book_loverka_ book_loverka_ komentáře u knih

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Mezi čtením Bez naděje a Ztracené naděje jsem si nechala delší časový odstup, protože by mě to hned po sobě asi nebavilo, jelikož je to úplně ten stejný příběh, akorát z pohledu Holdera.
A bylo to dobře, protože jsem pozapomněla alespoň detaily, ikdyž zápletku jsem si pořád pamatovala jasně, takže už mě nic nepřekvapilo. Ale četlo se to výborně - Colleen píše hrozně čtivě a i podruhé mě tento příběh bavil. Také to byla předposlední knížka od této autorky, která mi zbývala přečíst (z těch přeložených). Tím posledním kouskem je Pravda nebo lež, ke které se snad taky brzo dostanu. Jinak dávám 4 hvězdy, protože Bez naděje se mi líbilo víc.

30.07.2021 4 z 5

Chuť prázdna Chuť prázdna Barbora Adamcová

Debut české autorky Barbory Adamcové mě mile překvapil! Zaujal mě již na narozeninovém streamu nakladatelství Yoli, kde autorka předčítala ukázku. Námět mě lákal a styl psaní byl taky skvělý, takže nad přečtením jsem neváhala. A určitě nelituju - je to knížka, která má co předat a ikdyž je to depresivnější čtení, tak mě moc bavilo. Letos jsem se s poruchami příjmu potravy setkala už ve 2 knihách (Lada u ledu a Bez filtru) a stále se o nich dozvídám víc a víc strašných věcí. Tahle kniha má smysl, obzvlášť v dnešní době, kdy je internet plný vyumělkovaných fotek a málokde uvidíte realitu. Může pomoci nejen mladým holkám, ale třeba i rodičům, aby se dokázali pochopit, co se nemocným vlastně honí hlavou.

26.07.2021 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Tak tohle byla dokonalost! Řekla bych, že je to o hodně lepší, než Dopisy ztraceným V Dopisech se řeší ztráta člena rodiny, což je dle mého už okoukané a vyskytuje se to pomalu v každé druhé knize Kdežto tady máme kyberšikanu a pěstounskou péči, což bylo o dost zajímavější. Četlo se to naprosto skvěle, má to co předat, vyvolalo to ve mně spoustu emocí a myslím, že ještě dlouho ve mně zůstane stopa právě po této knížce. Můžu jedině doporučit!

22.07.2021

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Tohle byla jedna z takových těch zvláštních knížek, ale v dobrém - líbil se mi originální námět a také propojení 2 světů, stejně jako v Krutém princi. Nejtemnější část lesa jsem četla ve společném čtení s Knihy Dobrovský a jsem moc ráda, že ji vydali s novou nádhernou obálkou, protože ta stará nebyla zrovna výstavní. Jinak se to četlo dobře, pro milovníky Kruťase je to skvělé navrácení do vílího světa, akorát mně knížka úplně nesedla.
3,5️

22.07.2021 3 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Vydání Dívky pod hladinou jsem vyhlížela už někdy od ledna, kdy jsem v podcastu Knižního klubu zaslechla, že má tento rok vyjít. Jakožto fanynky série Šelma jsem měla obrovská očekávání a byla jsem hodně natěšená. Bohužel knížka úplně nesplnila má očekávání, ale rozhodně má co nabídnout.
Je to originální thriller s hlavní hrdinkou, která pracuje u policie jako potápěčka. Hrozně mě bavily podvodní scény, různé poznámky o potápění atd. První polovina knížky se rozjížděla slibně, pak se to ale nějak zamotalo, řešily se drogy a vlastně jsem se v tom trochu ztrácela. Pak už mě čtení ani tolik nebavilo.
U mě tedy vítězí stoprocentně Šelma.

17.07.2021 3 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Julie Caplin opět nezklamala a ohromila mě další svojí knížkou. Tentokrát se odehrává, jak název napovídá, v Chorvatsku. Tam jsem byla mockrát a valnou většinu zmíněných míst jsem navštívila také, takže bylo super se tam vrátit aspoň prostřednictvím knížky. Romantická linka byla taky fajn, sice předvídatelná, ale u těchto příběhů to nevadí. Jinak to má úžasnou letní atmosféru. Autorka vykresluje prostředí tak, že na vás úplně dýchne. Já jsem nadšená, moc jsem si to užila a určitě si někdy tuhle knížku vezmu přímo na pláž do Chorvatska.

