book_loverka_ book_loverka_ komentáře u knih

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Za pět let je originální román, který není jen o romantice, ale i o hlubokém přátelském poutu. Hlavní hrdinka má vše naplánované do puntíku, ale život jí její představy naprosto překope. Je to dojemný příběh, který skrývá hezké myšlenky a odehrává se v sympatickém prostředí New Yorku. Moc mě to bavilo, knížka má pouhých 230 stran, takže to máte přečtené za chvíli. Akorát bych ocenila, kdyby příběh ještě pokračoval, protože mi přijde, že konec dává až moc prostoru pro fantazii a ráda bych se dozvěděla, s kým Dannie vlastně skončila. Taky jsem si nestihla vytvořit moc velké pouto k postavám, protože jak říkám, takhle knížka by více stránek určitě snesla. Jinak určitě doporučuju, ten nápad se snem z budoucnosti je geniální!

29.03.2021 4 z 5

Lada u ledu Lada u ledu Ema Labudová

Lada u ledu je psána neskutečně specificky. Autorka má na psaní opravdu talent a její dílo mě ohromilo. Je psané syrově, realisticky a v du formě, s čímž jsem se ještě nesetkala, ale celkem rychle jsem si zvykla. Příběh se odehrává na přelomu 70. a 80. let a je rozdělený na 2 části - 1. část je o průběhu nemoci a 2. spíš o životě hlavní hrdinky. Bylo velmi zajímavé sledovat, jaký pohled byl na anorexii právě v této době. Knihu jsem přečetla za 2 dny, což svědčí o její čtivosti. Je to trochu depresivní čtení, protože Lada to neměla jednoduché, nějak se s tím však zvládla popasovat. Jediné, co se mi nelíbilo, je chování hlavní hrdinky v 2. části. Udělala několik věcí, které mi k ní absolutně neseděly. A možná se zde vyskytovalo až přílišné množství vulgarit, ale chápu, že to mělo vystihovat Ladinu náladu. Mimochodem autorce je pouhých 22 let, takže klobouk dolů!

28.03.2021 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Bridgertonovi mě moc mile překvapili! Byla to boží oddechovka s naprosto úžasnou atmosférou. Příběh se totiž odehrává na přelomu 18. a 19. století a je zasazen do prostředí londýnské smetánky. Takže samé plesy, dýchánky, spousta urozených dam ve skvostných šatech, svatební námluvy a tak. Jestli si chcete odpočinout od monotónního všedního života a přenést se někam úplně jinam, je tohle ta pravá kniha pro vás. K tomu si užijete jiskření mezi mladým vévodou a lady Daphne z rodu Bridgertonů. Na knížce musím vyzdvihnout i její čtivost a vtipnost. Taky se mi moc líbily vztahy mezi sourozenci Bridgertonovými. Jediné menší mínus je pár pokulhávajících kapitol ke konci, ale závěr to vylepšil. Celkově jsem si knížku moc užila, doporučuju si ke čtení pustit seriálový soundtrack - je to pak ještě větší zážitek.

27.03.2021

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Rodina z podkroví je originální thriller, který obsahuje 3 dějové linie. Ty se navzájem prolínají a propojují. Přesně to vystihuje popis od B. A. Paris - brilantní, temné a znepokojivé. Pomalu jsem nemohla uvěřit tomu, co se tenkrát v tom domě dělo. Čte se to rychle a má to krátké kapitoly. Akorát jsem občas neměla pochopení pro chování některých postav. Jinak to bylo geniální!

22.03.2021 4 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Do Pekárny s vůni skořice jsem se pouštěla s tím, že by se mohla podobat Kavárně v Kodani. Což se i maličko vyplnilo, protože ta atmosféra byla obdobná. Jinak samotná Pekárna byla moc fajn oddechová knížka, ani bych nečekala, že mě rodinná sága tak zaujme. Hlavně mě bavil příběh Lovisiny babičky. Ten byl totiž v historickém prostředí, kde proběhlo to největší drama mezi rodinami a její babička si plnila sen stát se švadlenou ???? Současný příběh Lovisy taky nebyl špatný, akorát ta romantická linka byla předvídatelná a mírně zvláštní, protože spolu ten pár byl příbuzný (sice hodně vzdáleně, ale přece jen ????). Tuhle knížku můžu stoprocentně doporučit někomu, kdo má rád rodinné ságy a ženské romány. Není to totiž zrovna akční čtení, ale spíš něco na odpočinutí.

