Borufka_9 Borufka_9 komentáře u knih

Zrada vítězů Zrada vítězů Marie Rutkoski

Rozhodovala jsem se mezi třemi a čtyřmi, ale...nedá se to. První půlka byla trochu akční, ale potom jen balast, bez překvapení.

13.02.2020 3 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Skvělá, promyšlená a fascinující kniha. Fyzika rozhodně není mé hobby, ale tady jsem se i já cítila, že vím, o čem autor píše. Samozřejmě pojmům nerozumím, dokonce jsem i líná je hledat, přesto tak nějak vyplývá o co jde a srozumitelně. Zpočátku jsem se hůř orientovala v čínských jménech, ale postupem jsem i to vychytala. Moc se mi to líbilo, jsem nadšená a jdu na druhý díl!

13.02.2020 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Povedená kniha. Fantasy ani trochu, ani dívčí román. Je to taková směska více knih, jejichž odkazy se tam dají najít. Ještě v polovině jsem se bála klišé, předvídatelnosti, ale nakonec tam trochu překvapení bylo. Kniha byla pěkně čtivá, postavy uvěřitelné a vydařené. Hezky popsaná politika i prostředí, nechyběla láska, přátelství, nepřátelství, smrt..

09.02.2020 5 z 5

Providence Providence Caroline Kepnes

Zajímavé téma, ale taky něja nevím, co to všechno dohromady mělo znamenat. Myšlenka té lásky a "superschopnosti" byla zajímavá, ale chybělo mi tam vysvětlení, ten konec byl nějaký odfláklý. Možná moc žánrů v jedné knize, což se asi nepovedlo tak úplně propojit.

06.02.2020 3 z 5

Zarua - ztracené město Zarua - ztracené město Suzanne Rogerson

Tři hvězdy za čtivost. Ale jinak nějak nechápu ta kladná hodnocení. Kniha s klasickou zápletkou, nic zajímavého. Zbytečně dlouhé okecávání. Postavy ploché, nebavily mě, ani jsem neměla potřebu jim fandit nebo se o ně strachovat. Tři hodně odřené hvězdy.

06.02.2020 3 z 5

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

No...četlo se to docela dobře, ale je to tak obehrané a předvídatelné...škoda. Jen úplný konec si vysloužil třetí hvězdu.

03.02.2020 3 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Nebylo to špatné. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická, i když měla být asi vykreslená jako správňačka. Celý koncept byl originální, reflektující dnešní dobu a rizika sociálních sítí, pěkná sonda, kam až jsou mladí lidé schopni zajít, aby získali, co chtějí a to všechno anonymně. Jen to bylo takové nemastné neslané no...

26.01.2020 3 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Tenhle díl mi přišel zbytečný. Dlouhý a předvídatelný. Asi si dám přestávku, než dočtu sérii, fakt jsem se docela nudila.

24.01.2020 2 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

Joe mi vadil snad ještě víc, fakt sociopat. Měla jsem z něj husí kůži. Bylo to takové snad ještě míň uvěřitelné, jak se ze všeho najednou dostal, nikdo si ničeho nevšiml. Styl psaní byl ještě vulgárnější, ačkoliv si nemyslím, že jsem cimprlich, tohle bylo moc. Tři odřené hvězdy.

22.01.2020 3 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Takové...zdlouhavé. Příběh dobrý, kniha mě celkově bavila a zajímala, ale bylo to zdlouhavééé a tisíc (zbytečných) názvů, pojmů, druhů a oslích můstků. A taky hlavní postava - mám s tím problém, na jednu stranu děsně cool a nepostradatelná a najednou je to nerozhodná pipina s nelogickými rozhodnutími a spoléhající se jen na druhé.

20.01.2020 3 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Mně se to líbilo, sice popisy jak z 50. odstínů, ale... Bavila mě postava Joea, člověk mu fandil. Ze začátku mi byl fakt sympatický a fandila jsem mu, ale postupem času jsem ho začala nesnášet.

20.01.2020 3 z 5

Prokletý sníh Prokletý sníh Barbora Žampachová

Hezká knížka pro děti. Hlavní hrdinka na můj vkus trochu moc brečí, přitom hned ví co a jak má udělat. Takový poněkud zmatený a prvoplánový příběh a rychlý konec. Ještě mi mírně překáželo velké množství postav s prapodivnými jmény. Na České poměry ale moc hezká knížka, určitě ji doporučím. Líbí se mi autorčin styl psaní. A parádní obálka!

02.01.2020 3 z 5

Dopad obyčejných zvláštností Dopad obyčejných zvláštností Dominika Veselá

Líbil se mi nápad a příběh. Závěr byl trochu překombinovaný, občasné nelogičnosti, časté opakování slovních spojení a slov. Také mi překážel jazyk psaní ve spojení s vulgarismy; výrazy jako neboť, zda-li a do toho hodně vulgární výraz mi prostě nepasuje. Celkový dojem mám ale opravdu dobrý, jako prvotina je to hodně povedené a myslím, že autorka má velký potenciál. Určitě si od ní zase něco přečtu.

30.09.2019 4 z 5

Správné rozhodnutí Správné rozhodnutí Shani Petroff

Asi nejsem cílovka. Celá kniha byla o ničem, pardon...možná pro desetileté slečny? Nevím.

28.07.2019 odpad!

Kouzelnice Kouzelnice Kristýna Krejčí

Nějak mě to nenadchlo. Dialogy, kouzelná moc, postavy...

28.07.2019 odpad!

Nachové pustiny Nachové pustiny Michal Sirotek

Moc povedené, knihu jsem si koupila kvůli obrázku Nisky, kterým se Michal pochlubil na jedné stránce. A rozhodně nelituju. Příběh je uvěřitelný, dotýká se dost rovin a nechybí mu spád, parádně vykreslené postavy, prostředí... A konečně dal Brnu metro! :D Zamrzely mě chyby, určitě by knize slušelo pár gramatických oprav.

25.07.2019 4 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Já ani nevím, jak hodnotit. Nepochybuji, že byl autor týraný, ale ty praktiky...a hlavně to, že by si toho nikdo nevšiml a nikdo nic neudělal? V nějaké sociálně vyloučené lokalitě možná, ale... Zdá se mi to přitažené za vlasy. Učitelé, spolužáci. Že by se na něj chodili dívat bratrovi spolužáci a nikdo nikde nic neřekl?

16.07.2019

Sedmé nebe Sedmé nebe Adriana Michálková

Romantika není moje oblíbené čtení, ale tohle mě bavilo. Jasně, že má knížka svoje mouchy, každý má jiný vkus. Taky musí být podobná jiným knihám, vše už bylo napsáno, jde jen o to, jak se toho spisovatel zhostí. Jak bylo psáno v komentech přede mnou, rušily mě chyby a děj byl dost rozvleklý, což je dost škoda. Ale! Námět je krásný, kniha jako celek je děsně milá a něžná, je vidět, že ji psala žena s krásnou duší. Je škoda, že nemá kniha lepší propagaci, určitě by jí slušela korektura a trocha toho marketingu, autorka má podle mě velký potenciál.

09.07.2019 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Skvělá kniha a jak čtu komentáře, docela nepochopená. Ač je o mladých, není!!!! to YA žánr a to nejen proto, že jsou tam vulgarismy a sex. Je to parádně rozehrané, těším se na další díl.

02.06.2019 5 z 5