Bezantina

Záhada černolických vraždZáhada černolických vraždJaroslava Černá

Hodnotím jako slabé. Navíc jsem jako předchozí knihu přečetla knihu od Z. Pošívala ze stejného období a to je daleko lepší kvalita, je vidět, že měl nastudované reálie i dobový jazyk, což autorka Černolickych vražd nejspíše neměla.
* brambory se v té době mezi prostým lidem zcela jistě nepojídaly tak běžně, jak se v knize píše

BivojBivojJuraj Červenák

Nebylo to špatné, ale oproti sérii Bohatýr slabší.
Úvodní novela je povedená. Zbytek není úplně nejhorší, ale v podstatě se v ději hlavně přesunuje z místa na místo, vedou se řeči o kmenové politice a bojuje.

Medvídek Tom a jeho příhodyMedvídek Tom a jeho příhodyZuzana Berková

Koupím tuto knihu, nabídněte prosím.

Tři (s)prostá pravidlaTři (s)prostá pravidlaNikki Sloane

Poměrně dobrá kniha tohoto žánru. Pominu-li klišé, že hlavní hrdina je (jako obvykle) krásný muž (nemůže být jen normálně příjemného vzhledu?) a hlavní hrdinka je krásná, i když si to o sobě vuuubec nemyslí, tak je děj celkem relativně smysluplný a reálný. Sexuálních scén je hodně, což se ale tak nějak očekává, že.
Do čeho si musím rýpnout, je to, že mi nějak chyběla návštěva lékaře hlavní hrdinky k předepsání HA, nebo prostě něco takového, protože oba souloží s kondomem, pak on chce bez něj a najednou už jedeme "naostro".
Druhý "rýpanec" je to, že tato dvojice se sexuálně stýká v ději několik měsíců, ale o její menstruaci není ani zmínka. Což je u mladé ženy přinejmenším lehce k zamyšlení.
Ale určitě zatím nejlepší kniha tohoto ražení, kterou jsem četla a těším se na pokračování.

Mistr: Druhá část životního příběhu Johanna Georga FaustaMistr: Druhá část životního příběhu Johanna Georga FaustaOliver Pötzsch

Druhý díl "Fausta" byl zklamáním. Celý děj se rozvláčně táhl a působil na mě dojmem, že autor chtěl mermomocí napsat další knihu.
V prvním dílu se člověk hodně dozvěděl o životě tehdejších lidí, výrobě vína, obyčejích. Druhý díl není v tomto směru ničím přínosný.
Naši 3 přátelé v podstatě jen cestují, utíkají nebo se přehadují. Johann ztratil svůj šmrnc, Markétka působí dojmem naivní husičky (navíc v CELÉ knize je oslovována "Markétko" - i při hádkách, nebo nebezpečí, kdy by normální bylo zvolat "Markéto!" - opravdu mě to iritovalo), jediný normální je Karl. To jak se taktéž z každé nebezpečné situace všichni zázračně zachrání (a že jich je několik) působí už notně omšelým dojmem.
V podstatě jsem knihu četla na sílu, pořád jsem čekala, že se děj zlepší. No nic, nezlepšil.
Celkový dojem je asi takový, že kdyby autor celý děj zkrátil na čtvrtinu a tu přidal k prvnímu dílu, tak by vytvořil zajímavou knihu s vyšším počtem stran, jež by netratila na kvalitě.

14.07.2021

Rozvod po čínskuRozvod po čínskuFrédéric Lenormand

Jsem asi jediná, komu se příběhy soudce Ti od F. Lenormanda líbí - a tento řadím mezi nejpovedenější.

09.07.2021

Irská princeznaIrská princeznaElizabeth Chadwick

Jsem zklamaná. Moc jsem se na knihu těšila, ale jen se mi utvrdilo to, že dříve napsané romány od této autorky jsou prostě lepší. Hlavní hrdinka je nesympatická, děj tak zvláštně ubíhá, vadí mi i velké časové skoky. Opět se hodně točí politika. Oproti dřívějším románům (např. Válečník, Osudová přitažlivost, Osudové pouto), kde šel děj tak nějak více do hloubky a pracoval více s dějovou linkou postav, je toto jiné a ne zrovna lepší.
Paní spisovatelka dříve tvořila historicky věrohodné romány, které lahodily ženské duši, ale nebyly patosem červené knihovny. Tato kniha ale není ani jedním, je pro mne těžko stravitelná.
Nejvíce sympatická mi byla švagrová hlavní hrdinky a její obdivovatel. To, jak se zachoval vladař na konci příběhu, je pro mne těžko uvěřitelné a celkově na mě závěr knihy působí stylem "spíchnuté horkou jehlou".
Celkově hodnotím jako hodně slabé, autorka to umí i lépe.

