book_loverka_ book_loverka_ komentáře u knih

Román z pokoje 128 Román z pokoje 128 Cathy Bonidan

Další Sedmiláskou do mojí sbírky je Román z pokoje 128. Celá kniha je psaná formou dopisů, jakože úplně celá, vážně tam není žádná klasická kapitola. A to mi na tom vadilo asi nejvíc. Ze začátku mi to přišlo originální, ale když tam máte jen samé dopisy, tak prostě chybí přímé dialogy a normální děj. Někomu by to třeba vyhovovalo, ale mě absolutně ne. K tomu mi přišlo, že se tam skoro nic nedělo, celá kniha totiž řeší putování toho rukopisu od člověka k člověku. Je to spíš o pocitech a emocích, já bych uvítala něco akčnějšího. Ale zase jsou tu zajímavé myšlenky. Určitě by se to nějaké starší ženě mohlo líbit, bohužel pro mně nesedla.
2,5⭐️/5⭐️

07.10.2020

Veganská kuchařka Veganská kuchařka Monika Ševčíková

Skvělá ispirace na zdravé vaření, ikdyž nejsem vegan. Chtěla jsme načerpat nějakou inspiraci, co zdravého si uvařit. V téhle kuchařce jsou super a hlavně jednoduché recepty. Určitě něco z toho vyzkouším, ale je pravda, že hodně z těch receptů už jsem znala a jedla předtím. I fotky jsou v této kuchařce pěkné, třeba při pohledu na ty kaše se mi úplně sbíhají sliny. Myslím, že tahle kuchařka se fakt povedla ????

07.10.2020

Rande na balkoně Rande na balkoně Felicia Kingsley

Rande na balkoně jsem přečetla za 2 večery, byla to fajn love story na pozadí pandemie korony. Je to vtipné a aktuální, autorka je velmi kreativní. V několika věcech jsem se našla, bylo zajímavé číst něco karanténě zase z jiné strany. Nechyběly ani krásné myšlenky, 1 citát jsem dokonce přihodila k recenzi ???? Jenom je to fakt hodně předvídatelné. Ale zase se to čte šíleně rychle a je to krátké! Což se teď hodí, protože škola mi bere čas na čtení. Jestli si chcete přečíst nějakou chuťovku ze současnosti, tak rozhodně sáhněte po knížce Rande na balkoně ????
4⭐️/5⭐️

24.09.2020

Zřícenina na krku a jiné katastrofy Zřícenina na krku a jiné katastrofy Hannah Mary Rothschild

Tahle kniha mi nesedla. Představovala jsem si něco úplně jiného. Myslela jsem si, že to bude taková fajn odpočinková, vtipná knížka o trefené rodince, která zdědila nějaké sídlo. Jenže humor chyběl a vyskytovalo se zde neskutečně moc nudy pasáží a sáhodlouhých popisů. To fakt není nic pro mě. Navíc je to pěkná bichle - klidně bych nějaké zbytečné části vyškrtla. Musím se přiznat, že jsem i přeskakovala (nějaký popis burzy a investic mě vůbec nezajímá). Ale třeba by se to mohlo líbit někomu dospělému, já nejsem cílovka. Dávám tedy alespoň 2 hvězdy za obálku a nápad.
2⭐️/5⭐️

Spolu jsme dokonalá holka Spolu jsme dokonalá holka Ariel Kaplan

Spolu jsme dokonalá holka je fajn YA oddechovka, která má originální zápletku. Hlavní hrdinka Aphra je hodně sympatická - je vtipná a upovídaná. Fakt se mi líbil nápad, že Aphra si dopisuje s Gregem přes její aplikaci (asi byste to museli přečíst, abyste teďka pochopili, co tím myslím ????). Akorát nevím, jestli by se tahle knížka líbila i někomu staršímu, přišlo mi to spíš pro mladší holky (13-14 klidně). Celkově se mi to líbilo, ale zase nečekejte nějakou pecku. Je to i dost předvídatelné, ale zase u toho nemusíte vůbec přemýšlet.
4⭐️/5⭐️

Vypůjčený život Vypůjčený život Ashley Farley

Tahle 7láska mě mile překvapila! Hlavně se mi líbil nápad, že si hlavní postavy vymění bydliště na měsíc. Děj rychle utíkal, líbilo se mi prostředí chaty u řeky a hlavní postavy byly taky celkem sympatické. Ale souhlasím s tím, že je to spíš pro ženy, protože se tam řeší jiné problémy než máme my teenageři - ženy kolem 50 tam totiž hledají samy sebe, řeší problémy s rodinou, manželem a tak. Ale četlo se mi to fakt rychle, nemusela jsem u toho vůbec přemýšlet a byla to fajn oddechovka. Doporučuju pro ženy třeba na dovolenou.

