Blaufik Blaufik komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Jsem velice ráda, že si autorka nevycucala příběh jen tak z prstu, ale že se zajímala o historická fakta. Věřím, že ta hromada práce, kterou kolem knihy měla, ať už čtení historických pramenů, nebo rozhovory s obyvateli, kteří měli k historii Karviné co říct, se vyplatila.
Neboť Šikmý kostel je pro mne klenotem mezi českými knihami a věřím, že tento názor se mnou bude sdílet i spoustu dalších nadšených čtenářů.

Jestli vás mohu poprosit, na srovnávání, která současná česká autorka je lepší nebo horší, se vykašlete. Prostě se posaďte, nachystejte si něco dobrého k pití a vychutnejte si příběh, který se vám zaryje až do morku kostí.

21.06.2020 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Ústav určitě nebude nejlepší knihou, kterou autor napsal. To se asi ani nedalo očekávat. Nicméně si myslím, že se jedná o knihu, která se vás dotkne přesně tam, kde má. Rozhodně si užijete jízdu, na kterou jen tak nezapomenete a hlavně vás donutí nad spoustou věcí přemýšlet. Já jsem byla spokojená.

04.11.2020 4 z 5

(M)Učednice (M)Učednice Ali Land

Myslím si, že se v Ali Land skrývá neskutečný talent a zásluhou je určitě také její praxe zdravotní sestry pro děti a dospívající s duševními problémy. Pevně doufám, že se v budoucnu dočkáme dalších prychothrillerů z pera této nadějné autorky, které budou stejně kvalitní a temné, jako mučednice.

Více v recenzi v záložkách.

08.09.2017 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Erika Fosterová se ke čtenářům opět se svými kolegy - Petersonem a Mossovou vrací s plnou parádou a rozhodně se jedná o opravdu vydařené setkání, které si každý z nás užije až do posledního písmenka.
Tentokrát si musí poradit s vrahem, který si dává opravdu pozor, aby nebyl prozrazen, Erika a její tým jsou však stoprocentně sehraní a tak se rozbíhá vyšetřování, které má jediný cíl - nalézt vraha.

05.12.2022 5 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Rozhodně před autorem smekám pomyslný klobouk, neboť takhle skvěle vykreslit hlavní hrdinku by nedokázala ani každá žena, natož muž.
Samotnému příběhu pak nechybí ani spád, a nikde se zbytečně nezasekává. Jednoduše budete chtít vědět, co má tahle ženská za sebou a po dočtení na knihu ještě dlouho nezapomenete.

12.09.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Žádná zbytečná omáčka okolo se nechystá. Autorka pomalu šlape na plyn a rozjíždí akční vyprávění plné lží a tajemství se spoustou otázek, ale žádnou pořádnou odpovědí. Spousta podezřelých jen podtrhují napětí, díky kterému budete zuřivě otáčet stránku za stránkou.

18.06.2020 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Málokdy se u čtení doslova bojím, ale silné mrazení v zádech a zrychlený tep je známkou toho, že autor dokáže opravdu bravurně vykreslit tíživou atmosféru, která prostupuje celým hotelem a těmi správnými větami se přenese i na vás. V té chvíli se stáváte dalším obyvatelem Overlooku, který by se měl obávat toho, co všechno si na něj hotel přichystá proto, aby se stal opět silnějším.

05.04.2020 5 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Spousta čtenářů bude jistě po dočtení hodně přemýšlet nad tím, jaká by kniha mohla být, kdyby se nejednalo o novelu a spousta z vás bude jistě zklamána z toho, že se nejedná o hororovou knihu. Nicméně doporučuji se od všeho oprostit a příběh si prostě užít od první po poslední větu.

Je to krátké, ale je to procítěné a milé. Věřte, že se stihnete nejednou zamyslet a po dočtení vám bude ještě dlouho ležet v hlavě. A možná, že citlivější povahy budou mít při čtení na krajíčku, stejně jako já.
Byla jsem překvapená, když se mi kniha dostala do rukou a byla tak uzounká, ale víte co? Miluju ji a rozhodně jsem ji nečetla naposledy.

20.10.2019 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Pokud si chcete přečíst něco, co tady ještě nebylo a zároveň i popřemýšlet nad událostmi, kterými se kniha zabývá, tak rozhodně doporučuji.
Autor totiž napsal knihu, která vám nedá spát a vy budete mít spousty otázek, které podnítí vaši fantazii a pohled na hory, zvláště pak na Tríbečské pohoří.

13.02.2018 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Pokud máte chuť na romantický příběh, který vás přenese na irskou farmu, do kuchařské školy a ukáže vám, jaká tato země je, tak se do knihy určitě pusťte, myslím, že nebudete litovat.
I když by se mohlo zdát, že romantika je prostě romantika, tak tato romantika vám jistě utkví v pamětí a pevně věřím, že si celou sérii zamilujete stejně, jako já.

