Borufka_9 Borufka_9 komentáře u knih

Katka Katka Michael Třeštík

Je to vlastně takové knižní shrnutí dokumentů od Heleny Třeštíkové. Na konci je pár fotek a informací o Katce, jak teď žije. Na knize jsou nejzajímavější fotky a potom promluva manžela a syna paní Třeštíkové o "životě s Katkou," která je provází...

10.06.2020 2 z 5

Třpytící se město Třpytící se město Lenka Bandurová

Nechci být nespravedlivá a už vůbec ne zlá. Z knihy až moc křičí nezkušenost, nevypsanost. Autorka má krásné popisy, větná spojení, nápady, ale bohužel pokulhávají postavy i děj. A co zamrzí, tak je korektura, což ovšem není v konečném důsledku autorčina chyba. Věřím, že další díl bude o dost lepší, Lenka na to rozhodně má!

06.06.2020 2 z 5

Padlé město Padlé město Vic James

Důstojné pokračování, pro mě si drží laťku. Postavy jsou fajn, ale jak už bylo zmíněno, žádná se vám nevryje pod kůži, je vám tak nějak jedno co dělají a jak dopadnou. V knize byly dva momenty, které mě překvapily a nečekala jsem je, takže hodnotím kladně a těším se na třetí díl.

17.05.2020 4 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Vic James

Mně se to líbilo, jsem příjemně překvapená. Možná proto, že jsem od knihy moc nečekala. Líbí se mi rozehraný první díl, ve kterém jsme se seznámili se světem mocných i prostředím pracovního tábory, kdy oba jsou uvěřitelné a dobře propojené jednou rodinou. Těším se, jak bude vzdor pokračovat, vlastně na všech frontách.

09.05.2020 4 z 5

Skryté poselství Skryté poselství Elizabeth Bear

Ne. Tohle nedám. Nezáživné, zdlouhavé. Nebavilo mě to.

01.05.2020 2 z 5

Oblíbená dcera Oblíbená dcera Kaira Rouda

Za mě to bylo utrpení. Od první kapitoly bylo jasné, kdo je vrah. Nuda, nuda, zdlouhavá nuda, kdy není žádný prostor pto přemýšlení a fantazii, protože je vše naservírováno a neustále opakováno. Tohle se fakt nepovedlo.

21.04.2020 1 z 5

Čtyři mrtvé královny Čtyři mrtvé královny Astrid Scholte

Neurazí, ale vůbec nenadchne. Jsem ráda, že to nebylo zas až takové klišé - SPOILER čekala jsem, že utajená dcera bude Kerálie. Průměr.

18.04.2020 3 z 5

Hříšní světci Hříšní světci Emily A. Duncan

Super. To byla jízda! Prvních pár stran jsem se bála nějaké nábožné literatury, ale není to tak. Je to kniha plná zvratů, akce, intrik, akce a taky lásky. Sice jo, některá místa jsem protáčela oči, že je to zdlouhavé (klasika bádání mám/nemám, je to ten pravý/není), ale! Ne, všechno má svá opodstatnění a já netrpělivě vyhlížím další díl a prosím, ať je aspoň stejně tak dobrý, jako tento první.

08.04.2020 5 z 5

Dvojníci Dvojníci Rebecca Hanover

Pěkná kniha, mě to bavilo. Na to, že to bylo o šestnáctiletých "dětech", nepřišlo mi to moc pubertální. Sice ano, dalo se tušit jak to bude, ale popsané to bylo moc hezky (včetně milostné linky, díkybohu!) a těším se na další díl.

06.04.2020 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Přiznávám, že mě namlsala anotace a zejména přirovnání k Liane Moriarty atd. Nebylo to špatné, ale...takové obvyklé, očekávatelné.

03.04.2020 3 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Neskutečná kniha, tolik emocí, čtivosti, informací, akce...fakt super, nemám slov. Bála jsem se zklamání druhého dílu, ale tohle byla jízda. Věřím tomu, že kdybych tyto knihy četla 100x, vždy natrefím na něco nového (a nemyslím tím jen ty technicko fyzycké termity, kterým nerozumím).

31.03.2020 5 z 5

Vzestup Vzestup Kiersten White

Tak tohle byla nuda. Nuda, vata, nebýt čtivosti, nedočetla bych. Dokola omílané vše, co bylo v prvním díle...ach jo.

30.03.2020 2 z 5

Temnota Temnota Kiersten White

Pěkná kniha, dobré popisy, uvěřitelné postavy a ani mi nevadily vztahy (což je co říct). Fakt se mi to líbilo, valaští sourozenci vrženi do naprosto odlišného světa, ve kterém se musejí vypořádat nejen s politikou, vírou a intrikami, ale také sami se sebou. Těším se na pokračování.

25.03.2020 5 z 5

Dědička Dědička Amanda Hocking

Taková zahraniční Lenka Lanczová zasazená do zahraniční fantasy. Neurazí, je čtivá (oproti Lanczové ale ne moc vtipná), ale rozhodně nenadchne.

21.03.2020 2 z 5

Pandemie Pandemie A.G. Riddle

Docela zajímavé čtení v této době koronaviru, sáhla jsem fakt po echt knize. Zajímavá zápletka, pěkné popisy a odborné lékařské a úřednické postupy.

13.03.2020 3 z 5

34 dní 34 dní Anita Waller

Za mě průměr. Nenadchne, neuraí, rozhodně jsou lepší knihy, ale i horší.

03.03.2020 3 z 5

Horečka Horečka Megan Abbott

Mně se to líbilo. Zajímavé čtení o partě mladých lidí a o vztazích mezi nimi. Jen ten konec mi přišel maličko uspěchaný.

28.02.2020 3 z 5

Polibek vítězů Polibek vítězů Marie Rutkoski

No. Docela to šlo. Děj byl sakra předvídatelný, naštěstí autorka má čtivý styl psaní. Celkově sérii hodnotím jako průměr.

22.02.2020 3 z 5

Člověk nula Člověk nula Anna Starobiněc

Zajímavý nápad, nelíbilo se mi ale zpracování. Ztrácela jsem se v postavách, ději. Autorka se pokudela o něco inovativního, vyprávění formou záznamu, myšlenek. Ne jako Akta Illuminae, tohle je fakt jiné a originální, jen mi to nesedlo. Souhlasím s komenty přede mnou, první půlka fajn, ale druhá překombinovaná.

20.02.2020 3 z 5

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

Asi to zkazím. Na mě je to takové staré. Mnohokrát vyprávěné. Za čtivost a poctivou fantasy dávám tři.

14.02.2020 3 z 5