Blondebookdevil Blondebookdevil komentáře u knih

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Tohle bylo takové zklamání! Vybrala jsem si ji do maturitní četby, ale celou svoji tenkou dobu mě strašně nudila. Děj o ničem, skákání z jedné myšlenky o Paříži a válce zase k něčemu jinému. Konec mně byl znám, ale ničím dojemný mi nepřišel, protože se děj neměl ani nějak vyvinout. Možná tomu nerozumím, ale za mě ne...

07.08.2018 2 z 5

Obyvatel Obyvatel Francis Cottam

Nemohla jsem si pomoct, ale dost mi místy připomínala kombinaci Spolubydlící/Psycho a podobné... Tady ta témata hotel/byt jsou podle mého určitým způsobem ohrané. Ale protože se četla dobře a děj ubíhal rychle, zaslouží si 4*.

05.08.2018 4 z 5

Moje nejmilovanější knížka je to už proto, že je plná dobrého jídla, vůní a nádherných přirovnání. Každé léto, když ji čtu, mám pocit, jako bych se v Mullaby ocitla. Neomrzí se mně a vždycky hltám každé autorčino slovo. Opravdu kouzelné, doporučuji.❤️

01.08.2018 5 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Tohle bylo vážně moc milé. Bohužel se stalo neštěstí - dřív jsem viděla film v kině a v knížce jsem pak byla chvílemi zmatená. Nejsem tu však na hodnocení filmu, ale knížky, a ta se četla opravdu příjemně. Dokonce jsem pak neměla tušení, kdo vlastně Blue je. :D A
občas jsem se přistihla při přihlouplém usmívání a rozplývání. :D Určitě zkusím od autorky víc.❤️

01.08.2018 5 z 5

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Přidávám se k těm, co se k této knize dostali až díky výzvě, a já jsem za to moc ráda, brácha ji dostal, když byl menší, takže na mě pořád pokukovala z knihovny. Nápad s lichými ponožkami je prostě geniální a já se nemůžu dočkat, až to budu jednou předčítat svým dětem.))

27.07.2018 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Musím uznat, že se mi sice četla dobře, ale nudila mě, i když má v podstatě pár stránek. Otřesné stupňování napětí v Protektorátu, zatýkání, střelby a do toho se nám v krejčovně schovává Ester, které jsem tolik fandila, i když to bylo vcelku jasné. To, co udělala, jsem nepochopila, ale asi na to nemám právo, protože je těžké to zcela pochopit, zvlášť v takovém hrůzném období války.

26.07.2018 3 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Přesně před rokem se mi dostal do rukou první díl, poté jsem měla možnost zkouknout film, trochu nepovedený. Každopádně jsem se znovu dostala do smyčky, za ymbrynami, netvory a milovanými podivnými dětmi. A opět to byla neskutečná jízda. Přeneslo mě to doslova do jiného světa tak, jak bych si od knížky představovala. Děkuji za to, a třetí díl si snad ještě trošku pošetřím.^~^

23.07.2018 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Na to, jak dlouho už jsem si ji chtěla přečíst, a všude jsem slyšela jen neskutečnou chválu, mě Farma trochu zklamala. Možná to očekávání udělalo svoje. Uznávám, že je geniální zasadit otřesnou pravdu do jedné farmy zvířátek, takže vyobrazení všeho tam funguje. Nicméně mě nebavila a netěšila jsem se, až budu číst dál. Možná za to nemůže ani spisovatel, ale to téma. Nevím, uvidím za pár let.

18.07.2018 3 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Celé se to dobře četlo, Líza byla neuvěřitelným způsobem sympatická hrdinka - květinářka. A Higgins, co s ní neměl slitování, ale zároveň svatou trpělivost, s ní naprosto kontrastoval a skvěle se doplňovali. Akorát mě zklamal ten konec, ani to povídání jak co skončilo/mohlo skončit mě nebavilo. Ale My fair lady mám moc ráda.

14.07.2018 4 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Ve čtení mě trochu brzdilo jenom to nářečí, ale určitým způsobem mě to chytlo za srdce. Skvěle vykreslené základní lidské pocity a jednání v těžkých situacích. Určitě si přečtu znova.

10.07.2018 4 z 5

Kavárna malých zázraků Kavárna malých zázraků Nicolas Barreau

Tohle byla přesně ta oddechovka podle mého gusta. Hezká obálka s kávou mi padla do oka a příjemně se četla, z čehož jsem měla velkou radost, protože většinou nemám štěstí na to trefit na dobrý a ne příliš přeslazený román. A teď... Kdy vyrazit do Benátek?

09.07.2018 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Jedním slovem: Wow! Za půl rok, co jsem četla Hadrového panáka, se mi sice některé detaily vytratily, ale tempo příběhu se dokonce zlepšilo. Mělo to napětí, spád a spisovatel dokázal, že toho má ještě hodně v záloze. Loutky lidí, zavěšené na různých místech... Které z nich jsou ještě naživu? Výbuchy, střelba, ostré dialogy a Baxterová, která to celou knihou táhla, což se mi moc líbilo, zvládla to totiž i bez Wolfa. Nemůžu se dočkat třetího dílu, doporučuji!
"Jak chytíte zabijáka, který je už po smrti...?"

