Královská krev: čtyři sestry, všechny královny

Ve snaze zachránit se před chudobou využije provensálský hrabě poslední trumfy – provdá své dcery. Markéta jako žena francouzského krále trpí osamělostí a nerozumí si se ctižádostivou tchyní. Navíc Francie soupeří s Anglií, kde se stane královnou Markétina sestra Eleonora. O moc a bohatství usilují i zbylé dvě sestry Sancha a Beatrix. Která z nich obstojí nejlépe?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/197317/kralovska-krev-ctyri-sestry-vsechny-197317.jpg 414
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Alpress

Four Sisters, All Queens (2012)

Kniha Královská krev: čtyři sestry, všechny královny

Madelisi
06.02.2018

Krásný příběh a navíc neohraný. Ke konci až moc rychle plynul - o smrti některých hrdinů jsme se dozvěděli pouze mezi řečí.
Plusové body za našeho Přemysla Otakara II., v knize zmíněného pouze jako českého vévodu Otakara.

ritz
11.09.2017

Knížka se mi líbila, mám ráda historické romány. Je fakt, že, při tom množství postav, se mi trochu pletly.

Leome
03.10.2016

Knihu jsem ohodnotila čtyřmi hvězdičkami a myslím, že se autorce moc povedla. Rozhodně se mi líbí i originálnost tohoto příběhu, protože, co se týče historických románů, je to samá Kateřina Medicejská, Alžběta I., Jindřich VIII. Tenhle příběh je určitě unikátní a, na rozdíl od mnoha jiných, neohraný. Jonesová to navíc napsala moc hezky; je tam dynamika, zajímavý děj... Co mě ale mrzí a za co strhávám hvězdičku je to, že není kniha delší. Myslím si, že minimálně Markétin život by si zasloužil mnohem více stránek a Jonesová mohla klidně knihu natáhnout mnohem více...

Ladiva
07.10.2015

Tento historický príbeh 4 sestier je veľmi zaujímavý, ale keby som ho už predtým nepoznala, tak by som sa v deji dosť stratila. Mne sa viac páčila kniha Čtyři královny, ktorá tiež spracováva rovnakú tému.

Bezantina
27.09.2014

Začátek nebyl špatný, myšlenka děje určitě dobrá, ale pak mi začalo vadit, jak v knize přeskakoval děj z jedné královny na druhou.. Určitě by nebylo špatné napsat knihu o každé z nich samostatně, takto byl děj chaotický a nekomplexní. Nejvíce mne zaujal příběh Markéty..

Malinali
15.08.2014

Výpravné, dobře se čte. Těžká doba a rodinné vztahy 4 sestrer, královen.

Venezia
11.05.2014

Historický román podľa skutočnej udalosti o štyroch sestrách - kráľovnách, ktoré bojujú o svojich manželov, majetky, šťastie i moc. Na začiatku knihy je mapa Európy 13. storočia a rodokmene rodiny sestier a ich manželov. 90 %

13. století královny Anglie Francie

Sherry Jones
americká, 1961

Kniha Královská krev: čtyři sestry, všechny královny je: