Bezantina Bezantina komentáře u knih

Americká soda Americká soda Steve Fisher

Není to špatné čtení, zasmála jsem se, ale čekala jsem větší pecku..

20.10.2014

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Nechci být škarohlíd, ale tyhle typy lidí, ať už románoví nebo skuteční, ve mě vyvolávají nutkání vrazit jim jednu pořádnou facku, aby se vzpamatovali! No ona je hrozná chudinka, má všechno, po čem průměrný člověk touží, ale pořád je to málo? Věta " Už nedokáže snášet úsilí, které musí vynakládat, aby vypadala šťastně, zatímco ve skutečnosti k životu pociťuje nesmírnou apatii" mě nadzvedává ze židle! Možná, že kdyby si tyhle "husičky" (románové i reálné) zažily pár pořádných kopanců od života, byly by hned vděčné, za to co mají a nevymýšlely by, pardon ten výraz, p*čoviny! Možná, že kdyby měly vážnou nemoc, nebo partner by byl nevěrný, nebo finančně nezajištěné (alias dilema - mám zaplatit splátku hypotéky nebo jít nakoupit základní potraviny?) tahleta nevděčnost ke svému "bohatství" nebo lidově "už neví co roupama" by je brzy přešla.. Možná by stačilo si manuálně odpracovat pár dvanácti hodinových směn po sobě.. Předem se omlouvám všem, co se jim román líbí, nebo líbit bude ;-)

01.10.2014

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Diana Norman

Kniha je dobrá, ani špatná, ani vynikající, je dobrá. Vcelku reálný popis středověkého života v Anglii, nenávisti obyvatel proti Židům a podřadného postavení žen. Co mi přitažené za vlasy byly dvě věci a to: 1, některé vyšetřovací metody mi přišly obtížné i v dnešní době, ne tak ve středověku 2, těžko si představit, jak král Anglie má čas švitořit s neurozenou poddanou.. Ale to jen tak na okraj :-) Doporučuji každému, kdo má rád historické detektivky :-)

29.09.2014

Královská krev: čtyři sestry, všechny královny Královská krev: čtyři sestry, všechny královny Sherry Jones

Začátek nebyl špatný, myšlenka děje určitě dobrá, ale pak mi začalo vadit, jak v knize přeskakoval děj z jedné královny na druhou.. Určitě by nebylo špatné napsat knihu o každé z nich samostatně, takto byl děj chaotický a nekomplexní. Nejvíce mne zaujal příběh Markéty..

27.09.2014

Bílá jako sníh, rudá jako krev Bílá jako sníh, rudá jako krev Alessandro D´Avenia

Je to takový ten oddechový sladkobol, vhodný k tomu, když nechcete moc přemýšlet, ale chcete si přečíst něco oddychového, co vás vrátí zpět do období prvních lásek a zamilovanosti.. Nebo když se potřebujete vybrečet ale nějak ty slzy ne a ne spustit se samy.. - tak tohle je přesně ta pravá příčina hromady posmrkaných kapesníků.. A aby to nebylo tak sladce "kýčovité" autor zabrnká za citlivou "onkologickou" strunku.. Koho by to nechytilo za srdce, i ten největší tvrďas musí popotáhnout - vždyť hlavnímu hrdinovi umírá jeho láska.. No dobře, nejsem až takový cynik - poplakala jsem si taky a ano, dobře se to čte ;-) je to takové miloučké :-)

25.09.2014

Králova dcera Králova dcera Sandra Worth

Zajímavá kniha o osudu a životě málo známé matky tak nechvalně proslulého Jindřicha VIII.

13.09.2014

Karel IV. - Tajný deník Karel IV. - Tajný deník Josef Bernard Prokop

No já nevím, když čtu ty pozitivní komentáře ostatních čtenářů, tak se skoro stydím tady napsat ten svůj negativní.. Děj mne zpočátku zaujal a dobře se i četl, ale postupně jako kdyby "houstl a lepil se" jako nějaká kaše, byl těžkopádný a pro mne čím dál více nezajímavý. Knihu jsem sice dočetla, ale byla pro mne zklamáním.

11.09.2014

Kniha psaná zvláštním, nikoli však špatným stylem. Děj mě nepohltil hned od začátku, spíše plynule plynul a čím dál více mě uchvacoval. Líbilo se mi prolínání světa dospívajícího kluka a světa za "železnou oponou". Netradiční styl psaní podtrhoval jedinečnost této knihy. Děj jsem nezhltla během jednoho večera, četla jsem knihu asi týden, ale hodně jsem o přečteném přemýšlela a rozmlouvala v duchu s osobami v knize.. Doporučuji.

