Lví srdce: Kniha první

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Plantagenetům přezdívali „ďáblovo plémě“, ale nikdo se jim to neodvážil říct do očí. Richard, druhorozený syn Jindřicha II. a Eleonory Akvitánské, se měl stát jen vévodou a pánem bohatých matčiných zemí, ale po tragickém skonu staršího bratra Hala mu připadl anglický trůn. Krátce po korunovaci opustil Anglii a vypravil se do Svaté země, aby mečem osvobodil svaté město Jeruzalém z rukou nevěřících Saracénů. Saladin mu byl rovnocenným soupeřem, jakého by v Evropě hledal jen těžko. Statečnost a téměř bezhlavá odvaha, již obdivovali i jeho nepřátelé, z Richarda udělaly hrdinu ještě za jeho života a vynesly mu přídomek Lví srdce. Stal se legendou, která ani po osmi stech letech nepřestává fascinovat historiky a spisovatele. Sharon Penmanová v tomto nejnovějším románu poutavě vypráví jeho životní příběh, aniž by se odchýlila od známých historických faktů. Na stránkách Lvího srdce znovu ožívá nejen Richard, ale i jeho věčně pletichařící bratr Jan a drsná krása doby, v níž řinčely meče, duněla kopyta koní a k nebi se tyčily štíhlé věže kostelů, minarety a mohutné hradby....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175268/big_lvi-srdce-175268.jpg 4.141
Série:

Lví srdce 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , BB art
Originální název:

Lionheart, 2011


více info...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Lví srdce: Kniha první

petr_
25. srpna

Možná, že se nejedná o nějaký dobrodružný román, ale čtenář si umí představit, co to znamenalo vyslat vojsko do Jeruzaléma. Nejenom, že se jednalo o složitou politickou a logistickou operaci. Ale křižácká výprava měla vliv, na celou Evropu a hlavně na středomoří. Navíc jsou zajímavé narážky na vztah Richarda a jeho bratrů a jeho vztah Eleonorou. Richard lví srdce byl bojovník a nebral ohledy na své nejbližší ani na své poddané, protože svou zemi ekonomicky vysál, aby mohl táhnout do Izraele. Takže, když si uvědomíme souvislosti, tak Jan asi nebyl takový padouch, jak je často popisován (Walter Scott ale i jiní), pokud chtěl udržet vládu nad Británií (o částech Francie ani nemluvě).
Byla to prostě složitá doba, jako všechny.

renefer
28. května

Hezký historický román z období vlády Richarda Lvího srdce. Zachycuje období přípravy na křížovou výpravu. dobytí Kypru, až po příjezd do Akkonu. Já jsem byla spokojená, není to nudné, autorka dokáže historickým postavám vdechnout život a navíc neustálým opakováním jmen všech příbuzných Richarda jsem si dokázala zapamatovat jméno jeho manželky :)


fénix56
13.11.2020

Tak nevím... Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Čtyři bych dala proto, že éra Planatgenetů je mé oblíbené historické období a nečetlo se to úplně špatně. Ale přece jen jsem na toto téma četla lépe zpracované knihy. A taky jsem od této spisovatelky četla lepší knihy. Do druhého dílu se mi moc nechce.... Chtělo by to větší napětí a rychlejší spád...

Shashlick
29.09.2020

Kniha mě nezaujala. Na můj vkus je autorčin příliš rozvláčný a získal jsem pocit, že se dívám na divadelní představení, kde herci dost přehrávají.
Neodpírám knize historickou přesnost, ale děj knihy jsem si na wikipedii přečetl v jednom odstavci.
Do druhého dílu se určitě nepustím.

Babo
13.01.2020

Moc jsem chtěla číst nějakou knihu o Richardovi I., po té co jsem četla od Jean Plaidy celou ságu Plantagenetů .
Proto jsem se na tuto knihu opravdu těšila .Mé nadšení sice nebylo naplněno , ale kniha se čte dobře a tak pokračuji druhým dílem .

orinka3
06.08.2019

Skvostná četba. Historické události jsou tu podávány přístupnou formou, všechno má přirozený spád a postavy si čtenář postupně oblíbí. Nic nešustí papírem, krásný obraz středověkého života. Richard Lví srdce je rytíř bez bázně a hany, chlap jaksepatří. Eleonora Akvitánská mu zdatně sekunduje a ke své vysoké inteligenci připojuje i ženskou diplomacii.

Bolomsson
18.01.2019

Kvalitně sepsané dílo. Víceméně nemám k prvnímu dílu žádné výhrady. Autorka 1. díl pojala bez větší akce, zato však historicky přesně a stylem, který se mi velice zamlouval. První kniha se zaobírá především přípravou a samotným vyplutím Richarda do Svaté země. Výraznější řinkot zbraní a dobývání měst v Outremeru ve jménu kříže zde nečekejte. Ten pravděpodobně ve větší míře nabídne až druhý díl.
Stěžejní postavy tohoto románu autorka vykreslila na výbornou a styl psaní ani na chvili nenudí. Opravdu povedené čtení a těším se, co nabídne díl druhý. Mé hodnocení 90%.

Kerberos
17.06.2017

Některé její knihy mám radši,ale dobře popsaný Richard Lví srdce .

1