bramborik4 bramborik4 komentáře u knih

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Přečíst v jednom týdnu Tiché roky a Hlas kukačky bylo tedy velké sousto... Neuvěřitelný příběh Körnerové - ironie osudu, ženská síla a mateřská láska, i když v přenesené formě, na pozadí neblahých historických událostí. Čtivé a silné!

21.04.2024 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Přečteno za jediný den, kapesníků promáčeno nepočítaně...

16.04.2024 5 z 5

Zimní oběť Zimní oběť Mons Kallentoft

Dá se plakat u kriminálního románu? V mém případě ano. Čtivé, netradiční komentáře z pohledu oběti. Někteří lidé by neměli mít děti. Někteří lidé by neměli být.

23.10.2023 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Velmi silný příběh! Když mi knihu doporučovali, napadla mě spojitost s filmem Všichni dobří rodáci... Líbilo se mi vykreslení současné vesnice a rozesmutňoval mě osud sedláků v 50. letech minuleho století. Bavilo mě tema genealogie, a i když jsem se v množství jmen trochu ztrácela, konec knihy mi to stoprocentně vynahradil!

20.04.2023 5 z 5

Dračice a mazánek Dračice a mazánek Torey L. Hayden (p)

To byla opět síla..! Neuvěřitelné, co všechno jsou dospělí schopni udělat bezbranným dětem... I příběh Gerdy mě velmi dojal! Přečteno jedním dechem.

03.04.2023 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Perfektně zpracovaný příběh. Několikrát jsem málem brečela nahlas, ale nechtěla jsem vyděsit děti... Válka je strašná, strašná... a Ruta Sepetys si vůbec nevybírá jednoduchá témata. Malý spoiler: líbila se mi spojitost s knihou 'V šedých tónech' (Joanna a Lina).

07.03.2023 5 z 5

Tichá holka Tichá holka Torey L. Hayden (p)

Přečteno během jediného dne - pro mě napínavé jako detektivka! Autorku neskutečně obdivuji za její práci i spisovatelský um, ale to už se opakuji.

27.10.2022 5 z 5

Sebranka Sebranka Torey L. Hayden (p)

Doporučuji všem, kteří mají alespoň trochu blízko k pedagogice a dětem a obdivuji autorku za její práci, upřímnost v popisování vlastních myšlenek a v neposlední řadě spisovatelské schopnosti! Dojetí mě "přepadlo" několikrát... A díky za epilog!

09.05.2022 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Zmínka o této knize mě namotivovala jít do knihovny poprvé za 10 měsíců od narození druhého syna! Zhltla jsem ji za 3 dny, je vážně skvělá!

05.02.2022 5 z 5

Originální a inteligentní humor, k tomu propracovaný příběh - to jsou podle mě hlavní přednosti této knihy. Bála jsem se, že to bude tak trochu kopie Forresta Gumpa, jak jsem se kdesi dříve dočetla, ale obavy se nepotvrdily. ????

04.07.2019 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Velmi čtivé, s originální hrdinkou, zápletkou i vyvrcholením!

07.01.2019 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Všechno, co jsem zatím přečetla od tohoto spisovatelského dua, bylo perfektní. Stalker není výjimkou - honosí se snad všemi atributy, které má mít správný krimi román!

06.11.2018 5 z 5

Mateřství je přirozená věc a další nebezpečné lži o rodičovství Mateřství je přirozená věc a další nebezpečné lži o rodičovství Jill Smokler

Kniha pro uklidnění novopečených matek a pro zasmání těch zasloužilých...nebo naopak ;-)?

14.02.2018 4 z 5

Podivuhodný příběh Henryho Sugara a jiné povídky Podivuhodný příběh Henryho Sugara a jiné povídky Roald Dahl

Od Dahla jsem toho přečetla už hodně, ale stejně mě dokáže vždy zaujmout - nádherná knížka!

13.08.2015 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Mé hodnocení nemění nic na tom, že tuhle knížku už v životě nechci dostat do ruky..

30.01.2014 5 z 5