blackoutzuzi blackoutzuzi komentáře u knih

Supermáňa: No jasně! Supermáňa: No jasně! Ester Stará

Jak už autorka v anotaci zmiňuje, je to kniha pro čtenáře i nečtenáře, a to hlavně díky mnoha obrázkům a textu, kterého je v knize tak akorát, takže můžu klidně Elince ukazovat obrázky a u toho číst příběh, aniž bych ji "obtěžovala" sáhohlouhým textem a ona už netrpělivě chtěla otáčet stránku :D takže to je plus pokud chcete knížku pořídit fakt mrňavým dětem:)
Ten příběh je ale samozřejmě to nejdůležitější a je určitě vhodný pro starší děti (ideálně 5+), je v něm ukryté krásné poselství a to, že každý z nás něco umí, i když se nám na první pohled může zdát, že ne:)) Je důležité hledat své silné stránky, umět se ocenit i když se třeba jedná o maličkosti, budovat zdravé sebevědomí, a to už od mala a tahle knížka se k tomu perfektně hodí.

06.12.2023 5 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

3,5 hvězdičky

V pokračování knihy Námi to končí (velmi silné knihy, ve které autorka popisuje vlastní zkušenost s domácím násilím), se dozvídáme jak to bylo dál s našimi oblíbenými postavami. Opět jsem zažívala celou škálu emocí, nebyla to sice taková horská dráha jako v prvním díle, ale to ani autorka nezamýšlela. Sama v úvodu píše, že tentokrát chtěla čtenářům předat trochu odlehčenější téma, ale i tak si z knihy odnáším několik silných momentů a jsem ráda za tohle pokračování, za to, jak celý příběh skončil. Nebudu lhát, i v tomto případě jsem si párkrát poplakala.)))

Jsem moc spokojená, jak už jsem několikrát zmiňovala, Colleen je asi moje největší knižní #guiltypleasure a vždy bude!

06.12.2023 4 z 5

Vřesová můrka Vřesová můrka Oksana Bula

Za mě je tahle knížka ta nejkrásnější, kterou má Oksana Bula na svědomí! Příběh a jeho poselství, že je důležité překonávat svoje strachy, nebýt v životě sám a objevovat krásy přírody, mě opět chytlo za mé čtenářské srdíčko a užila jsem si každou jednu stránku, navíc ten vizuál? DOKONALÝ!! :)
Textu tam není zase tolik, zhruba tříleťák by už mohl příběh docela chápat, Elinka si knížku sice prohlíží moc ráda, ale zatím jen pro ty překrásné obrázky:))

21.11.2023 5 z 5

Přeživší Přeživší Jane Harper

Nový krimi román od mé oblíbené spisovatelky Jane Harper, jejíž silnou stránkou jsou autentické postavy a dokonale vykreslené prostředí (tentokrát Tasmanie), což pokaždé dodá jejím příběhům skvělou atmosféru! To byly tentokrát jediné věci, které bych vypíchla, že se fakticky povedly, protože ten zbytek...no achjo, tohle hodnocení mě mrzí, Bůh ví, zda to bylo mým obrovským očekávání, ale půlku knihy jsem docela trpěla, očekávala jsem mnohem větší napětí, dramata, zvraty, klidně bych ocenila i víc mordů:)) na mě to jednoduše bylo až příliš o ničem.. zachránil to závěr knihy, ten byl super, nečekaný, věrohodný!

Kniha může uspokojit čtenáře, kteří jsou fanoušky spíše tradičních krimi příběhů a nemají rádi tuny krveprolití a surových scén - ty tady doopravdy nenajdete:) Kdybych ale měla doporučit milovníkům krimi příběhů nějakou autorčinu knihu, byla by to jednoznačně její prvotina Sucho, tu stále nic nepřekonalo.

21.11.2023 3 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Za mě bohužel zklamání...
Kde jen začít? Třeba hned u naší vyšetřovatelky - to vážně musí pomalu každý vyšetřovatel být něčím hrozně komplikovaný? Drogy, alkohol, děsivé šrámy z minulosti.. Nevím, podle mě zbytečné, kor když to pro děj není nijak relevantní... Mně už to v těch detektivkách prostě trochu vadí:/ Nesedly mi ani ty postavy, celkově zápletka nemastná neslaná,..

