BlueTer BlueTer komentáře u knih

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

(SPOILER) Velice solidní pokračování. Margaret to prostě musí mít v hlavě jinak, protože nechápu jak mohla napsat něco tak nového a tak zajímavého a pak po tolika letech na to navázat s tak brilantním plot twistem. Tentokrát vidíme děj očima tří žen, jenž Gileád poznamenal trochu jinak. Líbil se mi styl psaní, který je o trochu přívětivější k čtenáři než první díl. Všechno to na sebe navazoval, nenašla jsem ani jednu díru v ději. Jelikož tentokrát nevidíme Gileád očima služebnice dovídáme se i něco jiného. Narozdíl od ostatních se mi přednáška na konci líbila osvětlila některé události, jako například že se obě dívky setkaly se svými otci a u Margaret už je to taková konstanta. Moc se mi líbilo, že se opět setkáváme i s June. Proměnu tety Lydie snad nikdo nečekal, brilantní.

07.06.2022 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

(SPOILER) Jak už jsem psala u předchozího dílů, nedokážu tuto knihu posoudit objektivně, protože ji miluju. Třetí díl je solidní zakončení už tak skvělé série. Katniss tady svádí svou poslední bitvu, z Peety je troska (pak už ne) a dojak v podobě Prim a Finnicka. Dej svižně ubývá a nic knize nechybí ani trochu romantiky, napětí ani humor. Všechny postavy jsem si zamilovala a s koncem jsem velice spokojená. Katniss si ani nikoho jiného nemohla vybrat a i když je konec happyend pořád na mě působil velice depresivní, protože i kdyby se všichni snažili sebevíc, už nikdy nebudou stejní. Po přečtení knih si tím ještě více cením filmů které jsou dokonalé. Hunger games mě prostě nikdy neomrzí, ať už v jakékoliv podobě.

07.06.2022 5 z 5

Poslední stanice Poslední stanice Casey McQuiston

Já asi půjdu proti proudu...mě se kniha moc líbila. Líbil se mi humor, prolínání minulosti s přítomnosti. Zamilovala jsem si plno vedlejších postav např. Wes, Nicko, Myla a Annie. August je taky světla, no a co, že není typická hlavní hrdinka, je trochu depresivní, moc si nevěří a to se mi na ni straně líbilo, že není dokonalá. A Jane je prostě k zamilovaní. Čert vem nějaké logické nesrovnalosti! Opět musím pochválit překlad! Je krásný a velice citlivý v sexuálních scénách. Hvězdičku ubírám za konec, který jsem čekala trochu jiný...

06.06.2022 4 z 5

Kluci ze hřbitova Kluci ze hřbitova Aiden Thomas

(SPOILER) Nakonec to tak slavné nebylo.. Dalo se to číst to ano, ale na začátku jsem myslela, že knihu odložím. Co mi strašně vadilo, byla ta španělština... Ano, kdyby to bylo pár slov, ale mnohdy to byly celé věty a dost zásadní a opravdu mě nebavilo, pořád odkládat a ťukat do překladače. Kdyby byl vzadu aspoň malý slovníček.
Strašně mi vadil ten konec. Ten zachrání jeho, jeho zachrání ona. No prostě najednou to jde. Rozuzlení už jsem tak nějak tušila od půlky knihy.
Ale naopak se mi moc líbilo prostředí, ve kterém se kniha odehrává. Trochu mě kniha zklamala a znova bych si ji už asi nepřečetla.

17.05.2022 3 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Tohle je prostě moje srdcovka! Můžu vidět film, číst knížku, ale stejně se toho nikdy nenabažím. Skvěle napsáno, postavy jsou úžasné a i když už nejsem teenager, tak to stejně žeru. Můžu jen doporučit!

