Bětuu Bětuu komentáře u knih

Bez lásky Bez lásky Alice Oseman

Příběh mě bavil, občas se mi táhl a to kvůli tomu, že mi postavy připadaly, že se chovaly spíše furt jako středoškoláci a řešili moc drama, zápletek mohlo být klidně míň, ale líbilo se mi objevování sexuální orientace a jak se nikdo nebál mluvit o všem.

10.09.2023 4 z 5

Kocour, který zachraňoval knihy Kocour, který zachraňoval knihy Sósuke Nacukawa

Musím říct, že jsem to čekala lepší. Nějak mě popisovací pasáže nezaujaly a příběh byl fantasy trochu divný, jinak byla kniha taková pěkná.

31.08.2023 3 z 5

Vím, že tě chci Vím, že tě chci Estelle Maskame

Už to budou skoro 2 roky co jsem předchozí tři díly četla. Tou dobou mi to nepřipadalo nijak úžasné a jak jsem starší, můj názor se nezměnil. Ze začátku byla kniha fajn, ale Tyler byl jen trapnej, hloubku jsem v příběhu nenašla a Tyler všechno přeháněl až moc, ačkoliv chápu, co se mu dělo v dětství, ale vztah mezi ním a Eden byl tak hroznej, nejdřív ji nenávidí a pak se hrozně milují. Konec příběhu skončil fakt hrozně. Nic moc za mě.

19.08.2023 3 z 5

Počkej na moře Počkej na moře Veronika Opatřilová

Tahle kniha je dokonalost. Ani nedokážu slovy popsat, jak moc se mi líbila. Ty myšlenky, poetický jazyk, děj, prostředí a krásně napsané city. David a Lars budou navždy v mém srdci, stejně jako tenhle příběh. Nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla, nemůžu ji vypustit z hlavy.

11.08.2023 5 z 5

Letní bouřky Letní bouřky Eva Pospíšilová

(SPOILER) Kniha me zaujala obálkou i dějem. Líbilo se mi, jak autorky přesně vystihly pocity hlavních hrdinů i jaké kraviny takový pubrťák dělá.
Dostala mě spíš ta pusa po padesáti stránkách a jak nepřátelský vztah mezi sebou hlavní hrdinové měli celou knihu. Konec příběhu mě ale bavil snad nejvíc, romantika se opravdu povedla!

06.08.2023 4 z 5

Vždycky Jane Vždycky Jane Jenn Bennett

Kniha se mi líbila. Četla se dobře, jen tam bylo zbytečné moc postav, a i když miluju písničky, konverzace hlavních hrdinů o hudbě jsem moc nechápala. Děj byl jinak fajn, Fen je skvělá postava, jen jsem nemohla z těch jeho zamilovaných keců. Celkově byl vztah Jane a Fena až moc klišé a konec příběhu se mi trochu táhl. U knížky jsem si odpočinout.

31.07.2023 4 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

(SPOILER) Kniha je sice tlustá, ale zajímavá obsahem! Nejvíc mě teda dostala smrt Kitstona, moje oblíbená postava! Taky mi přišlo, že autorka mnohem víc upřednostňuje silné ženy, před kluky. Kniha se ale rychle četla a byla fajn, jen chvilku trvá, než všechno pochopíte.

15.07.2023 4 z 5

Léto mezi řádky Léto mezi řádky Alena Štraubová

Kniha se mi líbila, zápletky byly jednoduché, ale i tak hezky propracované a tak nádherně napsané pocity hlavního hrdiny jsem dlouho neviděla! Postavy byly fajn, občas mi Vincentovy myšlenky prišly klišé, ale některé citáty stály za to. Celkově moc fajn kniha na čtení!

08.07.2023 4 z 5

Dokonalé léto Dokonalé léto Kasie West

Knížku jsem zhltla za tři dny, protože mě neuvěřitelně bavila, děj plynul rychle, postavy (hlavně hlavní hrdinové) byly skvělé a ačkoliv to bylo celé neuvěřitelne klišé, knihu jsem si zamilovala! Doporučuju, pokud potřebujete vypnout. Kniha mě doslova vytáhla ze čtecí krize.