Je znát snahu o tradiční krimi příběh v duchu Agathy Christie, ale něco tomu chybělo, nemělo to za mě žádný šmrnc..

Achjo, já vím, že je těžké napsat originální detektivní příběh, já vlastně u tohoto žánru většinou už ani žádnou velkolepou nápaditost neočekávám, ale tady mi to nesedlo komplet všechno, což mě dost mrzí..

Ale abych nebyla pouze kritická, četlo se to lehce, je to tenká knížka, taková jednohubka, ideální pro ty z vás, kteří si chtějí u knížky především odpočinout a totálně vypnout:)
Já jsem zvyklá na jiné tempo a zápletky J.Linny a evidentně tyto dvě série od sebe nedokážu oddělit a oprostit se od srovnávání...

Tohle hodnocení mě dost mrzí, ještě uvidím, zda dám dalším dílům šanci.

21.11.2023 2 z 5

Richard Ramirez: Night Stalker Richard Ramirez: Night Stalker Philip Carlo

Tak tenhle díl? Bezvadný! Veliká škoda té části samotného procesu u soudu, ta byla taaaaak zdlouhavá, podrobná, velice, čtenářsky ne moc atraktivní. Kvůli ní prostě nemůžu dát knize plný počet bodů :( jediná a největší slabina celé knihy! Jinak velká paráda, připravte se na velmi znepokojující a silné popisy jednotlivých Ramirezových útoků, neskutečně mě pohltil autorův přepis jeho rozhovoru se samotným Ramirezem. Tohle byla poctivá žurnalistická práce, opravdu moc doporučuji!

21.11.2023 4 z 5

Rok na horách Rok na horách Małgosia Piątkowska

Další díl naší oblíbené série, ve které tentokrát sledujeme, jak se během roku mění prostředí hor
Opět velká krása, miluju ty ilustrace, tu atmosféru. Tenhle koncept knížek nás doma moc baví!:) Za mě jednoznačně velké doporůčo!

03.11.2023 5 z 5

Nesmírně zajímavé čtení, pan autor si opět vybral skvělého člověka, s jehož životem chtěl své čtenáře seznámit. Miluju, jak je na panu Dvořákovi skrze stránky cítit ta obrovská láska a zapálení pro své životní poslání - léčit. A zachraňovat.

Pokud bych měla komukoli doporučit nějakou knihu, a to i člověku, který běžně nečte, byla by to právě tahle, jednoznačně!

Užila jsem si každou jednu stránku. Dozvěděla se hromadu zajímavých a užitečných informací. Nahlas se smála, několikrát brečela... Skvělá práce!! :)

02.11.2023 5 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

3,5 hvězdičky

Téma gaslightingu je děsivé, naprosto šílené. Bohužel to rozhodně není žádné sci-fi, nýbrž problém, který existuje a reálně se děje :/

Srpny jsou velmi zajímavý titul, originální jak zpracováním, tak tématem. Sic mě nepohltily natolik, jak jsem očekávala (možná kdybychom měli možnost jít ještě hlouběji, mít daleko víc informací, zvládla bych se do příběhu více ponořit, takhle uběhl na můj vkus až moc rychle, ale chápu, že to u tohoto konceptu knihy šlo těžko udělat jinak) i tak musím uznat, že se mi příběh bude jen stěží dostávat z hlavy...

Na závěr chci jen dodat takovou připomínku pro nás všechny - vnímejme lidi kolem sebe, nezlehčujme jejich pocity a věřme jejich intuici. My všichni, třeba pak někomu pomůžeme ven z toxického vztahu.. Protože občas to někteří nemají šanci zvládnout sami..

