Knedlíček

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nový román Julie Murphyové, autorky Side Effects May Vary, osloví fanoušky Johna Greena nebo Rainbow Rowellové. Nebojácná dívka Willowdean Dickson - Dumplin, hvězdné texaské noci, cukroví a písně Dolly Parton si získají vaše srdce. Dumplin má nadváhu a nejbezpečněji se cítí doma, i když je přemlouvána svou matkou, bývalou královnou krásy, aby začala žít. Její myšlenky se ubírají jediným směrem, obléct si na sebe bikiny, tak jako její nejlepší kamarádka, krásná Ellen. Will začne pracoval v Harpy’s, místním fast foodu. Zde potká studenta Boa, bývalého skvělého atleta. Není žádným překvapením, že jí Bo přitahuje. Ale je velmi překvapena, když zjistí, že je to vzájemné. Ale namísto, aby si užívala vztahu s Boem, Will začne o sobě pochybovat. Podnikne nejděsivější věc, kterou si můžete představit: přihlásí se do soutěže Miss Blue Bonnet Pageant a spolu s několika podobnými dívkami touží dokázat světu, že i děvčata se silnější postavou mají právo být vidět, stejně jako každá hubená holka. Tím šokuje celé Clover City – a možná nejvíc sebe sama. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/319050/knedlicek-ugl-319050.jpg 3.955
Série:

Dumplin (1.)

Orig. název:

Dumplin (2015)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Omega
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (20)

Kniha Knedlíček

Přidat komentář
J.x
23. dubna

Čtení spíše pro náctileté:-) Knížku jsem spíš tak "proletěla", občas jsem si z ní něco vzala i já:-)

GraceC
07.12.2018

Od knihy jsem neočekávala žádné zázraky a taková je v podstatě i skutečnost. Je tam zajisté pár zajímavých postřehů a myšlenek, ale jinak hodnotím jako oddechovku pro teenagery. Chvílemi je čtení docela napínavé a poutavé, pak ale autorka najednou odbočí a tím napětí utne, řekla bych s takovým "cringe" pocitem. Hlavní postava mi chvílemi připadá neskutečně tupá a Bo je až moc jako každý jiný princ dnešních románů. Vztahy v knize mi připadaly nereálné... Opravdu si nedokážu představit, že by se něco takového mohlo stát. Ano, chápu, že knihy bývají i o nereálných situacích, ale u téhle to jaksi pokřivilo můj pohled na ni. Hodnotím 4,5/10.

mourek-veronika
21.10.2018

Po téhle knížce jsem sáhla spíš ze zvědavosti, když si ji koupila sestra. Hlavní hrdinku jsem si nijak zvlášť neoblíbila, ale ani mi moc nevadila. Bylo fajn, že se chovala jako normální holka a neřešila svou váhu na každé stránce, protože jsem se toho vzhledem k tématu knihy trochu bála. Občas jsem nechápala její nerozhodnost ohledně vztahu s Boem, nebo to, jak jí mohlo přijít normální nechat si od své matky říkat Knedlíčku, místo aby ji oslovovala jménem, protože to mi přišlo opravdu ošklivé. Vztah s matkou jaký měla Will, bych nechtěla zažít a byla jsem ráda, když si k sobě nakonec postupně začaly hledat cestu. Trochu mě mrzelo, že knížka končí docela otevřeně a my se nedozvíme, jak dopadla ta soutěž krásy nebo jak se rozhodla ohledně Boa, ale asi si to každý musí domyslet sám.

Verry148
22.08.2018

Knížka byla v nějakých částech inspirativní. Je to taková ta klasická knížka o problémech puberťáků, tady konkrétně o nadváze Will. Nejvíce mě zklamal konec, protože jsem se nedozvěděla jak to dopadlo s Will a Bouem.

haki34
07.08.2018

asi nejsem tak úplně (vůbec) cílová skupina - už dávno nemám 16, ale knížka se mi fakt líbila...čtivá, slušně vymyšlený příběh, nebylo to tam přeplněné klišoidními scénkami a větami...jméno hlavní hrdinky Willowdean mě fascinovalo :)) a jako puberťačka nebyla až tak nesnesitelná ;) sice až moc na můj vkus hrotila své právo na lásku a štěstí, ale celkově palec nahoru...

občas mě zaskočilo použití vulgární nadávky v textu, jen tak mezi řečí, nepochopila jsem smysl, kdoví, jak to bylo v originálu ?? pár desítek stran kafíčko a zákuseček a pak prásk rána mezi oči...
Hrdinka celkem hezky řešila vztah s nejlepší kamarádkou, pak se zapojila s dalšími "pseudooutsiderkami" do soutěže miss, (Dolly - dopadlo to jak jsem tak nějak předvídala..), došlo i na kluky, nějaký ten polibek , vše v pozvolném duchu, tak nějak starosvětsky, jak to ddle Knedličky k Texasu patří.
...líbila se mi i postava tety Lucy, rodičů kamarádů (Loraine - úplně cítím nádech jihu :)), seznámení čtenářů s dovednostmi texaských žen - udělat nejlepší ledový čaj na světě a nepokypat se u jídla omáčkou :))) atakdále atakdále :)

co mi trochu vadilo, byly překlepy v překladu jako Clover/Cover, Dale/Dave, občas pomíchané rody...celkově ale velmi milé překvapení, takže doporučuji !! i těm, co už na střední nějaký ten pátek nechodí....

BarkaS
28.07.2018

Nemá to žádnou velkou hloubku, ale špatný to rozhodně nebylo. Will je celkem vtipná hrdinka, takže jako čtení na dovolenou je příběh víc než dostačující.

DracoMalfoy
01.04.2018

Skvělá oddychová kniha.

Madame R
06.03.2018

Předčilo to mé očekávaní. Mohu s klidným srdcem říct, že při čtení jsem se zase ocitla v mé teenagerské kůži, kdy jsem řešila podobné situace jako hlavní hrdinka Will. Bavilo mě jak si s tímto nelehkým údělem poradila, s vtipem a citlivostí. Přemýšlím jakým jedním slovem bych popsala tuto knihu a napadá mě inspirativní. Za mě rozhodně doporučuji.