Borufka_9 Borufka_9 komentáře u knih

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Takový průměr, neurazí, nenadchne. Děj byl hodně předvídatelný, ale knížka je napsána hodně čtivě, takže dávám 3*, zkrátka průměr.

06.11.2020 3 z 5

Tamařino souhvězdí Tamařino souhvězdí Anna Musilová

Kniha je psána docela čtivou formou, autorka používá pěkné věty. Příběh jako takový na mě působil jako docela klišé – nedoceněná, orientaci řešící mladá holka v depresi. Přiznám se, že jsem přeskakovala a absolutně nic mi neuteklo. Zpětně jsem se vrátila, a kdybych přečetla pouze úvod, střed a konec, po třech stranách, vyšlo by to nastejno. Autorka umně popsala pocity hlavní postavy, bohužel děj nebyl žádný a tyto pocity byly jedinou náplní knihy.
Knihu bych doporučila možná tak mladým, pro které je určena, ačkoliv rozjitřeným hormonům pubertálních (a nedej Bože sexuálně nevyhraněným) jedincům by tento depresivní počin mohl spíš uškodit.

16.10.2020 2 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Kniha je psaná docela čtivě, díky tomu jsem neodložila. Děj se hodně na můj vkus táhl, je to takové hodně young adult, než detektivka. Zápletka je zajímavá a spletená, připomínalo mi to 13 Reasons Why anebo Pretty Little Liars (snad to píšu dobře, moje aj… ehm). Líbil se mi styl a to, že se asi 2x stalo něco, co jsem nečekala. Vadila mi Pipina všemocnost, vševědoucnost.

16.10.2020 3 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

Po dlouhé době skvěle povedené krimi, thriller, nevím, jak to popsat. Postavy úžasné, prostředí, napětí, atmosféra... a konec. Pecka.

16.10.2020 5 z 5

Cela Cela Benjamin Oliver

Kniha se mi líbila, jen tomu něco chybělo. Bylo to takové nemastné neslané, jako by složené z několika knih/filmů. Při představení věznice mě hned napadl film se Stallonem Plán úniku, potom knihy typu Labyrint, Monument 14 a další, jak psali už mnozí přede mnou. Každopádně číst se to dalo v pohodě.

16.10.2020 3 z 5

Uteč! Uteč! Dagmar Česká

Nevím, co napsat. Kniha se smyslem, poselstvím, čtivá. Autorka má úžasné popisy, uvěřitelné a propracované postavy. Mluvu přizpůsobenou charakterům, krásnou obálku. Malinko si říkám, že by se hlavní postavě nestalo tolik věcí v tak krátkém čase, ale nepřekáží to, vše má svůj smysl. Knize nechybělo vůbec nic, užila jsem si útěk, jízdu, akci, romantiku a doporučuji všem.

23.09.2020 4 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Tak jo, vystoupila jsem ze své komfortní zóny... Anebo vlastně ne. Romány občas čtu, i ty ženské. Tento - jsem v rozpacích. Kdyby vyšel v 90. letech, potom ano, byl by asi dobrý. Ale v dnešní době pochybuji, že takové hloupé a nesebevědomé ženy, ze kterých se vyklubou nepříjemné a sebestředné mrchy, existují. Obálka je nádherná a anotace lákavá, kniha mi ale přijde prvoplánová, tímto by se žádné ženy řídit opravdu neměly. Protože Nemusíš! neznamená Ponižuj!

16.09.2020 2 z 5

Inspekce Inspekce Josh Malerman

Skvělý námět, ale spousta zbytečné vaty. Nějak nevím, co dalšího napsat, podruhé bych už nečetla.

11.09.2020 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Zajímavá je druhá část. Možný spoiler - Ilan mě štvala, neskutečně mě štvala. Chápu, že nějak autorka potřebuje vysvětlit historii a tak, ale, ruku na srdce - proč by jí všechno říkali, pořád kolem ní skákali? A s tím "tajemstvím" je to už zbytečně protahované. Na slovo voal jsem už alergická. Jinak provedení a styl bravurní, jako vždy.