02.10.2022 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Věřím, že po dočtení budete nad příběhem ještě dlouho hloubat a kniha se pro vás stane nezapomenutelnou, stejně, jako pro mě.
Rozhodně se jedná o, zatím, nejlepší knihu, co jsem od autora četla a věřím, že i v celkovém součtu všech jeho románů, bude rozhodně na špici a to díky pečlivosti, s jakou nám svůj návrat do minulosti, předkládá.

03.04.2022 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Za mě se jedná o knihu, kterou slupnete za jedno odpoledne a budete si přát přídavek. Čím dříve, tím lépe. A ten hřejivý pocit ve vás ještě chvíli po přečtení zůstane, nebojte. Tak pojďte, uvařme si horkou čokoládu a pojďme se podívat na Island a jeho krásy.
Ubytujeme se v Polární záři a s Lucy, spolu s Alexem a ostatními uděláme z tohoto hotelu kouzelné obydlí, prostoupené hygge a obklopené polární září.

27.10.2020 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Nejsem si úplně jistá, zda je kniha čistým psychothrillerem, ale rozhodně jsem si jistá, že zaujme a nejen, že od knihy nebudete chtít za žádnou cenu odejít, ale rozhodně budete u čtení zvědaví, kam celá situace nakonec vyeskaluje. Zda se podaří Pammie to, o co jí celou dobu šlo a nebo nakonec vyhraje Emily.

10.03.2020

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Troufám si tvrdit, že je Robert Bryndza právě v nejlepší formě a důkazem je právě Kanibal z Nine Elms. Neskutečně čtivá kniha, kterou nebudete chtít dát z ruky dříve, než dočtete poslední stránku. Skvěle propracovaný děj, spolu se sympatickým duem v hlavní roli si jistě oblíbíte a budete nedočkavě vyhlížet další díl.
Autor nemohl začít novou sérii lépe, jeho příběhy jsou jako droga a já nutně potřebuji další dávku.

Věřím, že série s Kate Marshallovou se stane vaší srdcovkou a mnoha čtenářům jistě vykouzlí úsměv na tváři pod vánočním stromečkem.

31.10.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Jedná se bezesporu o neuvěřitelný a zároveň nezapomenutelný příběh dvou mladých lidí a jejich lásky, která se zrodila v místech, kde byste jen těžko očekávali. V knize jsou popsána i zvěrstva, která se v táboře děla, nicméně nezachází se zde úplně do hloubky, jako v jiných knihách o holocaustu a jsou zde zmiňována pouze okrajově. Na prvním místě zde zůstává příběh Laleho a Gity a s tímto vědomím je také nutné ke knize přistupovat.

30.03.2019 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Cujo je na poměry Stephena Kinga poměrně útlá knížečka, kterou si ovšem zamilujete stejně jako jeho předchozí díla. Nejedná se pouze o šíleného psa, jenž se vyklubal z mazla, který by za svého pána položil život. Jedná se také o skvělé zpracování postav a jejich charakterů.

30.08.2022 5 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Za mě se jedná o rozhodně nejlepší povídkovou knihu od autora ať už tím, že obsahuje jen čtyři povídky, kterým se mohl dostatečně věnovat, tak i tím, že se nejedná o příběhy, které se vám za chvíli vypaří z hlavy, ale nějakou chvíli v ní zůstanou a donutí vás přemýšlet.

31.10.2021 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Pokud máte chuť na lehčí krimi, která vás vtáhne do děje hned od začátku a pořádně si ji užijete a zároveň u ní odpočinete, tak Dívku beze jména rozhodně doporučuji.
Věřím, že se vám Josie Quinnová dostane pod kůži stejně, jako mně.

08.04.2021 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Zelená míle je mou oblíbenou knihou a líbila se mi stejně, jako když jsem ji před lety četla poprvé. Pokud máte zkušenosti pouze s filmem, a ten se vám líbil, tak neváhejte a do knihy se rozhodně pusťte.
Film je sice skvěle a hlavně věrně zpracovaný, ale kniha má oproti filmu i něco navíc.
Nejen, že si dokážete lépe vychutnat všechny pocity, které Zelená míle nabízí, ale také se podíváte blíže na příběh pana Cinkala, který se autorovi opravdu povedl.

09.02.2021

Mráz pod kůží Mráz pod kůží Allie Reynolds

Pokud máte chuť na pořádně mrazivý thriller, který si vás opravdu získá a po dočtení budete jen nechápavě kroutit hlavou, tak Mráz pod kůží je opravdu ideální volba. Měl všechno, co má správný thriller mít a myslím si, že není náhoda, že je všude tak chválený.
Tentokrát se opravdu nejedná o šikovnou propagaci, ale autorka si všechny superlativy právem zaslouží.

03.11.2020 5 z 5