12.06.2021

Kejklíř: Životní příběh Johanna Georga FaustaKejklíř: Životní příběh Johanna Georga FaustaOliver Pötzsch

První třetina byla velmi čtivá, druhá už tak moc ne, třetí byla zase až moc akční. Konec na mne působil poněkud otevřeným dojmem a to nemám ráda.
(Osobně si myslím, že skutečným otcem Fausta byl Tonio).
* Jinak pokud by se někdo zajímal o postavu Gillese de Reise, tak doporučuji knihu "Ve znamení lilie" od S. Obermeiera.

28.05.2021

Umění radostiUmění radostiGoliarda Sapienza

Snažila jsem se knihu dočíst, ale opravdu to nešlo. Nesedl mi styl, jakým byla psaná. První čtvrtina ještě jakžtakž šla, ale pak už to bylo jen horší a horší. V polovině jsem to vzdala. Děj je hodně zmatený a neucelený, často si čtenář v podstatě musí domýšlet z náznaků, co se skutečně stalo.
Když jsem tuto knihu objevila, naivně jsem si myslela, že to bude něco ve stylu jako "Madona z hor", což tedy nebylo..
Nedoporučuji, je to ztráta času (o čemž svědčí i koneckonců hodnocení ostatních čtenářů) a nemůžu pochopit, proč jsem na ni v knihovně tak dlouho čekala a ještě se jí dočkala jen díky rezervaci.

07.04.2021

PediatriePediatrieJiří Klíma

Komplexní učebnice pediatrie pro střední zdravotnické školy.

28.03.2021

Večer a jitroVečer a jitroKen Follett

Další skvělé dílo pana Folletta. Úžasně detailně vykreslený příběh z doby odehrávají se v Anglii necelých 70 let před vpádem Normanské invaze.
Nicméně ačkoliv je děj zajímavý a poutavý, nevyhnul se autor určité "šabloně" svých postav (což se mi potvrdilo i v díle Ohnivý sloup) - máme tady hlavního hrdinu "klaďase". Šarmantní, chytrou a samozřejmě krásnou šlechtičnu (proč musí být vždy chytrá A K TOMU krásná? Nemohla by být jen chytrá a průměrně hezká? Nebo třeba nepěkná...). Duchovního s dobrým srdcem. Záporáka. Více neprozradím, zda to kvalitě díla škodí, to si musí každý ujasnit sám.
Celkově hodnotím jako velmi dobře zpracovaný historický román a určitě doporučuji :-)

20.03.2021

Dědicové zeměDědicové zeměIldefonso Falcones

Tak depresivní knihu (když nepočítám knihy o holocaustu apod.) jsem dlouho nečetla.. Nejpěknější pasáže byly ty, jež popisovaly práci na vinohradu a výrobu vína. Hlavnímu hrdinovi se dějí stále příkoří, na jednu šťastnou událost připadají dvě až tři špatné. Mám z knihovny sice objednanou Katedrálu moře, ale váháme, zda se do ní vůbec pustit, pokud to bude stejného ražení..

22.02.2021

Letní královnaLetní královnaElizabeth Chadwick

Asi budu jediná, koho kniha úplně nenadchla.. čtu knihy od paní Chadwick od svých 14ti let (což už je téměř 20 let) a mohu tedy sledovat, že se její hlavní postavy určitým směrem "vyvíjejí". Musím pochválit, že má autorka perfektně nastudovanou historii a příslušné reálie. Avšak knihy, které psala dříve, o neznámých lidech, nikoliv o skutečných historických postavách, se prostě četly lépe.
Samotná kniha není zlá, ale když vím, že to paní Chadwick prostě umí i lépe (viz např. Dobyvatel z Normandie nebo Válečník - mé NEJ), tak je to mírné zklamání. Hodně mi vadily velké časové skoky v ději (8 měsíců apod.).

08.01.2021

Náhrdelník královny ze SábyNáhrdelník královny ze SábyMargaret Jardas

Hodnotím jako slabé. Námět vcelku dobrý, i když od začátku bylo vcelku jasné, jak příběh skončí. Dialogy postav byly opravdu nemožné..

06.01.2021

Vraní kostVraní kostRobert Low

Poslední díl z této série hodnotím jako nejslabší. Knihu jsem dočetla se sebezapřením, protože jsem chtěla mít přečtenou celou sérii.
Říkám si, že měl spisovatel buďto v předchozím díle přidat 1-2 kapitoly, do kterých by zahrnul konečné osudy Orma a Olafa, nebo napsat další díl o osudech Olafa. V tom případě by měl zapracovat ale na zlepšení děje a charakterů postav, protože číst o protivném nesympatickém Olafovi vyžadovalo zvýšené úsilí.

05.12.2020

Princezna KámasútraPrincezna KámasútraSabina Hynková

Knihu jsem prvně četla jako náctiletá a dodnes na ni s úsměvem vzpomínám, bylo to mé první setkání s "exotičtější" formou sexuálních praktik.
Není to žádné historické veledílo, ale jako sexuálně laděná oddechovka - proč ne?

