Bětuu Bětuu komentáře u knih

Večerní písně Večerní písně Vítězslav Hálek

Halek píše krásně, zamilovaně. Musela jsem se při čtení neustále usmívat, ale jinak jsem si z básní nic neodnesla.

22.04.2024

Carpe diem Carpe diem Petr David

Možná že jsem od knihy očekávala víc, než mi dala. To nevadí, protože se mi líbily básně stejně jako v autorově předešlé knize.

19.04.2024 3 z 5

A zase láska A zase láska Petr David

Básně mě překvapily a určitě jsem od nich neočekávala nic ohromujícího, na knihu jsem narazila náhodou v knihovně, a i přes to, že poezii miluju, tak ne tu českou. Petr David si ale umí krásně hrát se slovy a já si uvědomila, že by si jeho básně mělo přečíst mnohem více lidí.

18.04.2024 3 z 5

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Miluju tuhle knihu! Sice jsem si ji teď přečetla po druhé, ale postavy, čtivost, romantika i zajímavá zápletka, to všechno bylo super! Tahle kniha má speciální místo v mém srdíčku. Určitě doporučuji, přečetla jsem ji za dvě dopoledne ve škole, jak moc mě bavila :) A moment.. To je to první díl? On bude druhý? KDY?!

17.04.2024 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Knihu jsem četla k maturitě, a bavila mě! Ty vztahy, postavy, prostředí - to vše bylo skvělé! Navíc, četla se rychle, ani nevím, jak jsem ji přečetla, každopádně, byla super.

11.04.2024 4 z 5

Kniha lesů, vod a strání Kniha lesů, vod a strání Stanislav Kostka Neumann

Nejsem přímo zastánce české poezie. Neumann píše krásně, v básních vidím hloubku, ale nic mi nedaly.

26.03.2024 2 z 5

A básníkem být nechci A básníkem být nechci Emily Dickinson

Moje první setkání s Emily Dickinson nesu za vinu sobě. Básnířka píše skvěle, ale já se nedokázala cítit krásu jejích básní.

25.03.2024 3 z 5

Srdcerváči. Kniha 5 Srdcerváči. Kniha 5 Alice Oseman

Hned po druhém díle je odteď tenhle díl nejlepší. Téma důvěry zde bylo vyobrazen tak realisticky, skvěle a za mě byl konec prostě úžasný.

23.03.2024 4 z 5

Cítění času Cítění času Giuseppe Ungaretti

Tenhle autor neumí zklamat! Básně byly krásné!

22.03.2024 4 z 5

Pozdní sběr Pozdní sběr Miroslav Hule

Musím říct, že jsem zklamaná. Od autorka jsem četla už dvě básnické sbírky, ale tahle mi přišla nejhorší. Básně byly o ničem, bez citů a mně osobně se nelíbily.

22.03.2024 3 z 5

Namlouvání Namlouvání Miroslav Hule

Od autora jsem četla 99 milostných SMS, ale tahle kniha, ačkoliv podobná, se mi líbila o poznání méně. Některé básně ale byly nádherné!

21.03.2024 3 z 5

99 milostných SMS 99 milostných SMS Miroslav Hule

Tohle bylo skvělé, netřeba víc slov.

20.03.2024 4 z 5

Obeznámeni s nocí Obeznámeni s nocí Lawrence Ferlinghetti (p)

Byla jsem nadšená. Jasně, někteří básníci a básně mi sedly více než jiné. Prvotní nadšení z knihy chvílemi opadávalo, ale knihu jinak hodnotím kladně.

19.03.2024 4 z 5

Variace Variace Robert Creeley

Poezie Roberta Creeleyho mě vždycky tak chytne za srdce. Básně byly úžasné a mrzí mě, že od autora není přeloženo víc děl.

15.03.2024 5 z 5

Vějíř naší prababičky: výbor poezie z let 1858-1869 Vějíř naší prababičky: výbor poezie z let 1858-1869 Vladimír Justl

Mě osobně se básně moc líbily. A super byly i zaznamenané události, ale nic úžasného.

14.03.2024 3 z 5

Kniha obrazů Kniha obrazů Rainer Maria Rilke

Musím říct, že jsem čekala něco jiného, ale básně v první knize se mi líbily více než v druhé.
Celkově si ale autor krásně hraje se slovy.

13.03.2024 3 z 5

Inventura 37 Inventura 37 Patrik Satoria

Od knihy jsem toho moc nečekala, ale některé básně mě mile překvapily. Jinak většina mi přišla o ničem.

11.03.2024 3 z 5

Tajná historie Tajná historie Donna Tartt

Takhle, mám hodně pocitů.
Autorka píše krásně a chytlavě a já se do příběhu opravdu ponořila a užívala si atmosféru, ale nastaly i chvíle - týdny - kdy jsem se do příběhu nedokázala vcítit. I tak se to četlo rychle, nicméně po přečtení mám stále v hlavě nevyřešené otázky a chvíli to musím zpracovat.

10.03.2024 4 z 5

Sběratel hvězd 2 Sběratel hvězd 2 Sophie Schönhammer

Druhý díl byl za mě trošku slabší, ale taky mě hodně bavil. Líbilo se mi téma důvěry.

09.03.2024 4 z 5

Sběratel hvězd 1 Sběratel hvězd 1 Sophie Schönhammer

Tohle byl sice krátký, ale roztomilý příběh! Miluju to!

09.03.2024 5 z 5