Bezkyne9 Bezkyne9 komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Post-apo sci-fi par excellence :) ... Kratky, ve skvelem tempu bezici pribeh, jez byl a bude nadcasovy. Myslela jsem si, jak si nesmlsnu na beckovem dilku minuleho stoleti, jak ja byla vyvedena z omylu :D ... Tato atmosfera zde zpocatku je, trifidi maji sve az humorne momenty :)... behem chvilicky mi vsak doslo, ze drzim v rukou mimoradne vypilovany, ctivy az mily a predevsim uderny pohled na lidske vztahy po konci sveta, jak ho zname. Na nasledovnem usporadani spolecnosti a vecne otazky smyslu zivota. Nesmirne me bavily dialogy hlavni postavy, at uz s ostatnimi hrdiny knihy, ci jeho vlastni vnitrni... Vsemi dvaceti knihu doporucuji, ani ocichat jsem ji nestihla, jak rychle do me zahucela :D ... jiste se k ni budu vracet.

26.03.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Velike diky pani autorce, za silny a krasny literarni zazitek spolu s nahlednutim do prehlizeneho koutku ceske historie. Kniha je krasne ctiva, lehce a pritom hluboce a s uctou se dotyka osudu obyvatel, jiste za jejim napsanim stoji nesmirna prace a odhodlani. Vrele doporucuji k precteni vsem :)

24.04.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Je malo toho, co bych mohla ke knize jeste napsat, vse uz bylo receno... Snad jen to, ze je naprosto neobycejne napsana a kazda jeji strana, kazde slovo ve me zanechavalo hlubokou pokoru... mj k obsahu slov a ke zpusobu, jakym byla usporadana, ke spisovatelskemu remeslu... S otocenim posledni stranky ve me zanechala stopu jiz naporad...

17.06.2019 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Tak dlouho na me Zaklinac z police jukal, az jsem neodolala a vstoupila do rozverneho sveta cistokrevne fantazie :) ... Nestoudny a perfektne klapajici mix naprosto vseho, co si pod poklickou fantasy lze predstavit a vzpomenout, od klasickych pohadek po prvky od jinych autoru, tvorove, postavy, kraje a krajiny, najdeme tam vse ...a jak si to spolu pod taktovkou pana Sapkowskeho krasne rozumi :) Kniha je nesmirne ctiva a povidky se krasne prolinaji, radost pocist a vrele doporucit :)
Se Zaklinacem budu jiste pokracovat...

11.03.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Vsech pet jasnych. I presto, ze nejsem v psychothrillerech kovana a mela jsem pred koncem pochybnosti, celek je brilantni. Dostal me autorcin styl, neotrely, otevreny, s bohatym jazykem, k neodlozeni ctivy. Presne tim zpusobem, kdy si nedokazete vzpomenout, ze by jste otacely stranky a presto jste najednou na konci u podekovani, kterym si me take ziskala. Na knihu nezapomenu, vrele doporucuji :)

27.06.2020 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Mistr si tech 900 stran opravdu uzil, smekam pred nim, pred zenou, ktera redigovala a tez pred prekladatelkou. Jen se opakuji, ale v teto knize je Stephen v plne sile, tak jak ho zboznujeme. I za to, jakou hru tu rozehrava, co vse v nas a nasi lidskosti vystourava. Zde nas hazi do vody okamzite, zadne upejpani a slape do pedalu az na samotny konec. Bravurne promyslene a vykreslene, vsechny postavy do jedne, psychologie i technicka stranka veci. Vi, co dela, je panem sveho remesla :) Svetlo i tmu ma zmakle. Tento jeho pribeh, stejne jako mnohe jeho dalsi, me dokazal zdeptat na kousicky, ale take naplnit novym hlubsim optimismem, sebezvlastneji se mi to jevi. A pres jeho syrovost (nebo prave diky ni) priznavam, ze jsem letitou milovnici Stephena Kinga a ostatnim v klubu doporucuji, stoji za to kazda strana :)
Autorovi dekuji za doslov...