01.11.2023 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Tenhle osmý díl série je opět skvělý, absolutně nemáte šanci odhadnout pachatele, to na těch knížkách Chrise Cartera fakt miluju! Plus tu uvěřitelnost, brutalitu a to tempo, bože, kdyby to šlo, tak přečtu celou knížku na jeden zátah bez problémů! :)

01.11.2023 5 z 5

Orgány nepatří do nebe: Rozhovory s transplantačním chirurgem Jiřím Froňkem a jeho pacienty Orgány nepatří do nebe: Rozhovory s transplantačním chirurgem Jiřím Froňkem a jeho pacienty Renata Kalenská

Uf, tahle kniha mě dostala...

Na jednu stranu byla nesmírně zajímavá, o transplantaci nic moc nevím a já tak dostala šanci tomuto oboru nahlédnout pod pokličku. Na stranu druhou mě ničilo číst si ty příběhy týkající se dětí, vždyť ti malí tvorečkové a ani jejich rodiny by si ničím takovým procházet neměli...

Nejvíc mě zasáhl příběh malé Grety, 19 měsíční holčičky, která zemřela a její rodiče dali souhlas s darováním jejích orgánů.

Děkuji autorce za příběh její i ostatních, kteří dostali od života naloženo a přesto to jejich těla zvládla a transplantace byla úspěšná. Všem z celého srdce přeji, aby se jim dařilo a nemuseli si tím vším procházet znovu!
Knížka se rozhodně dostane na seznam nejlepších knih, které jsem letos četla! A moc ji doporučuji i vám, pokud rádi čtete knižní rozhovory a chcete si přečíst něco, co se vám vryje do paměti.

01.11.2023 5 z 5

Bad Motherfucker: Život a filmy Samuela L. Jacksona Bad Motherfucker: Život a filmy Samuela L. Jacksona Gavin Edwards

Zbožňuju životopisy a tenhle jsem fakt moc chtěla do sbírky!

Život Samuela L. Jacksona je zajímavý, dozvěděla jsem se hromadu nových drbů :)) plus v knize najdete perličky ze všech jeho filmů!

Super, bavilo. Asi nemusím dodávat, že pro jeho fanoušky je tato kniha nutnost:)

01.11.2023 4 z 5

Hrozálie se chce stát čarodějnicí Hrozálie se chce stát čarodějnicí Susanna Isern

Já tušila, že tahle knížka bude skvělá! Ideální pro malé (ale klidně i dospělé) čtenáře, kteří si chtějí užít nějaký ten strašidelný příběh a naladit se tak na Halloween.
Vtipné, lehoulince napínavé, děsně roztomilé čtení s krásnými ilustracemi :)

Kam jsi zmizela? Kam jsi zmizela? Tillie Walden

Po delší době komiks, který mi ale moc nesedl. Kresba krásná, ale příběh ve mně nezanechal nic hlubšího, ač v sobě ukrýval nelehké téma.. Bohužel, tohle mi vážně nesedlo :(

10.10.2023 2 z 5

Zavři oči Zavři oči Michael Robotham

4,5 hvězdičky

Další díl z mé oblíbené krimi série :)

Joe O'Loughlin je úžasná fiktivní postava, jeho si musí oblíbit úplně každý a věřím, že to díky němu má ta série takový úspěch :)

Zavři oči bylo intenzivní, nervydrásající, naprosto nepředvídatelné a ten konec!!! Achjo, no už se těším na další díl!

10.10.2023 5 z 5

Uf..asi jako první mi přijde správné upozornit na pár témat, která se v knize objevují, a to: toxický vztah v rovině matka-dcera, poruchy příjmu potravy, manipulace, psychické i fyzické násilí.
Pokud je pro vás některé z těchto témat zraňující, zvažte, zda se do knihy pustíte.

Velmi bolavé čtení, obdivuji autorku za brutální dávku otevřenosti a upřímnosti, vracet se v takových vzpomínkách muselo být nesmírně zraňující..I mě jako absolutně nezainteresovanou osobu (Jennette McCurdy jsem do této doby neznala) příběh pohltil, semlel, zasáhl, hluboce a asi ho už nikdy nevymažu z paměti.
Naprosto rozumím, že má kniha takové ohlasy, že všemi tolik rezonuje, zaslouženě, tohle musí zamávat každým čtenářem...
Jednoznačně nejlepší kniha roku!

