Bětuu Bětuu komentáře u knih

Hamlet, králevic dánský Hamlet, králevic dánský William Shakespeare

Začátek knihy mě bavil, občas jsem se i zasmála, ale Remeo a Julie bylo lepší. Bylo tam víc děje a mín zbytečných dlouhých řečí.

15.04.2023 3 z 5

Květy intimních nálad a jiné básně Květy intimních nálad a jiné básně Antonín Sova

Květy intimních nálad se mi líbily. Balady duše a Lyrika lásky a života taky nebyla špatná. Nejvice krásné básně jsou Podzim, Prolog, Krvácející láska nebo Herbář. Z mého kraje a zbytek básní už mě ničím moc neohromil. Musím říct, že chvílemi mi to dalo celkem zabrat.

10.04.2023 3 z 5

Home Body: Mé tělo, můj chrám Home Body: Mé tělo, můj chrám Rupi Kaur

Knih se mi líbila. Byla pěkná, ke konci se mi líbila většina básní, ale předešlé autorčiny knihy jsou ještě lepší. Moc pěkné a milé čtení.

03.04.2023 4 z 5

O čarodějnici, která se nenechala upálit O čarodějnici, která se nenechala upálit Amanda Lovelace

Možná jsem to čekala lepší, ale určitě to nebyla knížka k ničemu, jen tam těch lepších myšlenek bylo míň a tak budu jen teď doufat v přeložení dalších knih od autorky.

02.04.2023 3 z 5

Nečekala jsem, že si knihu tak zamiluju, ale byla krásná a plná nádherných myšlenek a můžu jen doporučit!!

01.04.2023 5 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Tohle je čtvrtá kniha od Jane Austen, kterou jsem za tenhle měsíc přečetla a ačkoliv jsem se bála, že právě Opatství Northanger mě nebude bavi, tak mě naopak kniha okouzlila! Hlavní hrdinka, pan Henry Tilney, ostatní postavy byly skvělé a nebylo jich moct, takže jsem neměla žádný problém si je zapamatovat. Líbilo se mi prostředí a i jednoduchý a vtipný děj!(Oproti složitému Pýchu a předsudku)Skvělá kniha a nejlepší od Austenové!!

31.03.2023 5 z 5

Emma Emma Jane Austen

Tohle byla zatím nejlepší kniha od Jane Austen. Děj se mi sice opět táhl, ale nebylo to tak hrozné a příběh mě bavil a místy i pobavil. Postavu Harriet jsem si oblíbila a film byl stejně dobrý jako kniha.

24.03.2023 4 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Rozum a cit bylo o něco lepší než Pýcha a předsudek.
Občas jsem se sice ztrácela v postavách a konec mi přišel urychlenej, jinak ty vztahy byly skvělé a bylo zajímavé, jak se Marianna postupně mění. Ale můj velký problém je ten, že mi trvá dýl, než to přečtu. Jinak to rozhodně není špatná knížka.

16.03.2023 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Musím říct, že jsem to čekala lepší. Prvních 150 stránek se mi táhlo a až později se to mi to začalo líbit. A nakonec jsem zjistila, že jsem nezaregistrovala, kdy se ti dva do sebe zamilovali :)
Jo, určitě se mi některé pasáže líbily, postavy měly skvělé povahy, ale celkově bych to ohodnotila průměrem.

08.03.2023 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Nečekala jsem, že mě to bude tak moc bavit! Bylo to hezké, vtipné a trochu i smutné. Příběh jsem si zamilovala, nejlepší postava byla stejně Mercuzio! Doporučuju!

28.02.2023 4 z 5

Můj první tanec Můj první tanec Nicola Yoon

Předchozí knihy od autorky by průměrné, prostě nic velkého a dlouho jsem se proto bála pustit se i do téhle.
A vůbec nelituji, že jsem si ji přečetla! Kniha má super zápletku, autorka si krásně hraje s pocity, postavy jsou skvělé a rychle se to čte.
Konec mi přišel moc uspěchaný, jinak mohu knihu doporučit! Rozhodně nejlepší kniha autorky!

