Prokletý trůn

Prokletý trůn https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15313/bmid_proklety-trun-PaA-15313.jpg 4 54 7

Velšská série série

1. díl Barvitý historický román se odehrává v Anglii a Walesu na přelomu 12. a 13. století, kdy touto částí Evropy zmítají nepřetržité války. Hrdinou dobrodružně romantického příběhu je král Jan, zvaný Bezzemek, který po letech intrik a bojů konečně dosedl na anglický trůn. Za jeho vlády se začíná pozvolna rozpadat původně mocná Anjouovská říše a rostou obavy ze sousedního Walesu. Král Jan proto nabídne sjednotiteli Walesu, princi Llewelynovi, svou mladičkou nemanželskou dceru za manželku a doufá, že si tak zabezpečí jeho poslušnost.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , BB art

Here be dragon , 1985

Archie
09.09.2021 4 z 5

Zacatek me chytil, pritazlive stredoveke zasazeni (divoky Wales, dvorni pletichy, dobove zvyky, nevrazivost mezi narody..), sympaticke postavy. Je ale pravdou, ze v druhe polovine me prilisny duraz na love story trochu zmahal, nicmene v uplnem zaveru vse hezky vygradovalo a je jasne proc spisovatelka postavy budovala jak budovala. Takze rad budu pokracovat.

Kerberos
27.06.2017 4 z 5

Pěkný historický román.

kryspin66
23.08.2014 4 z 5

Dalo by se říci pokračování dějin Anglie a Walesu z románů A všichni svatí spali... Jsem zvědavý jak bude příběh pokračovat. Rozhodně stojí za přečtení, doporučuji.

Casio_cz
27.03.2014 5 z 5

Velmi zajímavá a poněkud složitá knížka. Ale rozhodně doporučuju!!!! Stojí to za to.

klokan77
08.12.2013

Nevíte prosím někdo, jestli lze knížky S.K.Penman sehnat ve formátu pro čtečku?

Bezantina
03.11.2013

Skvělý román, pro mne zatím nejlepší od této autorky. Ukazuje trochu jiný pohled na krále Jana - na vzdory všem negativním vlastnostem má rád všechny své děti, manželské i nemanželské..

minde
25.06.2013 5 z 5

Zajímavé a poutavé čtení, úplně vás to vtáhne do děje. Po přečtení této knihy nechápu proč mě ve škole nebavil dějepis :))