra Fowley-Doyle

Velice zajímavý příběh. Duchovno, svět mezi nebem a zemí a jedno velké tajemství. To všechno zamotané do příběhu, který vás nenechá vydechnout. Do poslední chvíle nevíte, jak to vlastně dopadne. Rozhodně tato kniha není pro každého...

05.02.2017 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Dvanáct osudů vzájemně propletených a šikovně zašmodrchaných do sebe. Chvilkami jsem se sice ztrácela v propojenosti hlavních hrdinů, ale jinak mě příběh moc bavil. Bylo zajímavé sledovat vývoj postav a doufat v příznivý konec, ale žádný happyend se nekonal. To by nebyl život.

06.01.2017 3 z 5

Zrada Zrada Adriana Macháčová

Jo jo, zrada Vás zasáhne na tom nejcitlivějším místě a neskutečně bolí. Ale láska vylečí vše. Příběh vskutku poučný a zábavný, jen mne mrzí, že na konci nebyl odhalen příběh Emy.

31.12.2016 3 z 5

Kluk mého srdce Kluk mého srdce Huntley Fitzpatrick

Nevím co se stalo, ale tento díl, už se mi tak lehce nečetl. Chyběl mi tam velký tahoun příběhu či zápletka, která bere dech, ale i tak jsem knihu dočetla. Rodina Garettovic je prostě prímová a moc mě zajímalo, jak to s nimi vlastně dopadne. Škoda jen, že je příběh tak moc předvídatelný...

21.12.2016 3 z 5