bosorkalesni bosorkalesni komentáře u knih

Milenka mého muže Milenka mého muže Lucy Dawson

Knihu jsem přečetla, protože jsem chtěla vědět jak to dopadne...

21.09.2020 2 z 5

Bláznivé pokušení Bláznivé pokušení Jana Benková

Nedá se říct, že by knížka byla vyloženě špatná.... dokonce jsem byla i napjatá jak dopadne.... Ale je docela sranda, že mi připadá, že popis o čem kniha je na zadní straně obalu, obrázek na obalu, název knihy a obsah knihy spolu tak nějak nekorespondují :-D Ale třeba to byl umělecký záměr :-))

24.06.2020 2 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Nemůžu si pomoct, ale ta ženská je opravdový cvok ... ale po celou dobu čtení jsem jí skutečně fandila. Je neuvěřitelné do čeho šla, mě by stačil týden bez hygieny a slušného spaní... no klobouk dolů, takovou houževnatost v sobě jen tak někdo nemá. Každopádně četla jsem to jedním dechem a mohu doporučit !

02.06.2020 5 z 5

Dívka se žirafím krkem Dívka se žirafím krkem Corinne Hofmann

Myslím si, že upřímné popsání jakéhokoliv života si nezaslouží míň než hvězdiček....

29.05.2020 5 z 5

Kněžka Kněžka Michael Scott

Myslím, že autorovi se určitě nedá vytknout nedostatek fantazie ! Na mě bylo v sérii až moc postav, nicméně jsem četla a četla a četla...

15.02.2020 4 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Ani nevím co mě na ději tak zaujalo, ale knížka se mi opravdu líbila. Má spád, smysl, humor i napětí …. Po přečtení si jdu koupit jedlou sodu :))

20.12.2019 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásná knížka, vůbec mi nevadily rozházené kapitoly a brzy jsem si na styl psaní autora zvykla.

17.07.2019 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Jedna z knih, která mne vtáhla tak, že jsem ji četla ve dne a při lampiče i v noci...i přesto, že to není " Jirásek"( kterého mimochodem nemám ráda, ale je uznávaný ) dávám 5 hvězdiček. Bylo by nefér hodnotit jinak ...skvěle vykreslené postavy, napínavý děj a myslím, že je tam přesně popsaná doba, ve které se příběh odehrává a jsem ráda, že v ní nežiji :)

15.04.2019 5 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Náhodou milé čtení ze života. Jako oddychovku mohu knihu doporučit :)

11.03.2019 4 z 5

Zkáza vévodství Zkáza vévodství Robert Gordian

....lehce depresivní, ale doba byla zlá a nějaká naděje vždycky zbývá :-)

09.01.2019 3 z 5

Setovi zabijáci Setovi zabijáci Paul Doherty

Kniha má jednu nevýhodu - je tak napínavá, že ji musíte číst navzdory neuvařenému obědu, kupě nevyžehleného prádla, zpustlé zahradě atd atd atd :-D

08.11.2018 5 z 5

Caravaggiův odkaz Caravaggiův odkaz Peter Dempf

Velké překvapení - jsem velká hanba, ale Caravaggia jsem neznala....kniha je nejen pro znalce malířství, je to živý, čtivý příběh o géniálním malíři. V dnešní době jsou jeho obrazy krásné a zbožné, ale je velmi zvláštní, co se v 16. století považovalo za pobuřující a kacířské.

30.10.2018 4 z 5

Svedené a rozpustilé Svedené a rozpustilé Iva Hlaváčková

Nedočetla, za mě nic moc...

22.08.2018 1 z 5

Amanda se vdává Amanda se vdává Jenny Colgan

Příjemně střelená oddychová knížka, ve které jsem se chvílemi i viděla - proč ne :-)

06.02.2018 3 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Takhle milé překvapení, jsem ani nečekala ! .... myslím, že nejsem jediná, kdo má během knížky chuť zjistit, jak chutná čerstvá čokoláda a nejlépe v Paříži....

31.01.2018 5 z 5

Hodina zvířat Hodina zvířat Andrew Klavan

Nevím na čem autor jede, ale kniha o násilí, halucinacích, blití atd se mi vážně moc nelíbila. Jedna hvězdička za napětí jak to dopadne :-D

11.01.2018 1 z 5

Vdovin průvodce sexem a randěním Vdovin průvodce sexem a randěním Carole Radziwill

Po přečtení už vím proč jsem knihu koupila ve výprodeji levných knih :-) ale vážně. Americká panička ovdověla a na rozdíl od českých vdov, nejvíce řeší jak se zbavit "panenství "..... a není překvapení jak to dopadne. Za mě jedna hvězdička a nedoporučuji.

22.11.2017 1 z 5

Můj život s Georgem Můj život s Georgem Judith Summers

Právě dočteno- byla jsem opravdu příjemně překvapená. Trochu jsem se bála, že to bude vyprávění jen o za každou cenu veselých příhodách se psem
a vůbec tomu tak není. Je to pěkné vyprávění opravdu ze života, Sama jsem "pejskařka" a knihu mohu jen doporučit :-)

06.01.2017 5 z 5

Bratři, sestry a jiná neštěstí Bratři, sestry a jiná neštěstí Václava Molcarová

Příběh, který ukazuje jak dětství ovlivňuje celý život.... můj pohodový kamarád, se kdysi skoro omlouval "já nemůžu za to, že jsem měl šťastné dětství..." a v tomto případě, tak šťastné dětství sourozenci z knihy neměli, ale vymlouvat se na to zbytek života nedá..... Pro zajímavost - knížka se mi dostala do rukou, těsně poté co jsem dočetla "Splněná přání" od K. Deveraux - bylo to naptrosto protichůdné čtení - pohádka versus realita - tím to vůbec nemyslím špatně, ale srovnat se to opravdu nedá :-D

16.12.2016 3 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Co k tomuto krásnému příběhu dodat..... čtivé, poutavé, úsměvné i napínavé.... velmi mě zarazilo, že příběh se odehrává celkem nedávno. Myslím, že američani s jejich svobodou mají máslo na hlavě a proto tolik zamítnutí než se kniha vydala :-) Každopádně mohu s čistým svědomím jen doporučit !

21.06.2016 5 z 5