15.07.2021 4 z 5

Tahle knížka je vážně skvost po grafické stránce - nádherné ilustrace, krásná předsádka, zlaté nápisy atd. Je to asi jedna z nejhezčích knížek v moji knihovničce Obsahově už mě ale tolik nenadchla. Obsahuje pár povídek, ze kterých jsem se toho o Cardanovi nedozvěděla tolik, kolik bych si představovala. Ale je to pěkné navrácení do vílího světa a užila jsem si to alespoň po té estetické stránce.

15.07.2021 3 z 5

Tanec v srdci Tanec v srdci Petra Martišková

Pokud byste rádi dali šanci některému z českých autorů/autorek, tak Petra Martišková je rozhodně skvělá volba! Píše hlavně dívčí romány - ideální oddechovky na léto. Já jsem od ní četla loni Léto v síti, které se mi moc líbilo a ani Tanec v srdci mě nezklamal - právě naopak. Je to vtipná oddechovka, která se čte sama. Nechyběla hate to love romantická linka a spousta scén z tanečního prostředí. Mě to bavilo a těším se i na další autorčinu tvorbu.

03.07.2021 4 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Další díl Bridgertonů už mě neokouzlil tolik, co ten předchozí. První díl byl pro mě něco nového, nezvyklého a osvěžujícího mezi ostatními knihami, kdežto druhý díl byl podobný tomu prvnímu, takže mi to přišlo už malinko okoukané.
V tomto dílu sledujeme Anthonyho - nejstaršího ze sourozenců, který mě svým chováním ze začátku štval, ale hlavní hrdinka Kate na tom byla fajn. Bavilo mě špičkování mezi nimi a mezi moje nejoblíbenější scény patří hraní pall mallu a sćena v knihovně.
Je to vtipná oddechová kniha, ideální chcete vypnout a přesunout se do historického prostředí bálů a nádherných šatů.
Jediné co mě děsí je, že série má 8 dílů a nemám zdání, co tam autorka chce pořád vymýšlet. Dalšími díly dle mého námět celé série ztrácí na jedinečnosti, takže ještě nemám jasno, zda se pustím do pokračování .

19.06.2021 3 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Na novou Monu Kasten jsem byla hodně zvědavá a jakmile se mi dostala do ruky, hned jsem ji rozečetla A bylo to super! Především tuto knihu doporučuju všem fanouškům Papírové princezny, protože jí je v mnoha věcech podobná. A já Papírku zbožňuju, takže mně se Zachraň mě líbilo moc
Jedná se o příběh dvou lidí, kteří se ze začátku moc nemusí, pocházejí z odlišných společenských vrstev, ale začíná to mezi nimi jiskřit. Okolnosti tomu však nejsou zrovna nakloněné.
Bylo to čtivé, hlavní postavy byly sympatické a líbil se mi jejich vývoj. Akorát mě občas James štval svým chováním, ale měl k tomu celkem důvod. Jen se připravte na otevřený konec, ten si autorka prostě nemohla odpustit Aspoň, že další díl vychází už na podzim.
4,5️/5️

16.06.2021 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Sandie Jones

Od Nevlastní sestry jsem čekala možná trochu víc, ale nebylo to vůbec špatné. Autorka si se mnou pěkně pohrála, přivedla mě k různým scénářům, ale samozřejmě jsem se netrefila. Četlo se to dobře, jen jsem narazila na pár hluchých míst, kde se děj moc neposouval. Jinak to bylo skvělé napínavé čtení se zajímavým tématem vyprávějící o tom, jak jeden menší přešlap poznamená celou rodinu.
3,5️/5️

28.05.2021 4 z 5

Štěstí má barvu levandule Štěstí má barvu levandule Pauline Mai

Štěstí má barvu levandule je fajn oddechový román pro ženy, ideální třeba na dovolenou. Hrozně se mi líbila atmosféra a prostředí slunné Provance. Děj se odehrává v rodinném starobylém penzionu, který je obklopený lány voňavé levandule. Hlavní hrdinka k tomu umí péct a všechny vyrobené dobroty jsou v knížce náležitě popsány, že se vám až sbíhají sliny. Romantická linka byla celkem předvídatelná, ale pak tu máme ještě pátrání točící se okolo babiččiných dopisů z jejího mládí, které příběh krásně oživilo. Tuhle knížku jsem si užila a překvapilo mě, že je to teprve autorčina prvotina, protože styl psaní byl moc pěkný.