27.01.2020 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Tak tedy ano, priznavam, je to superctive a je to vyborne :). Cartera jsem zacala cist ze zvedavosti, po boomu ctenosti a prodejnosti, prvnim dilem se oklepala a ted jiz smele hltala kratke, dumyslne promyslene kapitoly. Nasilne sceny k sobe prilis nepoustim a navic je kniha a predevsim jeji zaver prodchnuty temer optimismem a lidskosti, zvracenosti navzdory. Vlastne je to zajimave kombo, jiste dalsim z duvodu, proc lide Cartera ctou. Navic Hunter a jeho ,,hodne ctu”, ze ano :D s Garciou tvori skvelou dvojku, na kterou se tesim v dalsim dile. Doporucuji :).

22.08.2020 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

A ja naplno rikam, ze to miluju! :D Chtela jsem podporit zacinajici ceskou autorku, vedela jsem, do ceho jdu a maximalne si knizku uzila :D ... Mam rada autorcin humor a tady se mi ho dostalo vrchovate, stejne jako cokolady, sladkych feel-good momentu a odkazu na Harryho Pottera... U dekovacky jsem brecela smichy (a dojetim, ano, priznavam), tedy mohu rict, ze mnou kniha pohnula, ackoliv se nejedna o nijak hluboky pribeh... a to mi prijde hodnotne a opravdove :) Dekuji a tesim se na dalsi! :D

19.10.2020 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Kdykoliv jsem mijela regal, kde Ctvrta opice bydli, vzpomnela jsem si na vsechna dobra hodnoceni a nahlost osobnich doporuceni, az jsem nakonec neodolala. Casu ji venovaneho nelituji. Je to velice solidni thriller, cnici nad hladinu prumernych vod a denikove zaznamy byli natolik brilantne napsane, ze mrazilo ciste jen z toho stylu. A z vystaveni pribehu. Krome standartniho napeti, vyvolaneho stridanim kapitol s denikem, je totiz pribeh odkryvam temer labuznicky. Smele doporucuji :)

22.05.2020 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Jednoduse krasna a inspirativni, kez je jeste vic bojovniku za ty nase ctyrnohe kamarady :)

27.01.2020 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Vydareny a poctivy thriller se zajimavou zapletkou a predevsim velikym sympatakem Frostem a jeho panem domacim Shackem :D dejte mi cokoliv, kde budou oni dva a jejich setkavani a dialogy s Frostovo blizkymi a neprestanu cist, dokud nezavoni posledni strana :)

28.09.2020 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Z detske literatury je to nejvydarenejsi kniha, k jake jsem si letos pricichla :) ... Ne, ze bych nemela stastny vyber, naopak a o to vice si vazim Prasiny, jez presto nad odstatnimi v dojmech vycniva :) ... v prubehu cetby mi hlavou bezela predevsim myslenka: poctiva. Takova Prasina je. Napinava, skvelym jazykem psana, atmosfericka, zajimava v rozmanitosti postav, jejich emoci, vyvoje, sebereflexe, i nametem... Postavy nejsou sablonovite a dej neni fadni... Knihou se i jemne mihaji hlubsi myslenky a poselstvi, avsak bez tlaceni na pilu...
a doprovazi ji pocit, ze kdyz detska kniha o tajemne ctvrti v Praze, tak presne takova :)

01.08.2020 5 z 5

Měli jsme štěstí Měli jsme štěstí Georgia Hunter

Krasny a inspirativni pocin, silny pribeh, za nimz je videt odhodlani a velika prace. Jde o osobni dilo, skutecny pribeh autorciny rodiny a primo citite, jak do nej bylo vlozeno srdce. Kniha se cetla lehce, stranky ubihaji a s pokorou a prece ctive mapuji osudy mnoha postav. Nazev knihy vystihuje mnoho emoci, ktere kniha vyvolava. S mrazenim v zadech vrele doporucuji k precteni, nenechte si ji mezi historickymi romany ujit, doporucujte a posilejte dal, kniha za to opravdu stoji :)

