Brambu Brambu komentáře u knih

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

A ani další díl mne nezklamal. Erika je opět na stopě vrahovi, ale její nadřízení jí neustále hází klacky pod nohy. Ani v tomto díle to Erika nemá lehké a když se hlavním podezřelým stane její jediný přítel, příběh dostává ty správné grády. Opět velice napínavá detektivka, která vám nedá spát, dokud nezjistíte, kdo je vlastně vrah. Výtečné!

10.09.2017 4 z 5

Kruh Kruh Dave Eggers

Tak tohle byla pecka. Úplně mě to dostalo! Internetová společnost, která zažívá obrovský boom a neustálý progres. Jde si za svým skrz všechny překážky. Ta aktuálnost, člověka to až děsí, co všechno je pomocí internetu možné. Výborný nápad, jen mohla být kniha o malinko kratší.

14.08.2017 4 z 5

Muka Muka Lauren Kate

Pokračování už bylo o krapet lepší, ale na můj vkus je tam stále až moc tajemství. Příběh se nám zamotává. Lucinda pořád neví, co je vlastně její milý zač a na scénu přichází nový kluk. Nová škola, noví přátelé, k tomu cestování časem a prostorem a já se ptám: Vydrží stará láska anebo to všechno dopadne jinak?

06.08.2017 3 z 5

První konec První konec Lauren James

Těžce jsem se tím prokousávala a styl psaní a rozkouskování příběhů mi moc nesedl, přesto jsem se postupně začetla a fandila hlavním hrdinům. Doteď nevím, kdo je řídil či kdo rozhodoval o jejich životech, ale třeba se dočkáme rozuzlení ve druhém díle. Jsem z této knihy doteď na vážkách a uvidím zda bude pokračování pro mne jasnější. Neztrácím naději...

28.05.2017 2 z 5

Laskonky Laskonky Barbara Nesvadbová

Jen velmi těžko se hodnotí něčí prožitky, ale mně povídky přišly zajímavé a bavily mne. Styl autorky mi nevadil a uspořádání textu bylo originální. Jsem zvědavá co bude dál.

02.05.2017 3 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Mám z této knížky velice rozporuplné pocity. Jednak mi strašně dlouho trvalo než jsem se vlastně do příběhu vůbec "začetla" a navíc mi to přišlo celé zbytečně zdlouhavé. Samotný příběh byl výborně promyšlený a nic mu nechybělo, ale uvidíme co vlastně přinese pokračování.

02.04.2017 3 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Moje první "detektivka". Zaujal mě námět a moje zvědavost zvítězila. Rozhodně jsem nelitovala, kniha je velmi čtivá a konec byl rozhodně zajímavý.

04.03.2017 3 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Nečekala jsem od knihy nic. Příběh mě ale celkem dostal. Ze začátku jsem vůbec nechápala co se dějě a která bije. Až někdy v půlce knihy jsem zjistila, že je vlastně Theodor trochu "odlišný" a má svůj svět. A když se do tohoto světa přimotala Violet, byla to krása. Jen kdyby láska všechno přemohla. To by potom bylo na světě krásně...

21.02.2017 3 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Smála jsem se a moc jsem se při čtení této knižečky bavila. Moje prvotina od této autorky a rozhodně se pustím i do ostatních jejích knih. Přesně tento styl psaní mám ráda. Sic žádná náročná četba, ale na odreagování a pobavení úplně ideální. Člověk u toho vypne a usmívá se. Co víc si přát?

02.12.2016 4 z 5

Já, Jůtuber Já, Jůtuber Tereza Hodanová

Asi zvědavost mě k tomuto titulu zavedla, ale bohužel tato "kniha" mne vůbec ničím neoslovila a nezaujala. Čekala jsem rozhodně víc a trošku něco jiného...

27.10.2016 1 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Asi jsem ještě do této knihy nedozrála, jelikož mě to tak báječně legrační nepřišlo. Čekala jsem rozhodně víc. Čtyři kamarádi zažívají krizi středního věku a snaží se s tím porvat každý po svém. Třeba za pár let tomu přijdu konečně na chuť.

