Brambu Brambu komentáře u knih

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Tak jsem si po dlouhé době dopřála trošku změnu a na rozdíl od upíří série jsem se pustila do vlkodlačí série. A sice knihách o Mercedes Thompsonové. Hlavní hrdinka je zde kožoměnec v podobě kojota, dělá automechaničku a žije v přívěsu naproti Alfa samcovi vlkodlačí smečky columbijského poříčí. A stejně jako každá silná ženská se nenechá ovládat, do všeho strká nos a je velmi tvrdohlavá. Tedy velmi povedený začátek série, kde existují vlkodlaci, upíři a další podobné bytosti jako jsou například fae. Knihu jsem přečetla jedním dechem a už se těším na další díl.

20.05.2012 5 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Velmi zajímavá knížka. Ani jsem netušila když jsem ji brala do ruk, co jsem si to vlastně z té naší knihovny půjčila. A hle. Jedná s o filozofii života nazvanou Tajemství. A jaké vlastně to "Tajemství života" je? Inu pro někoho je to pozitivní nadhled na každodenní rutinu, pro jiného chvilka meditace a zklidnění mysli, anebo třeba jen nímat sebe a vše kolem nás pozitivně. Každý na to má svůj názor a postoj, proto nechme na kažém, zda je tato kniha jeho šálek kávy či nikoliv.

04.10.2011 4 z 5

Báječný rok (deník 2005) Báječný rok (deník 2005) Michal Viewegh

Moje první zkušenost s deníkem nějakého autora. A musím uznat, že to na mne vcelku udělalo dojem. Ze začátku jsem se toho trošku bála, ale nakonec jsem byla spokojená. Vskutku zajímavý život k počteníčku. Kdekdo by si pomyslel, co může být na životě autora zajímavého? Inu je to taky jen člověk se svými názory a pocity, ale sem tam nás zavede i do tajů svých fantazií a snů. Pro mne překvapení. Uvidíme co přinese pokračování...

25.09.2011 3 z 5

Blonďatá stíhačka Blonďatá stíhačka Simona Monyová (p)

Každá kapitola začíná né vždy příliš veselým vtipem, samotný příběh pro mě postrádá okouzlení a humor předešlých knih. Celkově pro mě byla kniha zklamáním.

13.11.2010 3 z 5

Hříšný kanec Hříšný kanec Simona Monyová (p)

Velmi úsměvný a přitom dnes reálný příběh jednoho manželství. Lehké čtení, které neurazí a pobaví.

Román pro muže Román pro muže Michal Viewegh

Byla jsem mile překvapená touto knihou. Je trochu více vulgárnější než ta minulá díla, ale přiznejme si, že takový ve skutečnosti mužský svět je. Velmi jsem se bavila.

Cesta do neznáma Cesta do neznáma Christopher Pike

Příběh, který napíná čtenáře až do konce. Chvílemi dosti strašidelný, ale zas tak velký horůrek to není, je to klidné odpočinutí od reality :-)

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Opět jsem si po nějaké době dopřála příběh o židech a jejich utrpení. Kniha je moc dobře propracovaná, moc se mi líbilo vzájemné propojení příběhů, které se na konci propojí v jeden velký závěr. Je fajn vidět, že i v tak zlé a náročné době se najdou hrdinové a andělé, kteří nemůžou vytrpět tu krutost a bezpráví, které se děje druhým lidem. Velmi zvláštně se mi to četlo, bylo to bolestné a smutné, ale naděje a víra v dobro mě poháněla kupředu. Konec byl krásné zakončení příběhu. Nestačím se divit, čeho všeho jsou lidé schopní a jsem ohromena, co všechno jsou lidé pro štěstí druhých a svých milovaných obětovat. Moc poučná kniha.

21.04.2019 4 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Příběh mě chytl úplně od začátku. V úvodu se odehraje jeden velký zvrat a my se celou dobu snažíme zjistit, jak k tomu vlastně došlo. Krátce na to začnou umírat lidé a pak příběh začne dostávat ty správné grády, akce střídá akci, mrtvol přibývá a jako vrchol všeho je spáchán bombový útok. Kniha se čte úplně sama, udržela mě v napětí od začátku až do konce a samotné rozuzlení mě velmi mile překvapilo. Mohu jen doporučit.

04.04.2019 4 z 5

Cesty se rozcházejí Cesty se rozcházejí Veronica Roth

A ani pokračování bohužel není tak dechberoucí jaké by mohlo být. Na můj vkus je tu až příliš moc politikaření, pořád samé cestování a pletichaření a žádné wau efekty a ani tolik akce, jako bylo v prvním díle. Samotné zakončení příběhu je už jen nutné vyúštění děje, ke kterému se schylovalo už od počátku knihy. Možná snad jen jeden dojem tu byl pro mne překvapením, ale to je na tak obsáhlou knihu dosti málo. Škoda, příběh měl velký potenciál.

