bl4in bl4in komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Všechny záznamy byly zničeny nebo zfalšovány, všechny knihy byly přepsány, každý obraz přemalován, každá socha, ulice, budova přejmenovány, každé datum změněno. A tenhle proces pokračuje den za dnem, minutu za minutou. Dějiny se zastavily. Neexistuje nic kromě nekonečné přítomnosti, v níž má Strana vždycky pravdu.

01.09.2022 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Hledal jsem knihu od dánského autora do čtenářské výzvy, tak mi má drahá polovička doporučila Ženu v Kleci. Má první reakce: "ale to nééé, severské krimi... divná jména a nekonečné vyšetřování." Reakce po dočtení: *tleskám autorovi a sám sobě si klepu na čelo* - "Byl jsem to ale hlupák, kde máš ten druhý díl?" :D

10.07.2020 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

"Nejmenuji se, jsem nikdo. Jsem hůř než nikdo, jsem Krysař."

20.02.2020 4 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Knihy o holocaustu vždy doporučuji, i přes zrůdnosti, kterých se týkají. Každý by měl vědět, jak velkou jizvu zanechal nacismus na historii lidstva.

Citace z Epilogu:
"Setřásl si z ruky poslední kousek chleba a nabídl pár drobků holubům. Ještě před třemi měsíci nemyslitelný luxus: být tak bohatý, tak jistý, že se ještě nají, aby nabídl jídlo ptákům."

06.02.2020 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

S mou drahou polovičkou si rádi navzájem doplňujeme tzv. "mezery ve vzdělání", ať už jde o knihy nebo filmy, a protože jsem ve školních letech rád vzdoroval povinné četbě, tak patřil Malý Princ k jedné z nich. Děkuji Ti zlato.

21.02.2020 5 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Nemám slov. Snad jen toto: kdybych chtěl knihu spravedlivě ohodnotit, tak bych musel všem knihám, které jsem kdy na databázi knih hodnotil 5/5 ubrat jednu hvězdu na 4/5, protože tohle bylo prostě něco víc. Nenechte se odradit, vyhledejte si mapy, rejstřík jmen a při čtení je pečlivě sledujte.

19.05.2021 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Silo mi dlouho leželo v knihovně, a teď když jsem se konečně přemluvil ho přečíst, lituju, že jsem to neudělal dřív. Dlouho jsem nečetl takhle imersivní knihu. Všechny postavy jsou skvěle napsané a příběh neuvěřitelně čtivý. I přes některé pasáže zacházející do nepotřebných detailů vás bude zjišťování jak to v silu funguje bavit. Nemůžu se dočkat dalších knih v sérii - potřebuju vědět vííííííc!

27.02.2020 5 z 5

Pět neděl v baloně Pět neděl v baloně Jules Verne

Má úplně první Verneovka! Náramně jsem si toto putování Afrikou užil. Původně jsem chtěl dát 4 hvězdy, ale díky krásným obrázkům v knize a možnosti porovnávat cestu se skutečnou mapou bylo mé nadšení ještě umocněno! Díky za doporučení táto.

21.08.2020 5 z 5

Písek Písek Hugh Howey

Svět písku je brutální, nehostinný, nelítostný, a přesto v něm přežívají lidé. Další atmosférická jízda od tohoto skvělého autora. Nemůžu jinak než dát pět z pěti rezavých a pískem oprýskaných hvězd.

27.08.2020 5 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Konečně jsem se rozhoupal a přečetl si svoji první Kingovku. Očekával jsem něco trochu jiného, ale i tak jsem byl mile překvapen. A tu jednu hvězdičku si nechám jako rezervu.

10.02.2020 4 z 5

Astrofyzika pro lidi ve spěchu Astrofyzika pro lidi ve spěchu Neil deGrasse Tyson

Neil deGrasse Tyson se pokusil vmáčknout úvod do astrofyziky do pouhých dvou set stránek a povedlo se mu to na výbornou! Poslední kapitola je naprosto dechberoucí. "We do not simply live in this universe. The universe lives within us".

20.01.2021 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Rád bych citoval pana F. Nietzscheho „Naděje je nejhorší zlo, protože prodlužuje lidské utrpení.“ myslím, že sem patří... nebo ne?

18.03.2020 5 z 5

Rybář Rybář John Langan

Rybář mě absolutně pohltil svou atmosférou a tajemnem. Byl jsem jak ryba na háčku, dokud jsem knihu se smutným srdcem, že už je konec, naposledy nezavřel.

02.09.2021 5 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Výborně napsaný prequel, všechno do sebe skvělé zapadá. Autor opět zachází do hlubokých detailů. Některé pasáže ze života v silu už mě tolik nenadchly (příběh Missiona), už mi v nich chyběl ten "wow!" efekt z prvního dílu. Tak a jde se do finále...

05.03.2020 5 z 5

Prach a stín Prach a stín Lyndsay Faye

Kniha o skutečných vraždách a já se u ní náramně bavil, dvojka Sherlock Holmes a Dr. Watson prostě nezklame :) Plusové body autorce za výbornou atmosféru Londýna roku 1888 a za novou postavu Mary Ann Monkovou, která skvěle zapadla mezi všechny staré známé.

09.07.2020 5 z 5

Noční rasa Noční rasa Clive Barker

Zpočátku tajemný a atmosférický horror vystřídá pohled do světa temného společenství, a jejich konflikt s lidským racionálním myšlením a xenofobií. Kdo je tu opravdový "netvor"?

26.06.2020 4 z 5

Vetřelci komplet - svazek 2 Vetřelci komplet - svazek 2 Robert Sheckley

Válka vetřelců se mi líbila o trochu víc, hlavně návaznost na předchozí svazek a vývoj postavy Daniela Granta. V Honu na Vetřelce mi přišlo vše moc jednoduché, uspěchané a občas nelogické... hlavně ve finále. Velké plus za Norberta a Maka. Nebýt velký fanoušek vetřelců, tak bych hodnotil o hvězdičku méně.

20.02.2020 4 z 5

Vetřelci komplet - svazek 4 Vetřelci komplet - svazek 4 Yvonne Navarro

Prokousat se Koncertem Zla bylo opravdu náročné. Jediné plus bych dal za originální nápad, jinak nuda. Druhý příběh byl čistý vetřelčí masakr. Tým odsouzenců zkracující si trest odstraňováním vetřelčí hrozby. Všechny postavy se mi líbily a bavily mě, hlavně berserker Max alias mašina na smrt. Kyselina poteče proudem, až vás budou z jejích výparů oči štípat!

11.09.2020 4 z 5

Vzpomínky na Sherlocka Holmese Vzpomínky na Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

S úsměvem a klidným srdcem přidávám do svého seznamu doporučených knih. Oblíbená povídka: Námořní smlouva.

19.08.2020 5 z 5

Ajťák vrací úder Ajťák vrací úder Lukáš Pavlásek

"Koblihy, pepsiny, hry, seriály, koblihy, pepsiny, hry, seriály, koblihy, pepsiny, hry, seriály, koblihy, pepsiny, hry, seriály, zavolala uživatelka, nastavil jsem jí nové heslo, a zase koblihy, pepsiny, hry, seriály, koblihy, pepsiny, hry, seriály, pak domů, nakrmit kocoura a koblihy, pepsiny, hry, seriály" - život ajťáka jak se patří a opět skvělá zábava :-D

16.04.2020 5 z 5