14.09.2016 3 z 5

Výš než v sedmém nebi Výš než v sedmém nebi Griet Op de Beeck

Pět postav. Pět vzájemné propojených příběhů. Pět zcela odlišných životů. A přece mají jedno společné. Každý si chce urvat ten svůj kus štěstí. Nádhera. Život sám. Příběh mne nadchnul. Mám tyto psychologické kousky ráda, člověk má alespoň nad čím přemýšlet =)

07.09.2016 4 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Vampýři v té své klasické podobě. ANO! Zabijáci, lovci, lidské bytosti. Boj o přežití. Výborný příběh se vším všudy, co k tomu patří. Láska, beznaděj, touha, přátelství. Tak tohle mne opravdu moc a moc bavilo, hned se pouštím do druhého dílu =)

24.08.2016 4 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Objednat si manžela? To je přeci nesmysl. Lásku ani přátelství si nelze koupit. Ale kniha se nám snaží toto tvrzení vyvrátit a že se jí to málem podaří... Samotné vyvrcholené předčilo moje očekávání. Příjemné počteníčko, které rozhodně nepřipomíná Bridget Jonesovou.

25.04.2016 3 z 5

A taková to byla láska... A taková to byla láska... Anna Gavalda

Vztahy, neznám snad komplikovanější a emotivnější součást bytí a tato knížečka nám odkrývá dojemný příběh zamotaných a bolestivě šťastných okolností života jedné rodinky. Škoda jen, že knížečka byla kraťoučká, moc pěkně se to četlo.

19.05.2014 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Velice slibný příběh, který jsem přečetla jedním dechem. Nejen že se mi líbilo napětí hlavních hrdinů, které jsou skrz jejich pracovní nasazení schopni překousnout. A že je toho hodně co k nesnesení, ale samotné vyvrcholení a vyřešení tohoto napětí předčilo moje očekávání. Erotika se vším všudy a přesně jak to má být. Tohle já můžu, těším se na další díl =)

06.04.2014 4 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Ne ne, tak tahle kniha není nic pro mě. Nevím v čem skvělo samotné zklamání, ale nějak mi nesedělo vyprávění očima ženy psáno mužskou rukou, neustále se to ve mně bilo. Nejen že jsem vůbec netušila, kdo nebo co je vlastně dula, ale už od prvního setkání mi byla krajně nesympatická. Možná to byl autorův záměr, ale mě osobně to příliš nenadchlo. Občas se člověk sice zasmál, ale bohužel převažovala ta méně humornější až těžce sarkastická stránka a jak známo, všeho moc škodí.

28.10.2012 3 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Inu pravda, jedná se o klasiku, ale stejně se nemohu dostat přes tu "staročeštinou", která mi místy kazila dojem. Asi už jsem hold zfackována současností a nedokážu se od ní dost dobře odpoutat. Každopádně to pro mne byl nevšední zážitek a příběh sám je výtečný. Psychologie postav na vás útočí ze všech stran a konec dle mého názoru až tak překvapivý nebyl. Smutek se inu sice dostavil, ale slza neukápla.

29.09.2012 3 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Něco tak smutného a zároveň tak nádherného jsem dosud ještě nečetla. Opravdu krásný příběh, který chytne za srdíčko a jen tak nepustí.

25.08.2012 5 z 5

Usměj se, Lízo Usměj se, Lízo * antologie

Nevím proč, ale opravdu jsem si myslela, že se u těchto povídek ze srdce zasměji. Ovšem chyba lávky. Některé povídky byly celkem úsměvné pravda, ale ostatní ani náhodou. Mnohé povídky mi přišly až depresivní a smutné, nu což. V poslední době mám s těmito povídky špatnou ruku, snad to bude příště lepší. Hold každej autor si může dané téma vyložit jinak…

06.07.2012 3 z 5