10.10.2023 5 z 5

Klub: Sexuální skandál ve Švédské akademii Klub: Sexuální skandál ve Švédské akademii Matilda Voss Gustavsson

3,5 hvězdičky

Po dlouhé době absyntovka, kterou jsem četla docela dlouho, ač má velmi silné téma.

Ten styl psaní mi tentokrát příliš nesedl. Když ji srovnám například s knihou Jeden z nás nebo 27 smrtí Tobyho Obeda, tak ty mě chytly od první stránky a četly se mi mnohem lépe. Nicméně jako vždy se jedná o velmi precizní žurnalistiku, autorka velmi detailně popisuje a rozplétá celé klubko událostí, nad kterými můžeme jen kroutit hlavou.. Já asi nejvíc nemám slov ke Katarině, zajímaly by mě její pohnutky, jak mohla, obzvláště jako žena, zavírat před něčím takovým oči?... Hnus.

10.10.2023 4 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna M.W. Craven

Upřímně, ač autor zmiňuje, že tenhle díl je jeho nejoblíbenější, za mě je bohužel nejslabší.. Četla jsem ho na mé poměry vážně dlouho, docela trvalo, než jsem se trochu zorientovala v ději a taky než se v něm vůbec začalo něco dít..

Ale ač mě tentokrát zápletka zrovinka dvakrát neoslovila, tak ten background jsem si užívala moc - ty vztahy mezi vyšetřovateli, jejich konverzace, klasicky neskutečně vtipné situace spojené s Tilly, to prostě miluju :)
M.W.Cravena mám moc ráda, píše originální thrillery, které jsou chytré, chytlavé, zároveň vtipné se skvělými hlavními hrdiny :)
Tentokrát mě to moje hodnocení mrzí, ale holt laťka předchozích dílů je nastavena fakt vysoko.

Btw. Černé léto a Loutkové divadlo jsou za mě top top top!

22.09.2023 3 z 5

Vlčí mluva pro pejskaře - O alfa samcích, dominanci a jiných populárních omylech Vlčí mluva pro pejskaře - O alfa samcích, dominanci a jiných populárních omylech Elli H. Radinger

4,5 hvězdičky

Ideální kniha jak pro milovníky vlků, tak psů :)
Autoři čtenářům přibližují život vlků a seznamují je s poznatky, jež vypozorovali, které se dají aplikovat i na život se psy. Já si ji moc užila a doporučuji ji všem psím rodičům:))

22.09.2023 4 z 5

Mozek jako noční netvor Mozek jako noční netvor Guy Leschziner

Některé příběhy bylo docela děsivé (představte si jít večer spát a ne a ne usnout, to se vám podaří třeba až ve 4 ráno, jenže za dvě hodiny musíte vstávat do školy, tam už po čase samozřejmě nemůžete chodit, protože spát se vám chce každý den v úplně jiný čas, někdy prospíte den a pak jste celou noc vzhůru, sám, když celý svět spí..., nebo že máte v noci pohlavní styk, ale vy o tom nemáte ani páru..., nebo se pravidelně po chvíli klidného spánku budíte a trpíte tak děsivými halucinacemi, že už se bojíte usnout...), jiné lehce úsměvné (ale pouze do té doby, než si představíte, jaké to asi musí být, když noc co noc nevědomky sníte všechno, co najdete v ledničce, a tím pádem se ráno co ráno budíte a je vám špatně od žaludku..).

Kazuistiky za mě v naučné literatuře určitě nesmí chybět, díky nim je pak daná problematika více čitelná pro nás laiky :) Tohle je na knize báječné, těch příběhů konkrétních lidí tam bylo požehnaně, v návaznosti na ně tam autor šel více do hloubky daného spánkového problému, občas se teda uchýlil k hodně odborným popisům, ve kterých jsem se pak lehce ztrácela:)

22.09.2023 4 z 5