21.03.2021

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Něco takového jsme tu ještě neměli! Spojení vinařství a fantasy je originální a navíc ta atmosféra byla dokonalá. Směsice tajemna, magie a krásného prostředí francouzské vinice. Příběh se sice odehrává v našem světě, kde ale jsou takzvané vinné čarodějky, které pečují o vinnou révu. Existují i čarodějky pivní. Začátek vypadal slibně, akorát mě to nenutilo moc číst dál. Bylo toho tam o víně opravdu hodně, takže pro milovníky vína určitě doporučuju. Mě to tolik nechytlo, ale ten nápad mi přijde fakt super.

15.03.2021 3 z 5

Ukradený příběh Ukradený příběh Elizabeth Coleman

Tahle kniha má fakt super námět. Hlavní hrdinka je amatérská spisovatelka, napíše román, ten ale zkopíruje jedna slavná autorka, která je dokonce její oblíbená! Začátek mě fakt bavil, potom se tak nic moc nedělo, ale četlo se to pořád dobře díky krátkým kapitolám. Řešila se tam hodně i romantická linka, tam ale bylo hned jasné, jak to dopadne. Akorát hlavní hrdiny jsem si nijak zvlášť neoblíbila. Celkově však hodnotím jako fajn oddechové čtení pro ženy středního věku.

13.03.2021

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Tohle byl super thriller, byl napínavý a nechyběla tomu tajemná atmosféra. Akorát bych řekla, že měl trochu slabší začátek a ty střípky se mi začaly do sebe skládat až později. Ale posledních 100 stran byl masakr - pořádně nabité akcí. Hlavní hrdinka byla sympatická a stála si za svým. Plusové body dávám i za krátké kapitoly, díky tě se kniha četla ještě rychleji. Řekla bych, že je to úplně ideální kniha na podzim, když prší a je zataženo ????

08.01.2021

Dva v srdci Dva v srdci Josie Silver

Tahle knížka mě bohužel zklamala. Od autorky jsem četla už Den, kdy jsem zahlídla lásku a to se s tímhle nedá srovnat. Očekávala jsem, že to bude další pecka a to se nevyplnilo. Kniha sice řeší důležité téma - ztrátu blízkého člověka, ale to pojetí mi nevyhovovalo. Hlavní hrdinka totiž ve spánku navštěvuje svět, kde Freddie není mrtvý. A já tyhle alternativní reality moc nemusím, přišlo mi to hodně nereálné a ze začátku mě to moc nebavilo. Abych pořád jen nekritizovala, tak styl psaní autorky je fajn a ke konci už se mi to líbilo. Taky to hezky vystihuje pocity ze ztráty. Ale jestli si chcete něco přečíst od Josie Silver, tak ROZHODNĚ sáhněte po Dni, kdy jsem zahlídla lásku, protože tohle by vás mohlo odradit.
2,5⭐️/5⭐️

28.12.2020

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Tenhle thriller byl boží! Já teda thrillery čtu jen občas a moc nemusím psychothrillery, ale tenhle stál za to! Bylo to napínavé, až mě mrazilo, hlavně ke konci. K tomu má kniha krátké kapitoly, což ještě dodává na čtivosti. Už vím, proč všichni zbožňují Bryndzovy thrillery! Tenhle obzvláštňovala právě nádrž Shadow Sands, která byla opředena tajemnou mlhou. Hlavní postava - vyšetřovatelka Kate byla celkem fajn, sama se potýkala s vlastními promblémy a ještě pomáhala druhým. Nesmím zapomenout na jakoby druhou linku, což je dějová linka oběti a to byl masakr! To bych fakt nechtěla zažít. Každopádně tenhle thriller určitě doporučuju, ikdyž jste třeba nečetli Kanibala z Nine Elms (1. případ Kate M.), tak jako já.

15.12.2020

Volání hvězd Volání hvězd Emma Donoghue

Tak tahle kniha mě neskutečně překvapila! Vyloupla se z ní naprostá pecka, šíleně mě to bavilo, ikdyž to bylo místy drsné a někdy jsem měla na krajíčku ???? Z téhle knihy se toho dozvíte neskutečně moc! Je to fikce založená na faktech. Příběh vypráví zdravotní sestra v době epidemie španělské chřipky. Jsou tam jak poznatky ze zdravotnictví (konkrétně z porodnictví), ale taky něco z běžného života lidí. Hlavně ten styl psaní autorky byl neskutečně čtivý - doopravdy jsem se od toho nemohla odtrhnout. Bylo to totiž nabité akcí, hlavně když některé pacientky bojovali o život. Mě osobně baví i seriály a filmy ze zdravotnického prostředí, takže Volání hvězd mi sedlo do noty. Tuhle knížku moc moc doporučuju, díky ní zjistíte, jak se teď máme skvěle, ale taky že epidemie španělské chřipky se v mnohém podobá dnešní situaci s covidem.