03.05.2022 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Je naprosto jasné, že tady nemůžu hodnotit upřímně, protože Hunger games miluju už od 15 let a ta láska trvá až doteď (o 10 let později). Ale viděla jsem jen filmy takže jsem si řekla, že si musím konečně přečíst knihy. Nejsem zklamaná. Kniha je krásně jednoduše napsaná, všechny popisy ať už šatů, krajiny nebo pocitů, jsou skvěle napsány. A i když takový žánr moc často nečtu, musím přiznat, že tohle je moje srdcovka, na kterou asi nikdy nezapomenu.

27.04.2022 5 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

(SPOILER) Ale tak nebylo to zlé. Sice jsem čekala něco jiného, více informací ze života sirén a tak, ale stejně to bylo zajímavé. Konec se mi zdál trochu uspěchaný a myslím si, že happy ending tady byl zbytečný. Čekala jsem, že Akinli přežije, ale že Kahlen zůstane ve službách. No což. Dalo se to, ale číst už to asi podruhé nebudu.

13.04.2022 3 z 5

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy C. D. Major

Strhující příběh! Přečteno za jeden den! Nejvíce mě bavily části s Marion. Pořád jsem si lámala hlavu s tím, jak to nakonec dopadne, no ale tohle by mě Teda nenapadlo. Moc zajímavé a ta tajemná atmosféra byla dokonalá!
Jednu hvězdu strhávám za ten konec, byl takový rychlý useknutý..

09.04.2022 4 z 5

Chování nočních motýlů Chování nočních motýlů Poppy Adams

Velice zajímavá kniha. Moc se mi líbily pasáže s motýly, protože mám k tomuto tématu blízko. Taky popis domu byl úžasný, jako bych se tam sama přenesla. Kniha má velice tajemnou atmosféru.
Celý příběh je vyprávěn z pohledu Ginny. Takže vlastně nevíme, jak to tedy ve skutečnosti bylo a kdo má pravdu, ale myslím si, že to je účel, protože v životě se taky někdy nedozvíme pravdu, co si ostatní lidé myslí a jak to prožili oni. A podle mě je to právě to, co je na knize tak zajímavé.
A ten obal knihy je opravdu nádherný.

08.04.2022 5 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Takové 3 lepší hvězdičky. Je pravda, že začátek je celkem nudný, ale druhá část je lepší. Carla mi byla nesympatická už od první stránky, líbila se mi ale Lily, která není typická hlavní hrdinka, dělá chyby a není to zrovna krasavice. Co mě ale štvalo a rušilo ve čtení bylo, když postava začala mluvit o nějakém tajemství nebo myšlence v jedné kapitole na konci a myšlenku dokončila třeba až o 6 kapitol dále, takže jsem už nevěděla souvislosti. To bych uvedla jako hlavní problém knihy. Taky se mi to zdálo trochu překombinované takže ve výsledku to ztrácí napětí.
Ale dočetla jsem!

06.04.2022 3 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Kniha je velice povedená. Hned mě vtáhla do děje. Je to stejné téma jako Za zavřenými dveřmi, ale řekla bych, že tato kniha je mnohem lepší. Konec byl jen třešnička na dortu.

30.03.2022 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

(SPOILER) Na začátku jsem se do knihy vůbec nemohla začíst. Postupně mě dej začal více zajímat, ale mám několik věcí, co mě na knize nebavily: umělecká hatmatilka (např. Obraz chlapce nohama dolů), docela složité myšlenky a monology na to, jak jsou dvojčata stará, trošku neuvěřitelný příběh (že ten který ji učí, je milenec její matky, kluk z obrazu bratra je první láska), dlouhé popisy a myšlenky na úkor děje. Více bych taky uvítala, kdyby kniha neskončila happyendem. Všichni skončili šťastní, Jude zase byla normální a vyřešilo se to za den.
Pokud vám ale tyto věci nevadí, určitě se vám kniha bude líbit. Byla milá, děj vás za chvíli vcucne.
A ještě si myslím, že by si kniha zasloužila hezčí obálku.

