Bettybook Bettybook komentáře u knih

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Autorky opět zazářily, tentokrát s dalším hráčem torontského týmu, Mattem Ericssonem.
Líbilo se mi, že se linka hlavního hrdiny usídlila na pomyslné dospělejší úrovni, protože jak Matt sám řekl, už se necítí na vztahy na jednu noc.
Samozřejmě vedlejší postavy opět excelovaly, hlavně Blake s Jess a Wesmie :)
Budou mi všichni chybět.

06.08.2020 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Začnu hlavními postavami, protože podle všech to má být prioritou knihy.
Lou: Hlavní hrdinka, která mi sedla a přála bych si, aby bylo víc takových. Ale rozhodně se nedalo říct, že by byla nějak zvlášť výjimečná. Zažila jsem lepší, třeba Animant Crumbovou z Kronik prachu.
Reid: Tak tohle byla jedna velká osina v zadku. Stupidnější mužská postava snad není XD
Jinak příběh mě bavil, četl se dobře, akorát mám s tím jeden problém. Námětem mi připomínal film Jeníček a Mařenka; Lovci čarodějnic. Sice ne vším, ale většinou ano.
Zkrátka tahle kniha byla za mě průměr a osobně nechápu ten hype, který se kolem ní semlel. Don't hate me pls :D

06.07.2020 3 z 5

Časovaná bomba Časovaná bomba Joelle Charbonneau

Za mě jedna z nejlepších knih za tenhle rok. A rozhodně by si zasloužila více pozornosti. Doporučuji :)

29.12.2019 5 z 5

Jeden temný trůn Jeden temný trůn Kendare Blake

Když jsem v dubnu četla první díl, byla jsem přesvědčená, že to bude pro mě nejlepší kniha roku 2019. Jenže pak jsem dostala do ruky Jeden temný trůn...
Tak na tuhle knihu a vlastně celou sérii budu vzpomínat ještě hodně dlouho. Ten konec? Jedním slovem masakr. V žádném případě si nedokážu představit, co bude ve třetím díle.

10.11.2019 5 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

OBSAHUJE SPOILERY:

Musím říct, že to autorka zabila...
A to doslova.

Musím začít s tím, co nechápu a co mi opravdu nejde do hlavy.
Postavy:
Autorka udělala fakt neuvěřitelnou chybu, která pro mě na knize tolik ubrala. Začala to tam nesmyslně párovat. PROČ?
Vzniklo tam něco na bázi milostného trojúhelníku, což už je samo o sobě velké klišé. Samozřejmě, pokud autor dokáže to nějakým způsobem podat, tak s tím asi nemám sebemenší problém, a má DŮVOD tam ten milostný trojúhelník zasadit tak why not. Ale autorka místo toho, aby nám tam ukázala ten svět, řešila tu zombie apokalypsu, tak radši nechá Mirandu vzdychat že má kluka, kterého miluje, ale prostě chce Joeyho. A jak z tohohle ven? Jednoduše, venku je zombie apokalypsa, tak je všechny zabiju, konec šmytec.
REALLY?!
A poslední kapka pro mě byla, když autorka spárovala Skeetera a Ashley. Proč? Protože si zbyli, když se Nathan dal dohromady se Scarlet, kterým jsem to mimochodem asi jako jediným přála, sice tam také něco bylo co mi rezonovalo v očích, v uších, všude, ale to už nemá cenu řešit...
A když píšu, že poslední kapka pro mě byla když autorka dala dohromady Skeetera s Ashley, tak jsem se došťavila u toho konce, to bylo fakt něco so good :D
A co se týče příběhu, tak jako jo, dobrý, asi to zachránilo ty vztahový aférky, ale stejně jsem čekala asi něco víc...

06.01.2019 3 z 5

Den co den Den co den David Levithan

OBSAHUJE SPOILERY:

Cože? Vážně? Takhle to skončí? No pane autore... Tohle nám nedělejte.
U většiny knížek, je mi celkem jedno jestli spolu ty dotyčné páry zůstanou, nebo ne. Protože skoro u všech ano, tak neočekávám něco jiného. Ale tohle? Ten konec? Rhiannon... Jestli se ho nevydáš hledat... Vím, že tohle přání se mi asi nesplní, protože druhý díl je jen z pohledu Rhiannon, ale... Pane autore, nezklamte nás.