14.12.2020

Všechny barvy noci Všechny barvy noci Karine Lambert

Knížku s takovým námětem jsem ještě nikdy nečetla. Jsem ráda, že jsem se prostřednictvím spolupráce k něčemu takovému dostala. Díky téhle knize se totiž dozvíte, jak těžké je, když najednou oslepnete. Tahle knížka by mohla být přínosem také pro někoho, kdo má třeba v příbuzenstvu někoho nevidomého, tak aby ho lépe pochopil. Ale i mně to přišlo zajímavé. Kniha má krátké kapitoly a čte se celkem rychle. Akorát by mohla být čtivější. Hlavní hrdina mi ze začátku moc nesedl, ale pak se ukázal v lepším světle, díky tomu, jak se s tím vyrovnal. Taky se mi líbilo, jak si pěstoval na zahrádce. Určitě doporučuju spíš pro dospělé, mě to nepřišlo tolik záživné, ale rozhodně to není špatné.
3⭐️/5⭐️

12.12.2020

Lalečka Lalečka Amira Keidar

Skvělá válečná kniha, která vypráví o životu malé holčičky, která měla štěstí a vyhnula se těžkému osudu židů. Knížka je psána z pohledu 3 žen - kamarádek. Popisuje jejich život i před narozením Lalečky. Tahle kniha je vhodná také pro někoho, kdo by si rád přečetl něco z války, ale koncentrační tábory ho nelákají - tady totiž nic odtud není. Mně osobně zajímají tedy víc asi ty příběh z koncentračních táborů. Tato kniha je podle skutečné události a nakonci se dozvíte, že to autorka psala podle deníku. Jediné, co mi vadilo, byl styl psaní autorky. Dle mého tam dávala naprosto zbytečně moc fakt o různých lidech, bylo tam nesčetně jmen, názvů a tak. Z toho jsem byla pak zmatená a ani mě to nebavilo číst. Ten příběh má skutečný potenciál, ale tohle mě na tom štvalo.

12.12.2020

Než jsme se odcizili Než jsme se odcizili Renée Carlino

Tohle bylo hrozně čtivé! Ze začátku mi přišlo, že to není moc originální, přesto mě to bavilo. A nakonec se z toho vyklubala úžasná knížka ve stylu T. J. Reid. Jasně, nějaké to klišé by se našlo, ale to asi v každé romantické knize. Na Než jsme se odcizili mě vzal hlavně ten konec, to jsem fakt nečekala. Všechno do sebe zapadlo a odhalila se dávná tajemství. Hlavní postavy byly taky fajn, na Grace mě bavila hlavně ta hudba, jak pro ni violoncello znamenalo všechno. Tahle knížka určitě stojí za přečtení.

25.11.2020

Poslední vlak do Londýna Poslední vlak do Londýna Meg Waite Clayton

Tahle knížka by byla hrozně fajn, kdyby nebyla tak zdlouhavá. Přišlo mi, že spoustu věcí z běžného života hlavních hrdinů by mohla autorka vynechat, ale zase to dodává na autentičnosti no. Taky rozjezd byl pěkně dlouhý, než se začalo něco pořádného dít. Na druhou stranu jsem nikde neviděla knihu, která by pojednávala o transportu dětí za války do jiné země. Poslední vlak do Londýna je podle skutečných událostí a fakt spoustu se toho můžete dozvědět, protože je to prokládané novinovými články z tehdejší doby. Koho to hodně zajímá, tak se v tom najde, je tam spousta fakt z historie. Což já teda úplně nemusím, já jsem spíš na ten příběh. Ještě bych podotkla, že kniha má hodně krátké kapitoly, což mi vyhovovalo. Takže bych to shrnula: kdyby ten děj byl svižnější, tak je to úžasný příběh z války.

21.11.2020

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Hotýlek na Islandu mi přišel trošku slabší než Kavárna v Kodani, ale i tak byl super. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací o Islandu, něco o tamních tradicích a zajímavých místech. Romantická linka byla taky fajn. Knížka je milá, vtipná a oddechová. Oblíbila jsem si hlavní hrdiny, ale hlavně Heklu a další zaměstnance hotelu. V knize nechybí ani nějaké ty zvraty a komické situace. Moc se mi to líbilo, tahle autorka asi nezklame, podle těch 2 knížek, co jsem od ní četla.