03.03.2019 3 z 5

Je tohle láska? Je tohle láska? Holly Bourne

A i pokračování se nese ve stejném duchu. Tentokráte strávíme léto s Amber, vysokou štíhlou zrzavou puberťačkou, která se nevzdává naděje na lepší vztah se svojí mámou a tak se vydává přes půl světa, aby jí mohla být nablízku. Inu, realita je však mnohem komplikovanější a Amber se s tím jen těžko smiřuje. Vše se ale změní, jakmile jí do života vstoupí láska... Jsem zvědavá, jakým příběhem nás autorka překvapí u Lottie.

27.01.2019 3 z 5

Klub vrahů Klub vrahů Pavel Renčín

Zajímavý příběh. Bylo to hodně tajemné a temné. Autor si s námi od začátku pohrává a my se tak seznámíme s Adamem, navenek nezajímavým pracovníkem telefonní společnosti, který moc touží najít lásku a zažít dobrodružství, stejně jako jeho oblíbení hrdinové z knižních předloh. Adam jednoho dne zahlédne v metru Dianu, ihned se do ní zamiluje a jeho svět se obrátí vzhůru nohama. Ovšem né všechno je tak, jak se na první pohled zdá...

27.01.2019 3 z 5

Tajemství kůže Tajemství kůže Alice Broadway

Autorka měla velmi zajímavý napád, vytvořila svět, kde si lidé musí nechat vytetovat na kůži všechny důležité milníky života. Každý dle tetování pozná, kdo jste a co jste prožili. Ovšem takové tetování s sebou přináší i hanbu. Například takový cejch. A tak se v příběhu setkáváme jak s příznivci, tak i s odpůrci tohoto "značkování". Jde o velmi dobrodružný a napínavý příběh, který mě bavil a už se těším, jak tento zajímavý příběh bude pokračovat. A ta obálka je jedna velká krása!

30.12.2018 4 z 5

Vertigo Vertigo Patrik Girgle

Velmi syrový příběh dospívajícího mladíka, který netouží po ničem jiném, než sehnat holku s kterou by mohl přijít o panenství. Do toho chodí rybařit, užívá drogy, pije nadmíru alkoholu a příliš si nerozumí s rodiči. A tak spolu s hrdinou prožíváme tyto chvíle života. Žádné hlubokomyslné dílo nečekejte. Tohle rozhodně není můj šálek kávy, ale věřím, že své čtenáře si tato novela najde.

27.12.2018 2 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Bylo to krásné, taková moderní romance. Ikdyž osud hlavní hrdinky mi přišel až příliš krutý. Nakonec se s ním popasovala až přespříliš dobře. A možná i proto mne to tolik bavilo. Po pár stránkách jsem byla naprosto pohlcena a výborně jsem se bavila. Tak silné přátelství a podporu jsem už dlouho nezažila. A o lásce ani nemluvě. Bylo to silné. Takže knihu mohu vřele doporučit, čte se to přímo pohádkově.

07.12.2018 4 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Byl to velmi poutavý příběh. Setkáváme se s rodinou Sinclairových, rodinou, která má jasně určená pravidla. Rodinou, kde vládne strach, faleš a přetvářka. Rodinou, kde touha po penězích vítězí nad láskou a vzájemnou úctou. Rodinou, která se svým jednáním řítí do horoucích pekel. Tudíž tuto rodinu nečeká nic dobrého, ale pak zasáhne osud a vše se změní. Moc mě bavilo postupně odhalovat velké tajemství této rodiny a ty krátké kapitoly tomu dodávaly šťávu.

11.11.2018 3 z 5

Pokrevní příbuzní 3 Pokrevní příbuzní 3 Ellen Schreiber

Stále mě to baví. A stále je to milé, nechybí tam hlavní upíří dilema. Napětí vrcholí a konec už se blíží. Vyhraje dobro nad zlem anebo to takto v upířím světě nechodí? To a mnohé víc se dozvíme v tomto díle. Co bude dál?

28.10.2018 3 z 5

Psáno životem Psáno životem Lucy Keating

Taková příjemná oddechovka to byla. Spíše pro mladší ročníky, ale to mi vůbec nevadilo. Vtáhlo mne to do děje a ani jsem se nenadála a už byl konec. Byla to láska ve své krásné podobě, láska za kterou se hlavní hrdinka nebojí bojovat a ikdyž chvíli neví, kterého kluka si chce vlastně vybrat, vyřeší to po svém. Milé počteníčko!

15.09.2018 3 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Bavilo mě to. Jedná se v podstatě o popis života několika lidí vzájemně propojených rodinnými pouty. Jsou to lidé blízcí a přitom tak neskutečně vzdálení. V podstatě jedna rodina, ale přitom každý bojuje pouze za to svoje. Bravurně napsáno. Vyhovuje mi styl autorčina psaní. Je to syrové a bez příkras. Na české poměry rozhodně výtečné.

15.09.2018 3 z 5

Pokrevní příbuzní 2 Pokrevní příbuzní 2 Ellen Schreiber

A i pokračování se nese ve stejném duchu. Stále je to takové rozmilé počtení. Seznamujeme se tu navíc s dalšími postavami příběhu a děj se nám začíná pěkně zamotávat. Inu stejně jako ve Stmívání, nic není tak růžové, jak se na první pohled zdá.

11.09.2018 3 z 5