Setovi zabijáci

Setovi zabijáci https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3599/setovi-zabijaci-3599.jpg 5 65 8

Amerotke série

Tajemství a vášně starověkého Egypta. Nový nebezpečný případ faraonova soudce... Ctihodný Amerotke, nejvyšší soudce královny-faraona Hatusu, byl nucen povolat před soudní dvůr krasavici Nešratu, dceru jednoho z nejslavnějších egyptských generálů. Nepřímé důkazy totiž naznačují, že otrávila svého milence Ipumera. Pán Amerotke se však nemůže zbavit dojmu, že ve hře je mnohem víc záhad, než by se mohlo zdát. Zavražděný Ipumer možná nebyl jen obyčejným písařem a řetězec neblahých událostí se možná táhne do vzdálené minulosti. V jeho přesvědčení jej brzy utvrdí nová vražda. V chrámě rudovlasého boha války Seta je nalezena mrtvola dalšího generála. Ten se, stejně jako Nešratin otec a několik dalších vojenských hodnostářů, před lety účastnil vítězného tažení proti krvelačným Hyksósům. Jak ale souvisí váleční hrdinové s tragickou mileneckou hádkou? To se zdá záhadou o to větší, že vraždění hrdinných generálů pokračuje. Z pouštního hrobu se ztratí vysušené ostatky hyksóské čarodějky, kterou dnešní oběti kdysi zneškodnily. Kdo je odnesl a proč? Podaří se Amerotkeovi zastavit vraha dřív, než udeří znovu? Vzhledem k tomu, že ani tentokrát jej neopouštějí věrní přátelé v čele s neodolatelným beznosým trpaslíkem Šufojem, musíme doufat, že ano…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Metafora

The Slayers of Seth , 2001

princeznaaura
13.10.2021 5 z 5

Intriky, láska, nenávist, sebestřednost, nebezpečí, nadhled, zmizení ostatků, smrt, otrava... to vše a další musí vidět a rozuzlit egyptský soudce Amerotke, aby správně vyhodnotil, kdo je vrahem a jelikož se jedná o velmi vážené a uctívané členy faraonova bývalého pluku, díky kterému Hatusu dostala převahu ve válce, a díky které pak byla zvolena faraonem, je tento proces o to delikátnější. Napínavá detektivka, autor opět nezklamal a vrhám se na jeho další knihu.

renefer
05.09.2020 5 z 5

Bezva detektivka ze stareho Egypta, mrtvých opět jak much, i když tentokrát jsem tak úplně neplavala v tom, kdo je pachatel, možná to bylo tím, že okruh podezřelých se neustále zmenšoval.

Martass8
26.12.2019 5 z 5

Tuto knížku jsem přečetla jedna dvě.Opět super detektivní práce vznešeného Amerotkea , jako vždy spisovatel "rád" popisuje kde co, ale nevadilo to. Nakonec mi zbyl smutný pocit z rozuzlení případu až k pláči. Ale jsem holka tak to je asi normálka.To by asi kniha měla dělat nák člověkem pohnout ....

bosorkalesni
08.11.2018 5 z 5

Kniha má jednu nevýhodu - je tak napínavá, že ji musíte číst navzdory neuvařenému obědu, kupě nevyžehleného prádla, zpustlé zahradě atd atd atd :-D

Nelíísek
24.05.2018 5 z 5

Prozatím nejlepší díl z celé série plný akce a dalšího velkého spiknutí, hodnotím na 5*

Romžiry
10.07.2017 5 z 5

Opět není co vytknout.

Thanyss
17.06.2013 4 z 5

Podle mého soudu zatím nejlepší díl z celé série. A asi taky první díl, kde jsem poznala vraha ještě před závěrečným odhalením, i když jsem nevěděla, co dotyčného k těmto činům vedlo.

Protentokrát se musí soudce Amerotke vypořádat se sérií úmrtí, která postihla hrdiny ze Setova pluku, elitní jednotku Panteři z jihu. Kdo má na svědomí brutální vraždy vysloužilých hrdinů, kteří se těší velké úctě obyvatel a přízni faraona Hatšepsut? A na druhou stranu, jsou tito váleční veteráni skutečně tak bezúhonní, jak si všichni myslí? Tuto záhadu musí rozřešit faraonův soudce Amerotke.

Příběh je pěkný, dobře se čte, v knize je i přiměřená dávka tajemna. A na konci jsem se nemohla ubránit soucitu s vrahem.

otula
26.12.2012 5 z 5

Tato kniha, stejně jako celá série o soudci Amerotkeovi, se mi líbila. Nejsou to sice nijak srdceryvné, geniální, fantastické, ani jinak dechberoucí příběhy, ale je to velmi příjemné čtivo, při němž se člověk seznámí s egyptskými bohy a zvyklostmi poutavou cestou.

historické detektivky starověký Egypt

Paul Doherty