Bětuu Bětuu komentáře u knih

Sběratel hvězd 1 Sběratel hvězd 1 Sophie Schönhammer

Tohle byl sice krátký, ale roztomilý příběh! Miluju to!

09.03.2024 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň: Kreslený příběh Chlapec, krtek, liška a kůň: Kreslený příběh Charlie Mackesy

Jasně, je to klišé. Něco na způsob Malého prince. Krtek se v zimě jen tak nevyhoři ze sněhu, ale má to takové kouzlo, že to přehlédnete a soustředíme se na děj a citáty, do kterých se až moc dobře dokážete vcítit.

29.02.2024 4 z 5

Poslední noc a jiné básně Poslední noc a jiné básně Eduard Bagrickij (p)

Čekala jsem určitě něco jiného, ale překvapily mě první básně, opravdu mě chytly za srdce.

29.02.2024 4 z 5

Rozcestí dne Rozcestí dne Martin Šimek

Tohle bylo pěkné, nejvíc se mi líbila báseň Kopretina :3

28.02.2024 4 z 5

Poezie sv. Jana od Kříže Poezie sv. Jana od Kříže Svatý Jan od Kříže

Tohle mě bavilo, hezké básně<3

28.02.2024 4 z 5

Život člověka Život člověka Giuseppe Ungaretti

Tohle bylo teda něco. Ty básně byly složité, to ano, ale něco ve mne určitě nechaly. Autorův život, jeho myšlenky a styl psaní mě zaujal. Zajímavé čtení.

27.02.2024 4 z 5

Zahrady paměti Zahrady paměti Robert Creeley

Krásné, ačkoliv občas trochu složité básně.

23.02.2024 4 z 5

Nimona Nimona Noelle Stevenson

Tohle bylo skvělé a posledních 100 stránek jsem nemohla přestat číst! Jo, film má úplně jinou zápletku, ale taky stojí za to se na něj podívat, stejně jako přečíst si tenhle komiks!

15.02.2024 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Knihu jsem si vybrala k maturitě a myslela jsem, že to bude hrozné, ale mě to doopravdy bavilo! Skvělá kniha!

14.02.2024 4 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Mám hodně smíšené pocity. První část knihy mě strašně nebavila a na několik měsíců knihu odložila, ale po filmu jsem ji dala ještě jednu šanci. Druhá část už mě bavila, byla skvělá! Spíš mi trvalo si zvyknout na autorčin styl psaní, ale postupně jsem si knihu zamilovala. Je smutné jaké postavení měla v té době žena. Jo, občas jsem měla slzy na krajíčku a občas mě to nudilo. Kniha mi dala zabrat, ale rozhodně není špatná.

11.02.2024 3 z 5

Odvážná a smrtící přísaha Odvážná a smrtící přísaha Brigid Kemmerer

Kniha mě bavila o něco více než druhý díl, ale ne zas tolik jako první díl. Bylo to čtivé, na druhou stranu, některé věci už se protahovaly a nevím zda jsem spokojená s koncem. Oceňuji jak autorka napsala děj z pohledu všech čtyř hlavních hrdinů.

30.01.2024 4 z 5

Statečné a zlomené srdce Statečné a zlomené srdce Brigid Kemmerer

Kniha mě občas bavila, občas ne. Romantika byla ale skvělá a posledních 100 stránek jsem si užila. Vlastně jsem si užila celou knihu, ale musela jsem si od ní dávat přestávky, abych zpracovala, co se v ní dělo a pak se k ní třeba na 2 týdny nevrátila a četla ji víc jak měsíc. Ale všechny postavy mám ráda, takže nevím komu fandím!!

14.01.2024 4 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Knížka mě zezačátku ohromně bavila. Postupem knihy nadšení opadlo, ale příběh byl čtivý a postavy, prostředí a akce mě doopravdy bavili. Knížka mě vytáhla ze čtecí krize. A romantika byla skvělá!!

08.12.2023 4 z 5

Král Oidipús Král Oidipús Sofoklés

Povinná četba k maturitě..popravdě, nic moc. Začalo mě to bavit až 20 stránek před koncem, protože tam byla nějaká akce. Ne, 70 stránek napsané starýma slovama, které vám nikdo nevysvětloval, mi nic nedalo. Fakt mě Starověká literatura a jak na konci všichni umírají, nebaví. Klišé v tu dobu.

23.11.2023 3 z 5

Dreamologie Dreamologie Lucy Keating

Tahle kniha si tři roky zpátky získala moje srdce a já ji zbožňovala. A tak proč si ji nepřečíst znovu?
Romantika? Teď mi pripadala taková chaotická, postavy neměly osobnost a vše se točilo jen kolem hlavní hrdinky, konec mě tolik neuspokojil a zápletka ze sny byla trochu fantasy, která nedávala smysl?
Spíše doporučuju mladším čtenářům.

16.11.2023 4 z 5

Přivedeš mě do hrobu Přivedeš mě do hrobu Karen M. McManus

Kniha mě bavila, to jo. Ale nějak mi nesedly postavy a zápletka mi přišla příliš jednoduchá. Rozhodně to není špatná kniha, ale já ji považuju za jednu ze slabších děl autorky.

25.10.2023 4 z 5

Láska tvoří krásu Láska tvoří krásu Marek Vácha

Kniha nebyla špatná. Rozhodně mi něco dala a něco ve mě z ní zůstane. Občas mi to přišlo.. moc složitý.

13.10.2023 3 z 5

První, kdo na konci zemře První, kdo na konci zemře Adam Silvera

Knihu jsem četla tři týdny, protože byla fakt skvělá, lepší než první díl.. hlavní dva hrdinové mi tak přirostly k srdci a posledních 40 stránek se neobešlo bez slz. Mám ještě něco dodat?

11.10.2023 5 z 5

Všechny hvězdy na nebi Všechny hvězdy na nebi Kit Frick

Kniha mě bavila a ano, byla jsem v napětí, co se teda stalo. Nakonec jsem s koncem spokojená. Hlavní hrdinka byla fakt skvělá, příběh se mi celkové líbil a autorka krásně píše. Bex a Jenni mi přišly v knize odstrčené a zbytečné a je mi líto, že je autorka do příběhu více nezasadila.

19.09.2023 4 z 5

Srdcerváči: Ročenka Srdcerváči: Ročenka Alice Oseman

Krásné doplnění k Srdcerváčům! Líbilo se mi, jak se Srdcerváči postupně vyvíjejí, alternativní vesmíry a popis každé postavy!

11.09.2023 4 z 5