30.08.2014

Borgia Borgia Alejandro Jodorowsky

Učebnice dějepisu v netradičním podání :-) na tento komiks jsem narazila náhodou - našla jsem na něj při náhodném bloumání na internetu recenzi a zaujal mne. Dalo docela práci jej sehnat. Narovinu - nejsem znalec ani milovník komiksů, ale klidně bych uvítala další taková díla :-) Příběh členů rodiny Borgia v komiksovém podání mne prostě nadchl. Ne že by se až tak přesně držel historických reálií, je tam spousta fikce, ale ty obrázky jsou prostě dokonalé :-)

20.08.2014

Zápolení Zápolení Ičijó Higuči (p)

Čtivé povídky z japonského prostředí. Nekončí "happy endem", ale ani neuvrhnou do deprese. Pro mě jako evropského neznalce tamější kultury bylo dobré, že za každou povídkou byly vysvětlivky výrazů a situací, které mi byly neznámé. Rozhodně zajímavé čtení pro všechny, kteří se zajímají o japonskou kulturu.

14.08.2014

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Z komentářů můžu vyčíst, že čtenáři jsou rozdělení na dvě skupiny - ti, jimž se kniha líbila a ti, jimž se nelíbila. Za sebe se řadím do druhé skupiny. Nechápu, co je na ději tak úchvatného a také nechápu, jak knihu/autora mohou zmiňovat učebnice literatury. V době, kdy ji autor psal, mohla hlavní hrdina působit jako rebel a buřič, ale v dnešní době spíše působí spíše jako mírně mentálně zaostalý.. Kniha byla pro mě nudná, suchopárná a nechápu, při kterých částech jsem se měla smát.. Nezasmála jsem se nikde ( a to nemám diagnostikovaný depresivní syndrom). Ještěže je to tenká knížka, utrpení bylo naštěstí krátké.

13.08.2014

Labyrintem smrti Labyrintem smrti Ariana Franklin (p)

Tento díl se mi dostal do rukou jako první, takže nemohu srovnávat s ostatními knihami této série.. Kniha byla ze začátku docela dobrá, ale zhruba od poloviny dostala těžkopádný ráz. Dočetla jsem ji, ale nezaujala mne..

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Dobře psaná kniha s hlubšími myšlenkami..

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Četla jsem tento díl jako první, takže nemůžu srovnávat s první částí, nicméně pokud je ještě lepší, asi umřu smíchy. Protože u této knihy jsem dostávala nezvladatelné záchvaty smíchu a nevzpomínám si, kdy bych tak veselou knížku četla :-) Doporučuji všem, co jsou smutní :-)

Rabi Rabi Noah Gordon

Kniha mne zklamala, čekala jsem něco jiného.. Bylo to takové samé "on řekl a ona řekla".. Od tohoto autora jsem čekala tedy více..

03.08.2014

Poslední žid Poslední žid Noah Gordon

Kniha není špatná, dobře se čte, ale Ranhojič je více chytlavý.. Tedy alespoň pro mne..

02.08.2014

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Mám ráda historické romány z tohoto období, ale tento mě tak trošku zklamal.. První polovina se mi líbila, měla dobrý děj i historický podklad. Druhá polovina bylo zklamání v podobě sladkobolného, místy velmi hodně přitaženého konce a lá červená knihovna..

30.06.2014

Zvířetovi lidé Zvířetovi lidé Indra Sinha

Kniha na jejíž děj a hlavního hrdinu se nedá jen tak zapomenout.. Na jednu stranu jej musím litovat pro jeho postižení, na druhou stranu jej musím obdivovat pro jeho schopnost nadhledu a nezlomnosti. Vulgarismy v tomto případě nevadí, spíše jen umocňují syrovost reality.. A ačkoli moc nemám ráda prvoplánové happyendy, v tomto případě mne tak nějak mrzelo, že se Zvíře na konci příběhu nepomiloval s Elli :-) Třeba mu to v nějaké hypotetické vizionářské budoucnosti povede :-)

28.06.2014

Vernon Bůh Little Vernon Bůh Little DBC Pierre (p)

Skvělá kniha s netradičním příběhem. Před několika lety jsem ji četla poprvé a tehdy mi i ukáplo několik slziček dojetím.. Teď jsem na ni narazila znovu a s chutí si ji znovu přečetla. Přisprostle inteligentní styl jakým je děj psaný je jedinečný a jen podtrhuje tragickou podstatu příběhu - davu lačnícího po pomstě na nevinném člověku. Je až děsivé jak se "slovíčkařením" dá nevinna obrátit ve vinu..

25.06.2014

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Velice dobrá kniha napsaná zajímavým stylem.. Na oslovení "Saumensch" nezapomenu snad nikdy.. Doporučuji všem, kteří mají rádi válečnou tématiku..

10.05.2014