Prach a stín

Před více než sto dvaceti lety zalehla londýnský Whitechapel noční můra. Zvěrstva, která páchá tajemný zabiják na prostitutkách, jsou neslýchaná a bezradný Scotland Yard hledá pomoc u Sherlocka Holmese. Jedině výstřední detektiv z Baker Street, chladnokrevný podivín s geniálním mozkem, se může postavit Jacku Rozparovači a rozluštit jeho tajemství. Ani v nejčernějším snu by ho však nenapadlo, že při svém pátrání bude muset bojovat s podezřením, že Jack Rozparovač je – on sám. Mrazivý příběh zaznamenaný z pohledu dr. Watsona není jen mimořádnou a věrnou poctou holmesovskému kánonu, ale především živoucím vyprávěním a atmosférickou detektivkou, odehrávající se ve stínu londýnských ulic a přísvitu plynových lamp. Lyndsay Faeyová dokonale propojila mýtus Velkého detektiva se skutečnými krvavými událostmi, k nimž kriminalistika dodnes hledá klíč....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260801/big_prach-a-stin-uif-260801.jpg 4.399
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Paseka

Dust and Shadow, 2009

Kniha Prach a stín

Hanja
13.10.2020

Skvěle napsana kniha! Vždycky jsem si přála, aby někdo vymyslel příběh o Sherlocku Holmesovi a Jacku Rozparovačovi v jedné knize.

Val
18.07.2020

Za mě super. Autorka se toho zhostila určitě se ctí. Výborně vykreslená atmosféra podzimního Londýna a velmi propracované charaktery postav. Pro milovníky Sherlocka Holmese ideální čtivo.

bl4in
09.07.2020

Kniha o skutečných vraždách a já se u ní náramně bavil, dvojka Sherlock Holmes a Dr. Watson prostě nezklame :) Plusové body autorce za výbornou atmosféru Londýna roku 1888 a za novou postavu Mary Ann Monkovou, která skvěle zapadla mezi všechny staré známé.

Tess96
06.07.2020

Spojení Sherlocka Holmese a Jacka Rosparovače je geniální nápad. Líbil se mi i autorčin styl psaní. Myslím, že je to super kniha pro Holmesovi nadšence.

morava
06.03.2020

Ja si pribeh uzila na plne care . Vypraveni doktora Watsona o tom, jak se dal Sherlock Holmes po stope Jacka Rozparovace me bavilo. Napeti nechybelo, a i to, ze jsem knihu cetla v dobe, kdy u nas bylo pochmurno a destivo, dodavalo celemu pribehu tu spravnou atmosferu :-)

Corso
18.11.2019

Som si asi trosku citanie tejto knihy pokazil hranim adventury Sherlock Holmes vs. Jack The Ripper. Akoze na jednej strane som mal tie mrtvoly ako pred sebou kedze som ich rekonstrukcie videl ale na druhej strane som pocas celeho citania mal pocit ze to uz poznam. Kazdopadne Faye dodrziava kanon, styl holmesoviek verne napodobuje, s postavami to umi. No a temny viktoriansky Londyn proste musite milovat.

Galadwen
09.11.2019

Autorka pěkně vystihla náladu a způsob vyprávění svého slavného předchůdce A. C. Doyla, což oceňuji. Připadalo mi ale, že kniha nemá moc spád, možná by to chtělo zkrácení. Co se týče rozřešení případu, zdálo se mi trochu jako deus ex machina, docela jsem musela přemýšlet, kdo ten podezřelý vlastně je a kde už byl v textu zmíněný.

richard7959
14.09.2019

Četlo se to jedna báseň. Autorka stejně jako Latham (Sherlock a Rudá věž) skvěle porozuměli tématu a zprostředkovávají další skvělé dobrodružství nejslavnějšího soukromého detektiva Anglie a jeho věrného přítele Dr. Watsona.