Biba_with_Book Biba_with_Book komentáře u knih

Smršť Smršť Jozef Karika

Nejslabsi knizka, co jsem zatim od autora precetla. Melo to potencial, ale ten bohuzel zustal dost nevyuzity.
Postavy nevyrazne a jak zacal Karika radoby filozofovat, musela jsem to odlozit; asi na to nemam dostatecnou kapacitu, ale ten "hluboky" zaver mi prisel jako blaboleni.

03.07.2022 2 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Mam z toho rozporuplne pocity. Cetlo se mi to extremne dobre, ale ten konec byl takovy divny, nedotazeny, ze tesne po docteni nevim, kdo hlavni postavu vlastne zabil.

25.06.2022 4 z 5

Když teče krev Když teče krev Stephen King

Moc me to nezaujalo. Prijde mi, ze King uz trochu ztraci dech :( vubec jsem se nemohla zacist.
Nejvic se mi asi libila prvni povidka - Telefon pana Harrigana, zbytek mi prisel takovy tezkopadny.
V Chuckove zivote jsem moc nepochopila ty souvislosti, Kdyz tece krev mi prisla moc dlouha a bez jakehokoliv napeti a Krysa taky lehce nemastna neslana. Prijde mi, ze to King trosku odflaknul, protoze namety jako takove byly dobre, ale nedotazene do konce...

18.05.2022 2 z 5

Pán much Pán much William Golding

Pravdou je, ze mi taky nesedly dlouhe a opakujici se popisy ostrova - autor je klidne mohl zkratit a misto toho vysvetlit proc ztroskotali? Trosky letadla se nenasly?
Jinak nemam co bych vytkla.
Z postav mi byl nejsympatictejsi "Cunas" - za prve mi ho bylo lito kvuli neustalemu posmechu ostatnich kluku a za druhe mi z nich prisel nejinteligentnejsi.

Co se tyce samotneho pribehu - ukazka toho jak se nase "lidstvi" dokaze vytratit v pripade nebezpeci nebo ohrozeni a misto nej nastoupi zakladni pudy "zabij nebo budes zabit". Nijak soudit se to ale neda; je to v nas proste zakorenene.

26.04.2022 3 z 5

Motýlí křik Motýlí křik Jan Tománek

V soucasne dobe jsem primo alergicka na slovo "konspirace".
Co se proste nehodi do naseho videni nebo se nam nad tim nechce moc premyslet, tak tomu dame nalepku "konspiracni". Jak jednoduche.
Co se tyce samotneho pribehu, je znat ze autor nema moc zkusenosti se psanim; misty to drhlo, misty prekombinovane.

22.04.2022 3 z 5

Spáči Spáči Lorenzo Carcaterra

Na jednu stranu se to hrozne tezko hodnoti v tom smyslu, ze autor popisuje to, co ve skutecnosti zazil.
Chytlo me to od zacatku do konce; v te prvni casti jsem se dokazala v predstavach dokonale prenest do Pekelne kuchyne.
A pak se najednou stala osudova chyba, ktera ctyrem kamaradum zmenila od zakladu zivot; ale ne jenom docasne, zmenila jim zivot a je same navzdy.

Docela by me zajimalo jak by vypadal jejich zivot kdyby tim napravnym zarizenim neprosli. Poznamenalo je to natolik, ze se z tech dvou pak stali zlocinci? Nebo by se to stalo i tak? Vydrzelo by jejich pratelstvi kdyby je nespojovalo to, cim si prosli?

19.04.2022 5 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Cetlo se to dobre. Taky jsem ale doufala v nejaky zvrat, ze se stane neco necekaneho.
Konec mi prisel takovy unyly, misty preslazeny. Rekla bych takovy lepsi prumer.

13.04.2022 4 z 5

Sametové iluze Sametové iluze Petr Čepek

Skvele ve vsech ohledech.
Dej ma spad, zadne nudne tahle prostoje, i kdyz autor casto preskakoval z minulosti do pritomnosti, vsechno davalo svuj smysl; nejvic se mi na tom prave libilo to, jak dokazal propojit jednotlive postavy do celkoveho obrazu.
Prostredi zakomponovane do skutecnych deju te doby, postavy hezky vyprofilovane, ale s prostorem pro ctenare, aby si mohl vytvorit vlastni nazor...jednoznacne doporucuju.

06.04.2022 5 z 5

Trajekt Trajekt Mats Strandberg

Moje prvni prectena knizka na tema upiru a vubec me nezklamala. I presto, ze ma kniha pomerne dost stran a odehrava se na jednom miste, dej byl pekne svizny.
Sice nemuzu rict, ze bych se po docteni bala jit strachy na WC, ale napinave to bylo dost.

27.03.2022 5 z 5

Anonymita Anonymita Arno Strobel

(SPOILER) Precteno jednim dechem. Prakticky az do konce jsem nedokazala poznat kdo je tim vrahem, coz je dost osvezujici po serii urcitych "detektivek" kdy vraha tusite uz po otoceni treti stranky. Ve vysledku se ale da rict, ze krev na rukou meli hlavne hlasujici, protoze "kde neni zalobce, tam neni soudce".
Byly tam sice nejake chyby - nakonec uverejneni IP adres vsech hlasujicich, coz neni mozne, protoze jednotlive IP adresy uzivatelu se v urcitych intervalech meni prave proto, aby nebyli dohledatelni.
Taky bych mozna trosku ubrala v popisech, jak jsou vysetrovatele unaveni - ano, my vime.
Celkove ale skvely pocin, ktery si zaslouzi pet hvezd.