28.05.2021 4 z 5

Hodná holka, zlá krev Hodná holka, zlá krev Holly Jackson

Tak tohle byla naprostá pecka! Možná ještě lepší než Návod na vraždu pro hodné holky! Přečetla jsem to za jediný den - je to neskutečně návyková, čtivá a napínavá kniha. Hrozně mě to bavilo a nemohla jsem se odtrhnout. Autorka to má promyšlené do nejmenšího detailu, pořád se tam něco děje, objevují se nové stopy a postupně se odkrývájí různá tajemství. Hlavní hrdinka Pipa se chovala dospěleji, než prvním díle a byla fajn. Originalita tomu nechybí a knížku dokonce doplňují fotky důkazů, nahrávky rozhovorů, chaty a tak. Jen jestli si chcete přečíst Hodnou holku, zlou krev, tak doporučuju mít přečtený i první díl, protože to na sebe navazuje, hodně se zmiňuje případ právě z prvního dílu a nemusely by vám docházet souvislosti. Taky byste si Návod vyspoilerovali, takže začněte radši pěkně od začátku. Toť vše, za tuhle sérii bych dala ruku do ohně - určitě se do ní pusťte!

22.05.2021 5 z 5

Dítě třetí říše Dítě třetí říše Mandy Robotham

Dítě třetí říše byla skvělá válečná kniha. Příběh je postavený tak, že se prolíná bývalý a současný život hlavní hrdinky. Podíváme se tak do Hitlerova sídla, i do koncentračních táborů. Je odstrašující, v jakých podmínkách tehdy ženy musely rodit a naprosto neuvěřitelné, co se s novorozenci dělo poté. Jen upozorňuji, že zápletka s potomkem Vůdce je fiktivní, ale některé postavy a místa kdysi existovala i ve skutečnosti. Je to napsané nádherným květnatým jazykem, dozvěděla jsem se zase něco nového z období války a nechybí tam ani romantická linka. Ta byla možná i zbytečná, ale nijak mi nepřekážela. Jestli vás tahle knížka zaujala, tak do ní určitě běžte!

16.05.2021 4 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Tohle byla fajn oddechovka, u které jsem se pobavila a odpočinula si. U Oliných knížek je jedinečné to grafické zpracování - zbožňuju ty konverzace se spoustou emoji! Taky ty fotky nafocené přímo ke knize nádherně dotváří příběh. To samé playlisty - je vidět, že je to celé propracované a promyšlené do nejmenšího detailu. Ava byla na můj vkus trochu ztreštěná hlavní hrdinka, ale byla knihomolka, která s sebou všude tahá knihu, takže napůl spřízněná duše. Jediné, co mi nesedlo, bylo zaměření na StarWars. Já jsem to totiž neviděla a moc netuším, o co jde, takže jsem vůbec nepobírala ty narážky. Kdybych to srovnala s prvním dílem, tak u mě teda vítězí Navždycky, protože jsem si hrozně oblíbila Liama i Travise a bylo tam více zmínek o Harrym Potterovi. Ale Miluju tě já vím má zase lepší paperback - konečně se dá normálně otevřít! Jinak tyhle knížky vám stopro zlepší náladu, ty vtípky jsou totiž nejvíc!
3,5⭐️/5⭐️

13.05.2021 4 z 5

Spolu a každý zvlášť Spolu a každý zvlášť * antologie

Hledáte feel good ňuňatou oddechovku a máte rádi povídkové sbírky? Tohle je něco přesně pro vás! Spolu a každý zvlášť nahlíží na pandemii z pozitivnějšího hlediska a nabízí spoustu situací, ve kterých se zajisté najdete. Například pečení domácího chleba jako v loňské březnové karanténě, skupování mouky a šití roušek. Každá povídka má romantický nádech, některé jsou lgbt, takže lákadlo pro ty z vás, kteří třeba tenhle typ knížek vyhledáváte. Mně se to moc líbilo, mými třemi favority jsou povídky Doručeno s láskou, Jednou a Nový soused. Sociálně distanční venčení bylo ale taky super, stejně tak Pod rouškou a Láska v režii osudu. Povídka od autorky Pěti kroků od sebe, na kterou jsem se těšila asi úplně nejvíc, mě bohužel trochu zklamala. Naopak povídka od autorky Domu soli a smutku byla naprosto boží! Tohle milé počteníčko jsem si fakt užila a budu na něj ráda vzpomínat!