19.11.2020

Láska ve světě lichých ponožek Láska ve světě lichých ponožek Marie Vareille

Jedno z největších překvapení vůbec! Od téhle knížky jsem čekala jen další oddechovou romantiku, ale skrývalo se v ní mnohem víc! Přečetla jsem ji na 2 zátahy, takže to už něco vypovídá. Je proložená deníkovými zápisky, které vykreslují zážitky z dětství hlavní hrdinky - jak vyrůstaly se svou sestrou. To mě strašně bavilo. A pak je tu současný příběh, který byl taky super. Hlavně ten zvrat na konci! To jsem fakt nečekala, ale ono to do sebe zapadlo úplně jako puzzle a najednou i ty sebemenší detaily ze začátku začaly dávat smysl. Tohle mám u knížek fakt ráda! Taky to byl trochu smutný příběh a nesl toho v sobě hodně. Scarlett jsem si oblíbila úplně nejvíc ze všech, jak si stála za svým a tvrdě dřela, aby se jí splnil sen. Tuhle knížku můžu jedině doporučit, ona se nezdá, ale není to nic obyčejného. Zatím nejlepší 7láska!

16.11.2020

Každý má svůj Everest Každý má svůj Everest Aleš Procházka

Tahle knížka splnila účel a opravdu jsem se pobavila. Je úplně náprásknutá prekérními situacemi. Myslela jsem si ale, že na ty hory pojede sám pan Spáčil se syny, ale jela i jeho manželka a pořád se spolu hádali- nebo spíš inženýr Spáčil byl chytrý jak rádio a měl vždycky na všechno odpověď. Toho bych doma teda nesnesla ???? Knížka by se mohla líbit hlavně rodičům, kteří už nějaké ty děti mají, určitě by se v tom našli více než já. Jo málem bych zapomněla na tchyni Miladu, která taky pěkně umí pít krev ???? Knížka vykresluje ironii dovolené, kde nefunguje elektřina v ubytování, do chalupy najednou přijedou ještě další nájemníci a tak dále. Tím horolezením mi to lehce připomínalo Jak vytrhnout velrybě stoličku, ale spíš ten 2. díl. Styl psaní byl také fajn, celkově knížka nebyla vůbec špatná. Jenom mi nevyhovovalo to, že kniha není vůbec rozdělená na kapitoly. Jestli se chcete zasmát, odpočinout nebo se třeba ztotožnit s touhle vykutálenou rodinkou, tak je to čtivo pro vás.
2,5⭐️/5⭐️

13.11.2020

Den, kdy jsem zahlídla lásku Den, kdy jsem zahlídla lásku Josie Silver

Ani jsem nečekala, že se mi tahle knížka bude tolik líbit. Je to hooodně romantická knížka s nádechem Vánoc. Občas se vyskytne nějaké to klišé, ale v tomhle případě to vůbec nevadí. Je to psáno hrozně čtivě, na tom mají zásluhu i krátké kapitoly. Vyprávění je ze 2 pohledů - z Lauriina a Jackova. Hlavní postavy jsem si moc oblíbila a na konci mě mrzelo, že se s nimi musím rozloučit. Chování Jacka mě občas trochu vytáčelo. Jinak styl psaní autorky mi připomínal knížky od T. J. Reid, které mám moc ráda. Kniha je i dost vtipná a emotivní. Můžu jen doporučit, ať už ji budete číst okolo Vánoc nebo někdy jindy ????

06.11.2020

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tahle knížka mě moc mile překvapila! Bylo to vtipné a milé počteníčko, které doopravdy pohladí po duši ???? Úplně vás pohltí atmosféra vyhřáté kavárny v Kodani. V knížce je skvělá romantická linka, kterou jsem teda trochu prokoukla ???? Ale nejlepší na tom je, že se vlastně prostřednictvím knihy podíváte do Kodaně, poznáte spoustu zajímavých míst, typických jídel, dozvíte se něco o hygge a tak. Tohle mě na tom hrozně zaujalo, protože dřív jsem o Dánsku nic moc nevěděla. V průběhu čtení jsem si gůglila názvy třeba těch památek a o to to bylo realističtější. Nejvíc mě samozřejmě bavila právě ta část odehrávající se v Kodani. V knížce navíc figuruje 6 vedlejších postav (novináři), které jsem si také oblíbila. Sice to byla nesourodá parta, ale nakonec se z nich stali přátelé ???? Všichni měli propracované charaktery a někteří dokonce prošly i nějakým vývojem, což oceňuju. Konec zahřál u ❤️ a na tuhle knížku budu moc ráda vzpomínat. Od autorky mám doma i novinku Hotýlek na Islandu, takže se moc těším na další její výtvor.

29.10.2020