14.03.2022 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Zajimave..a svym zpusobem desive. Chapu poselstvi knihy, ale priznam se, ze by me zajimalo videt verze sama sebe; kam by se muj zivot ubiral v ruznych zivotnich etapach a po ruznych rozhodnutich.

24.02.2022 4 z 5

Jsme poslední Jsme poslední Hanna Jameson

Dobry namet, ale neumetelsky zpracovany.
Prislo mi, ze autorka nevi, co chce vlastne psat - jestli postapo nebo detektivku a ve vysledku z toho vznikl paskvil.
Postavy vicemene nijake, pribeh me do poloviny moc nebavil a musela jsem se do cteni nutit; cca od te pulky se zacalo neco malo dit.
Pritom ten namet by mel takovy potencial; cekala jsem, ze tam bude vic psychologie, celkoveho popisu toho jak by takova spolecnost mohla fungovat...
Rozuzleni vrazdy male holcicky mi taky prislo takovy divny, autorka to mohla zakoncit nejak jinak.

13.02.2022 3 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Nemuzu si pomoct, ale z tehle knizky nemam moc dobry pocit; dost depresivni a smutne, ten pocit zmaru z hlavni postavy, ktera mi byla silne nesympaticka.
Pribeh o holce, ktera sice nemela na ruzich ustlano, prakticky nikdo ji nevychovaval a nepredal zaklady do zivota a kvuli tomu nevedela co si se sebou pocit, citove oplostela a prochazejici zivotem bez kapky radosti. Nerikam, ze musim cist same "hahaha" knizky nebo romance se stastnym koncem, ale tohle na me bylo nejak moc uz.

02.02.2022 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

Ja jsem spokojena. Sice to nebylo nic z ceho by si clovek sednul na zadek, ale chytlave a ctive to bylo.

27.12.2021 4 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Tak tohle bylo z trosku slabsiho soudku.
Sice je fajn, ze autor pri psani desil sam sebe (dle jeho vlastnich slov), nicmene ja jsem pri cteni tento pocit nemela.
Trhlina se mu extremne povedla a tohle mi bohuzel prislo jako lacina napodobenina.
Ale mozna je to cele jenom moje chyba, protoze ani ten konec jsem nepochopila.
Ac mam "nadprirozeno" rada, tohle uz na me bylo nejak moc.

16.12.2021 2 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

A mne se to libilo :) celkem jsem se nemohla odtrhnout.
Tentokrat mi kupodivu ani tak neslo o to dozvedet se kdo z nich je vrahem; jednoduse me bavila ta psychoanalyza jednotlivych postav. Nutno podotknout, ze ani jedna mi nebyla zvlast sympaticka.
V kostce je to takovy pribeh o tom, ze ani o nejlepsich pratelich nemuzeme rict, ze je dokonale zname. A ze pod pod vrstvou povrchnosti a umele udrzovane dokonalosti muzou bublat pekne pokrivene charaktery.

08.12.2021 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Takova prijemna oddychovka.
Nejsem si ale jista jestli si za mesic vzpomenu o cem to vlastne bylo.
Trosku mi vadil ten prehrsel postav, jakmile jsem delsi dobu necetla, tak jsem se v tom okamzite zacala ztracet.
Nemuzu se zbavit dojmu nevyuziteho potencialu - autorka vubec nesla do hloubky postav, zakonceni takove nijake..pritom by me jednotlive osudy dost zajimaly...lepsi prumer.

23.11.2021 3 z 5

Chata 1879 Chata 1879 Josef König

Precteno za jediny vecer.
Ocenuju, ze autor hned na zacatku nasadil svizne tempo a nenudil ctenare omackou okolo a sahodlouhymi popisy jak to vypadalo v chate, pred chatou, za chatou, v okoli chaty atd. atd. Taky musim ocenit ten nadhled i presto, ze se nejedna zrovna o vesele tema.
Za me si to 5 hvezdicek urcite zaslouzi.

10.11.2021 5 z 5

Kde je ta holka? Kde je ta holka? Alexandra Potter

Celkem dobry namet, ale to je asi tak vse. Hlavni postava mi nebyla moc sympaticka a navic mi prislo nepravdepodobne, ze by si nepamatovala jaka byla a co delala 10 let zpatky?
Konec predvidatelny, klasicky happyend.
Celkove mi to prislo napsane jak pro pubertalni slecny a dalsi knihy od autorky radsi v planu nemam.

08.11.2021 2 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Na tuhle knizku jsem se tesila, bohuzel jsem zklamana.
Cteni bylo trosku utrpeni, do kazde stranky jsem se musela nutit. Namet velice dobry, ale zpracovani mi ani trochu nesedlo.
Dlouhe nezazivne pasaze...prilis mnoho technickych popisu...asi jsem od toho cekala trosku vic. Za me slabsi podprumer.

30.10.2021 2 z 5