28.03.2022 3 z 5

Tvá vina Tvá vina Claire McGowan

Mě se to líbilo. Nebyla to úplně pecka, ale pachatele jsem odhalila hodně pozdě. Celou dobu jsem uvažovala, jak by to mohlo být. A moc se mi líbil konec. Doporučuji!

20.03.2022 4 z 5

Hned vedle Hned vedle Leah Montgomery

Super kniha! Moc mě překvapila, skvěle se četla a ten konec!! Jeden z nejlepších thillerů!

10.03.2022 5 z 5

Druhá tvář Druhá tvář Ashley Audrain

(SPOILER) Moc se mi líbil stysl psaní. I to, jak všechno bylo vykresleno tak surově, reálně třeba porod a tak. Tomu napovídá i to, že jsem knihu měla přečtenou za dva dny, Ale už dlouho jsem nečetla knihu, kde by mi postavy šly tak na nervy. Já slyšet říkat dítě, že si přeje mojí smrt, tak by letělo z okna. Blythe to měla řešit. Měla řešit, že Violer je malý psychopat, dát na svou intuici a ne se pořád podřizovat. Fox byl idiot, fakt že jo. Já mít takového manžela a takovou dceru, tak si to jdu hodit. Fox se vůbec nechoval jako autorita a Blythe už vůbec ne. Kdyby mi šmejdila dcera v pokoji tak ji jdu okamžitě konfrontovat. Možná, že kdyby to Blythe udělala, nic z toho se nemuselo stát.
A ten konec... Jetovi se mohlo stát cokoliv. Mohl spadnout do pračky, nebo si mohl strčit do nosu lego. Když už to tam autorka dala, měla to nějak rozvést, takhle to byl výkřik do prázdná.
Thiller to rozhodně není. Nevím, jestli se mi kniha více líbila, nebo mi spíše lezla na nervy.

08.03.2022 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Přečteno za dva dny :D líbilo se mi, že to nebylo tak drsné jako za zavřenými dveřmi. Styl psnai je úžasný. Od začátku jsem sice tušila, kdo za tím stojí, ale stejně jsem si odhalení užila. Jediná věc, co mě stála byla neuvěřitelně naivní a hysterická Cass. Jinak knihu určitě doporučuji.

26.02.2022 4 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Knížka se mi líbila, je velice napínavá a prostředí internátu bylo velice zajímavé. Z postav mi byla sympatická snad jen Rose, ale naivní Sarah mi šla vysloveně na nervy. Moc se mi líbilo, že jsme na začátku neviděli, které dvojče zemřelo, i když já to pošle obálky tušila. Trochu mi chybí pohled, kde by jsme zjistili, co se u jezera doopravdy stalo mezi Bel a jejím vrahem. Konec se mi taky líbil, určitě bych knihu dal doporučila.

23.02.2022 4 z 5

Chci tvůj život Chci tvůj život Amber Garza

(SPOILER) Mě se to líbilo, celá kniha mě velice překvapila. Je to rozhodně jinak než na začátku tušíte. Autorka mě stále překvapovala a ten konec? Osobně, udělala bych to taky, protože Raf byl debil.

21.02.2022 4 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Tenhle typ knih mám strašně ráda. Miluju jak se prolíná minulost a přítomnost a jak se prolínají osudy postav. Od autorky jsem už četla štvanici a ta je stejně skvělá.
Příběh mě celou dobu udržoval v napětí, něco jsem trochu tušila a něco mě překvapilo. Moc se mi líbil konec, protože všechny postavy měly důvod být vrahem. A ta skvěle vykreslená atmosféra opuštěného ostrova.
Můžu jenom doporučit!

18.02.2022 4 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Opravdu výborně napsáno! Autor prostě umí. Čte se díky krátkým kapitolám skvěle a celou dobu mě udržovala v napětí.
Můžu jen doporučit a těším se na další autorův počin.

15.02.2022 5 z 5