27.08.2020

Moje motýlí zahrada Moje motýlí zahrada Elke Schwarzer

Pěkná a užitečná knížka s nádhernými fotografiemi z archivu autorky. Jestli máte rádi motýli a chcete se o nich dozvědět něco víc, případně je mít i má své zahrádce, tak je to přesně kniha pro Vás. Kniha je i skvěle graficky zpracovaná a informace přehledně rozdělené. Určitě doporučuju pro všechny milovníky motýlů!

27.08.2020

Google poezie: Psáno našeptávačem Google poezie: Psáno našeptávačem Tomáš Miklica

Ještě nikdy jsem nečetla nic z moderní poezie a tahle poezie byla super ???? Četlo se to hoodně rychle a pobavila jsem se. Kromě toho, že se zasmějete, by se to dalo pojmout jako taková “sonda” do společnosti - zjistíte, co si někteří lidé googlují, když si myslí, že to nikdo nezjistí. Splnilo to moje očekávání a jsem spokojená.

19.08.2020

Královnovrah Královnovrah Sebastien de Castell

Tenhle díl mě nenadchnul tolik, jako ty předchozí. Nevím, čím to je, možná už se mi tenhle typ fantasy úplně nezamlouvá, ale všechny předchozí díly byly super. Královnovrah mi přišel dost jako “vycpávkový” díl a ten děj mě moc nebavil. Ale zase tu máme super hlavního hrdinu s ještě suprovějším kočkoveverčákem, který je prostě nenahraditelný. Jak říkám, jedna z nejlepších postav ever ???? V tomhle díle to bylo takové zvláštní, nějak jsem nepobrala občas ty souvislosti a hrozně mi chyběla Ferius Parfax ???? Škoda, 5. díl mi docela zkazil dojem z celé série (možná je to mnou a ne tou knihou ????). Ale pořád to není špatné, jen jsem čekala něco víc.

14.08.2020

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Tohle byla jízda! Nevěděla jsem, co přesně od téhle knížky očekávat, ale mile mě překvapila. Hlavní hrdinka byla sympatická a nic ji nezastrašilo. Příběh byl čtivý, napínavý a hlavně originální. Taky musím znovu připomenout, že kniha je neskutečně propracovaná a promyšlená do detailu. Nachází se tam např. mapka, různé fotky z deníku, spousta protokolů, rozhovorů atd. Přirovnala bych to možná k Perfekcionistkám od Sary Shepard, to je totiž taky taková YA detektivka. Návod na vraždu pro hodné holky je psán teda v er formě, ale právě ty protokoly k projektu jsou v ich formě. Nevím, co bych knize vytkla. Je to prostě skvělé! Možná jedině, že kamarádi hlavní hrdinky se chovají docela dětinsky na 18 let, ale jinak je to pecka!

12.08.2020

Neviděla jsem tě přicházet Neviděla jsem tě přicházet Hayley Doyle

Tahle kniha mě nijak extra nenadchla, ze začátku mě sice bavila, ale potom už se mi to četlo hodně pomalu. Líbilo se mi na tom to, jak byly hlavní postavy propracované a autorka měla přesně vymyšlenou jejich minulost. Naopak se mi nelíbily ty absurdní zvraty, které jsou absolutně nereálné! Taky konec nedopadl podle mých představ, mohl být víc rozvedený. Za mě lehce podprůměrná kniha s mizernou romantickou linkou.

25.07.2020

Přej si opatrně Přej si opatrně Hallie Ephron

Tak tenhle thriller byl skvělý! Nevěděla jsem, co přesně od toho očekávat, protože anotace toho moc neprozradila. Bylo to hrozně čtivé a napínavé - přečetla jsem to nadvakrát. Kniha má trochu větší písmenka, takže se čte hodně rychle. Hlavní postavy byly realistické a četlo se to fakt dobře. Nejlepší je, jak to na konci do sebe všechno zapadlo a věci ze začátku začaly dávat smysl. Je to pečlivě promyšlené - podstatnou roli hraje každý detail. Nemám co kritizovat, rozhodně doporučuju!

11.07.2020 5 z 5