Psi údajně poslouchají, jen když je ustavičně kontrolujeme, ignorujeme jejich nevhodné chování, trestáme je za opakované porušení našich povelů, a celý psí život údajně řídí napětí mezi dominancí alfa samce (nás) a podřízeností psa. Tyto a další oblíbené omyly jsou ve světě pejskařů velmi rozšířené a bývají odvozovány od přirozeného chování vlčích předků. Ale chovají se vlci opravdu takhle? Nikdy! Tato kniha čtenářům a majitelům pejsků ukáže, co se můžeme naučit od vlků ve volné přírodě pro náš život, ale především pro zacházení s našimi čtyřnohými miláčky. A budete se divit, jak moc se liší naše vžité představy od reality....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419536/vlci-mluva-pro-pejskare-o-alfa-samc-2ok-419536.jpg 4.125
Literatura světová, Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno, Mladá fronta

Wölfisch für Hundehalter. Von Alpha, Dominanz und anderen populären Irrtümern, 2010

Zuzka12627

Po přečtení dvou předešlých knih jsem si musela pořídit i tuto. Velmi hezky sepsané poznatky,rady pro pejskaře a příběhy a chování vlků. Určitě doporučuji, ale první dvě knihy se mi líbily více.

Alena_S
06.04.2020

Pokud jste tu kvůli vlkům, doporučila bych spíš autorčinu Moudrost vlků, kde všechny nové poznatky už jsou (a má i hezčí atmosféru). Tady jsou aplikovány na soužití člověka se psem domácím. Někde to funguje a informace můžou chovatelům dost věcí vyjasnit. Jde o úhel pohledu, který určitě stojí za přečtení. Jinde to ale zase drhne (třeba už proto, že pejska chováme doma a ne v národním parku, žejo...) a často jsem měla pocit, že se autoři snaží až moc, aby to propojení dávalo smysl. A to "nevěřte ničemu, co vám tvrdí někdo jiný" snad taky není nutné volat v každé knize x-krát...

Radunnie
07.03.2020

Kupodivu mě daleko více než kapitoly o pejscích zaujaly ty o vlcích a jejich životě v Yellowstoneském parku. S oběma autory sympatizuji v názoru, že člověk se má při výchově psa řídit svou intuicí a zdravým rozumem, zobecňování a striktní pravidla pro všechny mohou nadělat víc škody než užitku.
Nejedná se o žádné literární veledílo, některé kapitoly jsou uspořádány poněkud chaoticky a neuspořádaně, grafická stránka také není žádná hitparáda, nicméně jako zdroj nových informací kniha funguje beze zbytku!

IvčaKraťaska
24.01.2020

Poměrně brzo jsem začala přeskakovat kapitoly o vlcích a četla jen doporučení pro výchovu psů. Dočetla jsem se několik dobrých rad, ikdyž vlastně nic nového. Myslím, že kniha bude užitečná spíše pro začínající pejskare, kteří ještě nemají s výchovou žádné zkušenosti.

devildeny
21.01.2020

Pěkně sepsané poznatky o vlcích a psech z pera odborníků, kteří pozorují vlčí chování desítky let a kteří mají zároveň psího kamaráda, takže mohou jejich chování porovnávat. Psi už s námi žijí tolik let, že lidé kolikrát zapomínají, že veškeré psí pudy vycházejí z vlčích genů a snaží se je mermomocí polidšťovat. Z vlčího chování bychom si v lecčems mohli brát příklad, ke svojí rodině se chovají opravdu hezky a s úctou. Připadalo mi, že některá témata se v knize opakuji, akorát trochu jinak podaná a jedno téma, které mě zajímalo, jak to vlastně u vlků je, bylo nedokončené a nevysvětlené. Nejlepší byly vsunuté příběhy z pozorování vlků, ale také se mi líbilo, že autoři nezastávají pouze striktní výchovu psa, ale poukazují na to, že pes je také živý tvor s vlastní myslí a nemusí vždy všechno udělat přesně tak, jak zrovna chceme my, aniž by to znamenalo, že nás nerespektuje.

Tanulee
13.01.2020

Čtivá knížka o vlčím životě. Je rozdělena do několika kapitol, kde se v každé kapitole dozvíme co se o vlcích tvrdí, jaká je skutečnost vyplývající z dlouholetého pozorování vlků, co to znamená pro pejskaře a skutečný příběh ze života volně žijících vlků.

Dozvíte se mnoho informací o vlčím životě, od narození štěňat přes jejich výchovu až po smrt starého vlka. O společenském chování ve smečce, že v mnoha případech vede smečku vůdčí samice, že se vlci v jedné rodině mezi sebou nepáří. Smečka se dokáže postarat a chránit staré, nemocné či poraněné jedince. Spolupracují s krkavci, kdy krkavci jsou vlčí oči a dávají vlkům vědět, že se blíží nebezpečí a na oplátku vlci nechají krkavcům trochu potravy. Také rozpoznají rozdíl mezi vrtulníkem, před kterým se prchají ukrýt, protože vědí, že je čeká uspání a aplikování sledovacího obojku a mezi letadlem, kdy výzkumníci jen sledují vlčí život.

Vlci jsou velmi inteligentní a charismatická zvířata.

kneslova
11.11.2019

Hezké povídání o vlcích a jejich zvycích a o našich psech.

příroda živá zvířata, fauna vlci psi psi - výchova a výcvik

Elli H. Radinger
německá, 1951

Kniha Vlčí mluva pro pejskaře - O alfa samcích, dominanci a jiných populárních omylech je v

Právě čtených3x