25.02.2021 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Balada - cekali jsme dlouho... :) S laskyplnou vzpominkou na trilogii a snahou nemit ocekavani jsem se nechala mile prekvapit pribehem o Korjovi. Jedna se o dobry pribeh, poctivy. Dlouhy, presto ctivy. Bavil me vyvoj Snowovi postavy (hajzlik od zacatku, vsechna drobna rozhodnuti, podtrzena navic jeho inteligenci a uvedomenim, ho krasne vykreslila), spojeni a odkazy na Katnissin pribeh a atmosfera deje, prostoupeneho starymi pisnemi a symboly. Suzanne Collinsova je Pani autorka, Balada to potvrdila. Vrele doporucuji :)

02.11.2020 4 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Velike vrele doporuceni :) ... Tim Weaver je nadprumerny pan spisovatel a tento thriller je na kazde z 500 stran nabity napetim, emocemi, skvele vystavenym dejem a hluboce vykreslenymi postavami. Atmosferou a zajimavou zapletkou. Zaver byl temer podmanivy a autoruv doslov vzal za srdce a zaradil mezi oblibence.

29.07.2020 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Knihu mi doporucovalo az podezrele mnozstvi lidi, kolegu a ctenaru, jejichz vkusu a doporuceni si vazim... Tak jsem do toho sla, ackoliv jsem vedela, ze to nebude nic pro me... O knize nedokazu napsat nic objektivniho, snad jen, ze je ctiva a remeslne dobre zpracovana... bohuzel mi usudek zastira jeji prilisna drnost a brutalita, holt jsem asi slaby cajicek :) ... v detektivnich knihach vyhledavam neco navic, zajimava fakta a prostredi, postavy... coz zde bylo, ale zustava po ni pachut, nad kterou se nedokazu povznest a videt vice prednosti...

28.03.2020 4 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Jak krasna dokaze detektivni kniha byt? Prekrasna, az hvezdy nestaci. Louise zacina byt moji srdcovou autorkou. Ma jedinecny talent, je mistrem postav a atmosfery. Jeji knihy jsou mnohovrstevnate, maji hloubku a nesmirny presah. Jsou vlidne a utulne, vonave a hrejive. Maji charakter, vzdelavaji. A kdo by si nepral mit inspektora Gamache po svem ctenarskem boku, ucit se jeho klidu a laskavosti, nadhledu a lidskosti?
Vsema deseti vrele doporucuji :) Uz se nemohu dockat dalsich dilu.

Ze kniha bozsky vonela a mela krasnou obalku, jako cela serie, netreba dodavat :)

20.02.2020 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Manzele ,,Keplerovi” jsou sazka na temnou jistotu a thrillerovy pribeh skutecne prvni tridy :) ... Vybrouseny dej, jazyk, zajimave postavy, okolnosti a atmosfera, u niz poznate, ze se jedna prave o toto autorske duo. Vrele doporucuji :)

15.07.2020 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Zacala jsem prvnim dilem a neukaznena neodolala tomu poslednimu... Angela Marsons se zaradila mezi oblibene autory a Kim k milovanym postavam :) (Hned vedle Gamache a Frosta)... A prozatim mohu rict, ze kniha byla mimoradne dobre ctiva, diky kratkym kapitolam, solidni zapletce, sympatickemu vysetrovacimu tymu a predevsim jejich vzajemnym vztahum, humoru a lidskosti. Rada doporucuji :)

20.06.2020 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Nadhera! No nemohu jinak, Louise Pennyova, jeji good-feeling, hloubka a laskavost maji me srdce :) ... Veliky clovek inspektor Gamache, propojeni detektivniho patrani s umenim a zivouci zivot na kazde strance me opet dostaly do snove bubliny :)... Presto vsak mam jiz dva dalsi dily ze serie za sebou, ktere byly vytribenejsi, toto je debut a tak preci jen s tezkym srdcem sundavam hvezdicku, pripada mi to spravedlivejsi k rostouci kvalite dalsich vrstevnatych pribehu z pera pani Louise :) Vrele doporucuji...

19.03.2020 4 z 5