29.10.2020

Ošetřovatelský proces v chirurgiiOšetřovatelský proces v chirurgiiĽubica Libová

Kvalitně zpracovaná učebnice pro studium chirurgického ošetřovatelství pro obory Všeobecná sestra. Dobře rozpracovaná problematika chronické rány, předoperační a pooperační péče.
Co musím vytknout je v prvních kapitolách zastaralý výraz "braunyla" pro i.v. linku.

04.10.2020

Erotické příběhy pro indické vdovyErotické příběhy pro indické vdovyBalli Kaur Jaswal

Příjemné čtení, četlo se samo.

04.10.2020

Ptáci se zlomenými křídlyPtáci se zlomenými křídlyAyşe Kulin

Na knihu jsem se těšila, ale byla těžkým zklamáním. Psáno těžkopádným, neosobním a suchým stylem. Velká škoda, námět skýtal velký potenciál..
Málokdy knihu nechám nedočtenou, ale tady to jinak nešlo.

23.08.2020

Cizí královnaCizí královnaRebecca Gablé

Nedočkavě jsem čekala na vydání této knihy, ale po jejím přečtení jsem mírně zklamaná. Není bohužel tak skvělá, jako Hlava světa nebo Druhé království :( Zatímco v předchozích příbězích byly osudy hlavních hrdinů hlavní dějovou linkou, zde je tomu jinak a přinejmenším polovinu knihy tvoří "politikaření", jenž chápu, že je z historického hlediska i trochu nutné (a v ostatních bylo koneckonců také), jenže zde je ho až příliš. Paní Gablé to umí i lépe. Nicméně budu se těšit na vydání další knihy.

09.06.2020

Láska potéLáska potéMarceline Loridan-Ivens

Hodnotím jako velice slabé. Za mě zklamání.

05.06.2020

Králova konkubínaKrálova konkubínaAnne O'Brien

Slabší děj. Zpočátku se kniha zdála být zajímavá, nicméně ve druhé polovině se děj zvrhl v nudné politikaření táhnoucí se až do konce. Dočetla jsem se sebezapřením, protože nerada odkládám rozečtené knihy.

04.06.2020

Madony z LeningraduMadony z LeningraduDebra Dean

Zajímavá kniha prolínající minulost s přítomností. Žena s počátečními příznaky Alzheimerovy choroby vzpomíná na své mládí, kdy pracovala v Leningradské Ermitáži a na krutou dobu blokády.
Jako milovnici malířského umění se mi líbily popisy obrazů. Vzpomínky na hladomor jsou pro nás nepředstavitelné a proto si myslím, že je třeba, aby se na ně (stejně jako na holocaust) nezapomínalo.

22.03.2020

Královský minesengrKrálovský minesengrNicole Galland

Drobné historické "mušky". Dialogy s výrazy, které se ve středověku jistě nevyskytovaly. Trochu mi kniha stylem, jakým spolu postavy komunikovaly, připomíná knihu "Poslední anglický král". Konec byl už takový poněkud rychle odbytý, ale i tak to bylo příjemné oddechové čtení. Doporučuji pro nenáročné milovníky historie.

22.03.2020

6969 Sexy Lucca

Dost nízká úroveň psaného textu (a tím nemyslím vulgarismy), povídky jsou psány všechny jedním stylem a bez originality.. divím se, že to vůbec někdo vydal..

22.07.2019

Andělské drápkyAndělské drápkyAlejandro Jodorowsky

Nejvíce ujeté, co jsem kdy držela v ruce..

15.07.2019

Tři královny - Boj o tudorovský trůnTři královny - Boj o tudorovský trůnPhilippa Gregory

Nemohu si pomoci, ale za mě slabé.. Markéta mi byla krajně nesympatická..
U této autorky mám navíc problém, že její knihy srovnávám s "Královou přízní", která mě naprosto uchvátila, ale ostatní jsou v porovnání s ní v mých očích prostě slabší.

11.07.2019

Prokletý rod PalmisanůProkletý rod PalmisanůR. Nadal (pseudonym)

Na knihu jsem se moc těšila, navíc byl problém sehnat ji (v knihovně věčně rozpůjčovaná), nicméně jsem zklamaná. Jak to s hlavní dvojicí dopadne bylo vcelku předvídatelné, ale to by mi až tak nevadilo. Celkově mi neseděl styl psaní, popis situací, kniha mě nedokázala zaujmout.. Nutila jsem se ji tedy dočíst, když už jsem na ni tak dlouho čekala.. Nemůžu se ubránit srovnávání s "Madona z hor", jež je situována do stejného období v Itálii, ale v mých očích je daleko lepší.
Edit. - přála jsem té protivné Angele, aby jí ta zahrada suchem vychcípala!

07.06.2019

Náš manželNáš manželJo Jakeman

Napínavé, rozhodně jsem nečekala, jakým směrem se bude děj vyvíjet.. Přečteno jedním dechem!

28.05.2019

Dům krásyDům krásyMelba Escobar

SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje.
Čekala jsem šťastný konec, jakože Karen bude mít synka u sebe a vrah bude usvědčen, ale smůla.. Závěr mi podrazil nohy, docela depresivní..

21.05.2019