07.07.2018 5 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Nejprve jsem měla problém se zorientovat v postavách, ale nakonec mě pobavila a líbila se víc než třeba Romeo a Julie. Za mě super.))

04.07.2018 4 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Snad první kniha od Greena, která se mi moc líbila a rychle jsem ji přečetla. Mám vůči němu spoustu předsudků, ale přesto si ho pořád půjčuju, protože vím, že psát umí. A konečně jsem spokojená. Jak je ale možné, že některé knížky jsou otřesné a některé báječné?
Ihned na začátku jsem si oblíbila Azu, naprosto jsem chápala její myšlenkové pochody a poruchu. Někdy k tomu nemám daleko, takové ty její hryzavé myšlenky, ona jestli má použít dezinfekci, já zase potřebuju všechno víckrát zkontrolovat, srovnávat. Brr. Pak Daisy, která nezavřela pusu, ale skvěle to s Azou zvládala, což nebylo nic jednoduchého. Zápletka nebyla nic moc, za to srážím jednu hvězdu, ale jinak spokojenost.
"Podívat se na tebe může každý, ale je dost vzácnost najít někoho, kdo vidí stejný svět jako ty."

03.07.2018 4 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Měla jsem verzi v angličtině, plus zakoupenou přímo v Osvětimi. To, že jsem tam nedávno byla, mi pomohlo si vše lépe představit, i když ne vždy to bylo příjemné. Kniha jako taková se mi zdála zdlouhavá, nicméně jak zmínil autor na začátku, nebyl spisovatel, nýbrž doktor. To, co zažil, podal dobře, ale co jediné mě zarazilo, byl fakt, že manželku s dcerou se vydal hledat až po třech měsících v táboře, předtím o nich nepadla ani zmínka. Celkově dávám 3* a vrhám se konečně na něco lehčího.

27.06.2018 3 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Původně jsem to viděla na hvězdičky tři, ale až jsem se dostala ke konci, bylo mi jasné, že ještě jednu musím přidat kvůli skvělému překladu M. Hilského. Právě překlad mě možná donutí si přečíst něco z klasiky Shakespearových her. Jinak příběh Romea a Julie zná asi každý, ale pro mě je prostě uhozené to, že po jednom večeru se dva puberťáci vezmou, stráví spolu noc a ještě na konci hraje roli každá minuta.
"Je láska něžná? Prudká je a krutá, dovede bodat jako ostrý trn..."

24.06.2018 4 z 5

Každá Kingova knížka je úplně jiná, ale přesto totožná, ten styl je prostě typický. Tento, na Kinga krátký počin, mě děsil ve dne v noci hlavně množstvím bzučícího hmyzu a představou noci strávené v lese. Dnes si něco takového nedokážeme představit, ale být já Trishou, netvor by mě sežral hned první noc. Povedené.

22.06.2018 4 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Za poslední dobu opravdu vtipná knížka, která se četla lehce a bez problémů se začtením. Divadelní zpracování znám a kdysi jsem ho viděla, ale teď ho zhlédnu určitě s chutí znova. :)
P. S.: Tak mi přišlo na mysl, jak s*al kníže Přemysl

14.06.2018 5 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Znáte ten pocit, když máte božskou knížku a chcete ji celou rychle přečíst, ale zároveň máte potřebu si ji šetřit? Tak se cítím právě při čtení Sebastiana Fitzeka, který se mi pokaždé určitým způsobem dostane pod kůži.
Balíček byl pro mě něčím odlišný, ale zároveň pořád stejný, a to úžasným autorovým rukopisem. Krátké kapitoly, nečekané zvraty, a pohrávání si s naší myslí. "Je to sen? Je vrah tady ten? Určitě. Sakra, tak to bude tady ten!" Bohužel se mi nepodařilo si balíček odložit a šetřit. Otevřela jsem ho a tím se stal tikající bombou v mých rukou.
Těší mě, jak vstřícně a laskavě přistupuje Sebastian ke čtenářům - čte všechny zprávy, komunikuje, otiskuje je do svých knížek. I to je část toho, proč je mi sympatický a stal se zároveň mým nejoblíbenějším spisovatelem.❤️
P. S. Dělejte už někdo něco s tím, aby byly přeloženy všechny jeho knihy, vždyť je to strašná škoda.

10.06.2018 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Povinná četba mi nabízí klasiku, a já jsem za to ráda, ačkoliv se mně ne všechno líbí. Tento příběh vnímám jen jako popis nádraží, pohoršení nad razítky na zadnici Zdeničky, a náhlý smutný konec. Ale určitě zkusím ještě film od Menzela.

03.06.2018 3 z 5