08.05.2021 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

S láskou Lukov je podobného konceptu jako Kulti - sportovní prostředí a větší rozsah. Nechyběl autorčin typický otevřený humor, přezdívky a úžasná hate love romantická linka. Ale hlavně je tam zakomponováno krasobruslení! Mám moc ráda filmy a seriály o krasobruslení, takže jestli je to také váš šálek kávy, tak po Lukovovi stoprocentně sáhněte! Spousta piruet a skoků, zimní stadion, blížící se závody a neustálý trénink. Tohle vše tvoří boží atmosféru, ale knížka se hodně zaměřuje i na osobní život hlavních hrdinů a jejich rodinu. Také to má lehký přesah, protože Jasmin to neměla s poruchou učení úplně lehké, přesto se nikdy nevzdala a šla si za svým snem. K tomu má složitější vztah se svým tátou.
Mě tenhle příběh neskutečně bavil. Jasně, dá se na tom najít pár nedokonalostí (pomalejší rozjezd, neustále opakující se slovo mrkat), já to však zbožňuju a moc doporučuju! Hlavně teda přímo fanouškům Mariany Zapaty, protože někomu možná nesedne její humor či pomalá romantická linka. Já jsem ale nadšená!

06.05.2021 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Další případ Josie Quinnové mě bohužel zklamal. Řadím se do té malilinkaté skupinky čtenářů, která tuto knihu hodnotí průměrně. První díl se za mě vyvedl mnohem lépe. Ze začátku jsem si myslela, že Dívka beze jména bude další super detektivka, jenže asi v polovině už mě opouštělo nadšení i chuť číst. Autorka do příběhu zamotala až přílišné množství postav, v dějové linii jsem se ztrácela a přišlo mi to hodně překombinované. Hlavní hrdinka je ale fajn a závěr mě překvapil. Na moje hodnocení tedy spíš nedávejte, protože ostatní hodnotí jen a jen pozitivně.
2,5⭐️/5⭐️

27.04.2021

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Další knížka Julie Caplinové opět nezklamala. Naopak mě utvrdila v tom, že autorka psát doopravdy umí a díky jejím příběhům nahlédnete do jiných zemí, cizích kultur a dozvíte se spoustu zajímavostí! Zároveň se v každé knížce nachází fajn romantická linka, která je sice předvídatelná, ale spolu s cestováním je to ideální kombinace. Samotná Čajovna v Tokiu mě ohromila svou nádhernou atmosférou - rozkvetlé sakury, čajové obřady a spousta japonského jídla. Poznala jsem některá ikonická místa Tokia, japonské zvyky a tradice, speciální pokrmy a dokonce něco z japonské filozofie. Moc mě to bavilo a přečteno jsem měla raz dva.
5⭐️/5⭐️

14.04.2021 5 z 5

Květy smrti Květy smrti Jill Johnson

Velmi originálně pojatý thriller, kde se do vyšetřování pouští podivínská profesorka zajímající se o jedovaté rostliny. Musím zmínit, že je to velice promyšlené. Profesorka používá pro jednotlivé podezřelé muže přezdívky podle jmen jedovatých rostlin a jejich vlastností. V knížce se objevuje Kýchavec, Náprstník, Skočec a Durman. Je potřeba se neustále soustředit, aby vám neunikly žádné podrobnosti a souvislosti. Ze začátku mi příběh nedával moc smysl a jen těžko jsem se v něm orientovala. Ale na konci vám autorka dokáže, že to všechno tak mělo být a zapadá to do sebe. Tento thriller se mi úplně netrefil do nálady, nicméně ho obdivuju a doporučuju ho všem milovníkům složitějších thrillerů, případně zájemcům o botaniku.
3,5⭐️/5⭐️

05.04.2021