11.09.2020 3 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Zajímavý námět a skvělé zpracování, moc se mi to líbilo a už mám rozečtený druhý díl.

05.09.2020 4 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Super závěr série. Děj pěkně odsýpal a po trochu zbytečném druhém díle se podařil parádní závěr, kterému nic nechybělo. Vzhledem k tomu, že je to "pohádka" a originálnímu pojetí vílího světa se tu ale objevuje spousta klišé, proto půlhvězda dolů.

27.08.2020 4 z 5

Na hraně temnoty Na hraně temnoty Theodora Stonewall

Asi jsem trochu rozpačitá. Napsané to není nejhůř (stylisticky), ale ten jazyk... rádoby vzletný a učený. Ne. Je to takové... plné klišé. Čtenář dopředu stále ví, co má čekat dál a nekoná se žádné překvapení. Do očí mě též bilo "vykrádání" jiných děl, nebo spíš napodobování. Kniha se ke mně dostala náhodou, z knihobudky, kam také poputuje zpět a po dalším díle pátrat určitě nebudu.

18.08.2020 2 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Takový průměr, nenadchne, neurazí... Jude se chovala jako trubka, Cardan jako ještě větší spratek... Po docela příjemném prvním dílu, kdy byl zajímavě popsán svět víl, přišlo maličko rozčarování. Bavil mě až konec, jinak taková spíš vata.

15.08.2020 3 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Čtivé, zajímavé, semtam kruté, moc se mi líbilo to propojení obou světů.

04.08.2020 4 z 5

Vzpomínka na Zemi Vzpomínka na Zemi Liou Cch'-sin

Poslední díl byl... Moc. Moc všeho. Sin mě neskutečně štvala, její postavu (spolu se zcela zbytečnou Aj) jsem opravdu četla nerada, a přitom o ní byla celá kniha. Začátek zajímavý, čekala jsem vysvětlení pohádek malinko jinak. Možný SPOILER: Potom nastal zmatek, samá hibernace, létaly desetiletí, staletí a miliardy let. Kolaps vesmíru do singularity a následný jeho "velký křach" byl naopak super. Závěrečný díl byl pro mne nahoru dolů, ale celkový dojem z trilogie mám opravdu na 5z5.

01.08.2020 4 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Asi jsem od toho čekala moc. Anebo přečíst si knihu před několika lety, možná by mě posadila na zadek, takhle to bylo zdlouhavé, těžko uvěřitelné a konec žádný wow efekt nepřinesl.

25.07.2020 3 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Třetí díl byl ze série nejlepší, po celou dobu se něco dělo. Obzvlášť pro pubertální čtenáře oceňuju "skryté" poselství ve formě rovnosti pohlaví, rasy... Jinak měla kniha spád, pořád se něco dělo.

15.07.2020 5 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Plus za to, že je kniha čtivá a zajímavá, i když je to taková výplň. Stane se to, co jsme všichni čekali (Indigo vs Babylon). Zajímavé jsou popisy fungování planety, Sermero a celá jejich hierarchie. Každopádně mě kniha stále bavila a těším se na závěrečný díl.

06.07.2020 3 z 5

Ydris: kniha první Ydris: kniha první Květoslav Hönig

Ne. Tohle ne. Nedá se ani napsat, co na té knize bylo dobré. Možná obálka a anotace? Taková sexistická ... s neustále se opakujícími popisy. Je vidět, že to psali dva mladí a nevybouření. Touhle cestou fakt ne...

02.07.2020 odpad!

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Tohle je jízda. Kniha plná akce, rakce, pocitů... Moc se mi to líbí, i jazyk vyprávění. Občas mě rušila výsledková tabule, místo všech těch čísel se to dalo napsat jinak, ale - to je čistě můj problém a celkový dojem ze skvělého čtení to nekazí.

29.06.2020 5 z 5