04.07.2023 5 z 5

Po stopách Van Gogha Po stopách Van Gogha Gloria Fossi

Knihu jsem četla kvůli moji závěrečné práci na právě van Gogha. Přečetla jsem ji celou během dvou týdnů a byla opravdu pěkně zpracována. Znám Vincentův život díky téhle knize lépe než svůj. Doporučuji!

29.05.2023 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Chtěla jsem víc Atlase. Mnohem víc. Takže se těším na druhý díl. Knihu jsem přečetla za den a to se mi snad stalo jen jednou, jak se rychle četla. Kniha se mi líbila. Nebylo to nic velkolepého, ačkoliv je v knize silné téma. Celý děj byl hrozně rychlý.

21.05.2023 4 z 5

Jsme nevyhnutelní Jsme nevyhnutelní Nofreeusernames (p)

Celou tu sérii má ráda a nedělalo mi problém se do hlavních hrdinek vžít. Tady jsem s Harper neměla nic společného. Marvel, kapela, vaření, rychlá známost.. nic pro mě. Prostředí vysoké jsem brala spíše jako střední. Kniha měla úžasnou romantiku, ačkoliv mi přišla zbytečně komplikovaná. Flirtování, jsme kamarádi, líbíš mi mi, Harper a Aubrey, nebavíme se..až na konci to bylo nejvíc!
Díky Travisovi jsem si zamilovala Oasis, jakože MILUJU. Bylo super, jaký měly Mei, Ava i Charlee vliv na příběh. Možná už mi knížka přišla přeplácená. Kniha není špatná, ale že všech čtyřech miluju nejvíc Navždycky!(A Letní noci)

17.05.2023 4 z 5

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Chápu, proč je ta knížka takové woooooow. Taky se mi líbila. Obálka je pěkná a to jaké byly ve knize trapne situace bylo originální. Jo, taky jsem moc neviděla zájem ze strany Matta, ale posledních sto stránek jsem si knihu neuvěřitelně užila. Nejlepší není, ale určitě vás odvede od myšlenek, rychle se přečte a dočkáte se duhy na konci a budete spokojení!

11.05.2023 4 z 5

Klub knihomolských srdcí Klub knihomolských srdcí Lucy Powrie

Knížka mě bavila, rychle se četla. Cítila jsem se přesně jako hlavni hrdinka, knihomolské prostředí bylo úžasné! A postavy, konkrétně Ed, byly vtipné a skvělé. A nesmím zapomenout na hezkou romantickou linku. Prostě fajn kniha, která stojí za přečtení!

30.04.2023 5 z 5

Všechno bude dobrý, Beth Všechno bude dobrý, Beth Barbora Koutná

(SPOILER) Knihu bych doporučila mladším čtenářům. Byla jednoduchá, rychle se to četlo, nic složitého. Příjemné čtení, ze začátku mě Bethany svým chováním otravovala, myslela jsem, že téma anorexie bude delší..a taky mě dostala ta bouračka! Konečně knihy se mi ale opravdu líbil.

24.04.2023 4 z 5

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Jedna z mých nejoblíbenějších knih!

21.04.2023 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Knihu jsem četla dvakrát a miluju ji. Jestli je nějaká kniha dokonalá, tak TAHLE.

21.04.2023 5 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Na knihu jsem se těšila a i když to nebylo zrovna to, co jsem čekala, byla to fajn knížka.
Ke konci jsem měla chuť brečet. Vesmír mě moc nebere, ale to nevadí. Dívka s pomeramči se mi zdála poněkud divná, ale příběh se mi líbil.

21.04.2023 4 z 5

Nikdy nezapomenu Nikdy nezapomenu Adriana Wetterová

Když si uvědomíte, jak moc je to nereálné, přitažené všechno za vlasy, místy to nedává smysl, tak je to jinak fakt pěkná knížka a na konci i kapička ukápla. Určitě by kniha mohla být více propracovaná, Aneta měla stále takové divné nálady..Nejvíce sympatický mi byl Marek, ale konec knihy už mi všechno přišlo jen smutné.

18.04.2023 4 z 5

Hanácké pohádky a pověsti: Kojetsko a Záhoří Hanácké pohádky a pověsti: Kojetsko a Záhoří Bohumír Štéger

Popravdě, ty pověsti byly opravdu divné, ale pohádky se mi líbily mnohem více. Nejhezčí je O třech koláčích.

16.04.2023 3 z 5