Bibionyka Bibionyka komentáře u knih

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Je to smutné až hořké, ale čte se to velmi dobře a je to napsané způsobem "přístupným" pro každého čtenáře.

21.03.2021 3 z 5

Očkování - hrozba nebo záchrana? Očkování - hrozba nebo záchrana? Tomáš Kašpar

Velmi zajímavá a poučná kniha, kterou by si měl přečíst každý člověk, úplně každý!

21.03.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha ukazuje život lidí v daném regionu formou, která mě tak trochu nudila. Děj je pro mě nezáživný, ale podotýkám, že se jedná jen o můj osobní názor.

13.01.2021 1 z 5

Nežádoucí účinek: Smrt Nežádoucí účinek: Smrt John Virapen

Velice poučná kniha, která dokáže otevřít oči i naivním lidem.

13.01.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Kniha se díky poutavému ději čte skoro sama.

13.01.2021 4 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Je to sice zřejmě určeno pro náctileté, ale každá čtenářka si jistě zavzpomíná na svoje nejlepší léta k v životě. Oživilo mi to moje vzpomínky a proto se mi to dost líbilo.

23.11.2020 3 z 5

Firma Firma John Grisham

Výborně napsaná kniha z právnického prostředí, ostatně jako většina autorových knih. Velice si mi to líbilo.

06.08.2020 5 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Nejpovedenější Vieweghova kniha. Nenáročná a přesto velice dobře zpracovaná satira.

19.07.2020 5 z 5

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

Jednoznačně můj nejoblíbenější díl.

15.07.2020 4 z 5

Psychopat ve vaší posteli - Manipulace a psychický teror ve vztahu Psychopat ve vaší posteli - Manipulace a psychický teror ve vztahu Jackson MacKenzie

Moc poučná kniha, která lidem vysvětluje, co vlastně znamená slovo psychopat. Mnoho z nás se totiž mylně domnívá, že psychopati jsou jen nějací sérioví vrazi, ale tak to není. Psychopati jsou především bravurní manipulátoři.

12.07.2020 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Moc tyhle válečná témata nevyhledávám, protože jsou vždy znepokojující a děsivé. Ale je to každopádně zajímavý náhled do duše válečného zločince a napsáno je to čtivou formou.

10.07.2020 4 z 5

Mně osobně to připadá jako napodobenina Forresta Gumpa s tím, stoletý stařík je víc dramatičtější a méně vtipný.

09.07.2020 2 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Na můj vkus příliš roztříštěné, komplikovaně propletené a náročné na paměť.

08.07.2020 2 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Trochu moc velký guláš, autorka se snaží nacpat co nejvíc kuriozit a extrémů do jedné knihy, což na mě osobně nepůsobí moc dobře.

06.07.2020 2 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Na můj vkus trochu moc depresívní čtení.

05.07.2020 2 z 5

Svobodomyslná Svobodomyslná Kateřina Lieskovská

Velmi silný a poučný příběh, dost mi připomíná román Řasnatci. Tohle by měla být povinná literatura pro mladé dívky, aby nešly do prvního vztahu s naivitou a růžovými brýlemi.

05.07.2020 5 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Vtipná kniha a dobrý satira vykreslující českou povahu.

04.07.2020 4 z 5

Bestiář Bestiář Barbara Nesvadbová

Zase tak tragicky, jako většina "recenzentů", bych tuhle knihu nehodnotila. Je třeba pochopit to téma (vztah s latentním gayem) , které je zajímavé a dobře podané.

04.07.2020 3 z 5

Hotel New Hampshire Hotel New Hampshire John Irving

Asi nejšílenější věc, co jsem kdy četla, ale k Irvingovým knihám šílenost neodmyslitelně patří a mám ji ráda. :-)

04.07.2020 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Trochu mi to připomíná knihu Mnich, který prodal své ferrari. Obě působí jako pohlazení na duši.

03.07.2020 4 z 5