Bezantina Bezantina komentáře u knih

Mě kniha nijak nenadchla.. Nebo spíše vyloženě nebavila.. Absurdní situace se mi nijak vtipné nezdály, knihou jsem se musela vyloženě prokousávat a ani jsem ji nedočetla.. Totální blbovina..

05.05.2014

Katova dcera a čaroděj Katova dcera a čaroděj Oliver Pötzsch

Skvělá historická detektivka z netradičního katovského prostředí. Stejně dobré jsou i ostatní díly ze série "Katova dcera". Ikdyž tento díl mi přišel už možná trošku "přitažený za vlasy". Doporučuji neváhat přečíst celou sérii.

20.02.2014 4 z 5

Katova dcera a král žebráků Katova dcera a král žebráků Oliver Pötzsch

Skvělá historická detektivka z netradičního katovského prostředí. Stejně dobré jsou i ostatní díly ze série "Katova dcera". Doporučuji neváhat přečíst celou sérii.

Katova dcera a černý mnich Katova dcera a černý mnich Oliver Pötzsch

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

20.02.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Absolutně nechápu jak může být tato, s odpuštěním, hovadina považována za "světový bestseller".. Zajímalo by mne, kolik autorka zaplatila tomu, kdo tuhle slátaninu takto nazval a vypustil do světa.. Nemám nic proti sexu, a ani mne nijak nepohoršují sexuální odlišnosti a preference druhých, také chápu, že ne každý má uhlazený a ideální vztah a autorka se snaží popsat "komplikovaný vztah", ale čeho je moc, toho je příliš.. Po přečtení poloviny jsem knihu dále prolistovala a odložila. Já bych to shrnula dvěma větami - mnoho povyku pro nic a souložíme 10000x jinak.

Ve stínu krále Ve stínu krále Sharon Kay Penman

Román navazuje na Prokletý trůn. Pro mne druhý nejlepší román od této autorky.

Prokletý trůn Prokletý trůn Sharon Kay Penman

Skvělý román, pro mne zatím nejlepší od této autorky. Ukazuje trochu jiný pohled na krále Jana - na vzdory všem negativním vlastnostem má rád všechny své děti, manželské i nemanželské..

Rytířská píseň Rytířská píseň Sharon Kay Penman

Pěkný, zajímavý a historicky přesný román.

A všichni svatí spali 1 A všichni svatí spali 1 Sharon Kay Penman

Protože mne zaujaly autorčiny romány Rytířská píseň, Prokletý trůn a Ve stínu krále, rozhodla jsem se přečíst všechny její romány a pokračovala jsem A všichni svatí spali. Jenže ouha - zatímco výše vyjmenované byly dějově barvité, zajímavě vyprávěly děj a popisovaly dobu, tentokrát to byla slabota. Chápu že popsat dobu dvaceti let vyžaduje určité časové rozestupy, nicméně každá kapitola pokračuje dějem minimálně o půl roku později. Také hrozně přeskakuje místa děje - hned jste v Anglii, hned v Normandii, hned ve Walesu a hned v Aquitánii.. Navíc jedinou postavou, která mne opravdu zaujala, byl nevlastní bratr císařovny Maude. Pro mě celkově zklamání, vyloženě jsem se dějem obou knih "prokousávala".

Zlatý vlk Zlatý vlk Bartłomiej Rychter

Zajímavý detektivní příběh.. V polovině příběhu začal být děj docela předvídatelný (alespoň pro mne), nicméně to neubralo na napínavosti. Knihu jsem doslova "zhltla" za jedno odpoledne. Líbilo se mi popsání mentality obyvatel dané oblasti v dané době.