25.02.2023 4 z 5

Valentýnské prokletí Valentýnské prokletí Jodi McAlister

Tohle byla tak divná knížka, co k tomu víc říct?
Jde poznat, že stylem psaní se autorka zaměřuje na mladší cílovou skupinu.
Celá zápletka nebyla moc komplikovaná, jen nedávala smysl a ten konec? Vždyť se snad nic nevyřešilo!
Ale! Líbí se mi obálka knihy a romantika taky nebyla špatná, nicméně jsem očekávala víc.

19.02.2023 3 z 5

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

Určitě musím ocenit grafickou stránku knihy, to je jedna z věcí, která mě natchla.
Příběh je dobrý. Napínavý, romantický, vtipný, sice ano, Elisa je občas trochu přehnaná, ale co.
Ale četlo se mi to pomalu a ani nevím proč. Kniha je fajn a líbila se mi, ale určitě žádná bomba.

08.02.2023 4 z 5

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

Ačkoliv jediné, co jsem za celé dva díly nepochopila, byly rodinné vztahy a kdo má jakou moc a tak.
Jinak je kniha opravdu čtivá, stránky rychle utíkají, zápletka je naprosto skvělá a postavy jako například Misha nebo Finn mají tak skvělou roli v příběhu a i když jsem obě knihy tak trochu tajně fandila Sebastianovi, musím říct, že Finn to opravdu vyhrál na plné čáře, ale co si budeme, ke konci už to bylo trochu klišé. (Realně, kolikrát řekl v posledních kapitolách slovo pocta a ctí? Xd)
Doporučuji!!

31.01.2023 4 z 5

Kniha útěchy Kniha útěchy Matt Haig

Kniha mě sice nezaujala tolik obálkou, ale obsahem. Celkem jsem se na ní i těšila protože to je něco jiného, než normálně čtu.
A asi jsem měla vysoká očekávání. Kniha má skvělé kapitoly, které bych mohla číst furt a furt, ale bylo i víc těch, u kterých se autor pustil fakt do hloubky a a to bylo zbytečné složité.
Co mi přišlo ale super, byly příběhy lidí, co Matt v knize píše.
Kniha je pěkná, ale čekala jsem teda víc. Alespoň jsem zkusila něco nového:)

22.01.2023 4 z 5

Toto kraťoučké doplnění ke Cardanovi je opravdu hezké. Už jenom ta obálka a ilustrace, od kterých nejdou odtrhnout kukadla. Celé to bylo zajímavé - chápat vše očima Nejvyššího krále..určitě se mi nehorázně líbil námět o příbězích s Aslog.
Knížka je opravdu pěkná a určitě jsem našla i odpovědi k otázkám, které v sérii nebyly zodpovězeny.

18.01.2023 4 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Tohle bylo úžasný zakončení série!
Dostala jsem od knihy přesně to, co jsem chtěla.
Vášnivou romantiku, napínavý děj, kdy nikdo nevěděl, co se stane a se skvělým koncem.
Jsem nadmíru spokojená s postavami a celou knižní sérií. Teď rozhodně nevynechám bonusový díl a všem můžu knihu doporučit. I ostatní díly, ale musím říct, že tohle je za mě jednoznačně nejlepší díl!

16.01.2023 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Knížka je záživná a napínavá, to se musí uznat.
Líbí se mi, jak se postavy během celého děje mění a jak byla složitá a zajímavá zápletka.
Možná jsem měla větší očekávání, protože jsem očekávala více romantiky a už mě to až tolik nevtáhlo do světa Elfhame.
Kniha je skvělá, jen jsem měla vysoké nároky, jak se to líbilo hodně lidem. Lepší je
(podle mě) spíše první díl, ale určitě chci vědět, co se stane v tom závěrečným.

09.01.2023

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Neuvěřitelně čtiva kniha! Líbí se mi svět Elfhame, romantika a akční děj. Je pravda, že Jude je snad krutější, než samostatný krutý princ, ale to mi až tolik nevadilo. Určitě si přečtu i ostatní díly!

02.01.2023 4 z 5

Milostný hlas české poezie Milostný hlas české poezie Václav Kubín