01.07.2018 5 z 5

Hra o trůny #1 (komiks) Hra o trůny #1 (komiks) Daniel Abraham

Takže to shrnu :D
Brácha na mě: Nel, podívej se už sakra na ten seriál!
Kámoška na mě: Nel, přečti si už sakra ty knížky!
A já na ně: Uděláme kompromis. Přečtu si komiks. Budu si číst a přitom se dívat, no ne? :D
Ale kámošku i bráchu určitě poslechnu. Na seriál i knížky si někdy podívám, protože to byla bomba. Chvilku jsem si říkala: Co na tom všichni mají? A taky jsem si musela udělat pořádek s obrovským množstvím postav, což na prvním dojmu taky moc nepřidalo. Ale pak se to rozjelo a já si běžím do knihovny pro další díly. :D

26.05.2018 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

ÁÁÁÁHHH... Vymakaná slaďárna :D

13.04.2018 5 z 5

Alchymista Alchymista Michael Scott

Vůbec jsem se do toho nemohla začíst,ale pak mě to překvapilo.A pak to šlo zase z kopce.No nevím...

11.09.2017 3 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Já vím,že to tady píšu už po několikátý,ale hrooooooooooozně moc miluju Morfea!!! Vždycky mě odzbrojily ty jeho hlášky a něha k Alysse.A ta vize Slonovinové mě nejvíc potěšila! Vždycky jsem si představovala,že jsem Alyssa a úplně jsem si užívala ty nádherný řečičky a něhu k ní! Morfeus je můj knižní boyfriend a nejlepší kluk jakýho jsem kdy poznala! Já ho potkat ve skutečnosti,tak na místě roztaju!! ") :) ") :)

16.08.2017 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Konečně Koruna dorazila(česky)k nám do knihovny a je to další skvělé pokračování!! Jsem z toho vážně nadšená,že to skončilo takovým krásným koncem.Nevíte někdo jestli bude další díl? Jestli jo tak by to bylo vážně super nemyslíte?

11.06.2017 5 z 5

První První Kiera Cass

Chtěla bych tady toho tolik napsat,ale nechci spoilerovat:)
Krásný HAPPY END.MILUJI TUHLE SÉRII!

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Cathy Cassidy

Tuhle knihu už jsem četla a plánuji si přečíst znovu. Jednoduše: Tahle kniha byla dokonalá!!! Stejně jako Hledá se Dizzy! Námět fakt zajímavý. S knížkou, která je nějak spojená se šikanou, jsem se ještě nesetkala, ale z téhle knihy jsem byla úplně paf.
Dokonalá kniha a určitě doporučuji!!

Selekce Selekce Kiera Cass

Říkáte si: Aspen nebo Maxon?Já mám hrozně ráda oba.Oba mají své plusy a minusy.
Maxon je vtipný a Aspen je vášnivý.Miluju je oba.

My (navíc novela Epic) My (navíc novela Epic) Elle Kennedy

Nevím, co víc dodat, než že to miluju. Novela Epic dokonale dokončila tuhle skvělou duologii.

20.05.2024 5 z 5

Defy: Nebezpečná láska Defy: Nebezpečná láska L. J. Shen

Tak tohle nebylo absolutně nic pro mě. Postavy byly tak nesympatické, až jsem měla chuť si vytrhat všechny vlasy. Styl psaní taky nebyl nic extra a překlad byl opravdu strašnej. Do Viciouse jdu s nulovým očekáváním.

11.05.2024 1 z 5

Ta druhá Belle Ta druhá Belle Whitney G. (p)

Tahle kniha mi slibovala převyprávění pohádky Krásky a zvířete, ale dostala jsem vlastně i něco víc ve formě jiných známých pohádek. A líbilo se mi to? O tom by se dalo hodně dlouho spekulovat. Každopádně mi to dalo to, co jsem zrovna potřebovala, takže za to palec nahoru. Za co už palec dolů, tak za rychlý konec. Příběh měl rozhodně na víc, než na ubohých 200 stran. Tři hvězdičky není špatné hodnocení, ale už teď vím, že kniha zanedlouho skončí v propadlišti mé mysli, takže tak.

08.05.2024 3 z 5

Jak přežít vlastní vraždu Jak přežít vlastní vraždu Danielle Valentine

Přesně takhle si představuju perfektní YA thriller. Zápletka, svižnost čtení, rozuzlení... Mělo to všechno, co jsem zrovna potřebovala. Konec byl sice velmi obvious, ale já to stejně nikdy neuhodnu, takže XD

04.04.2024 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 5 Srdcerváči. Kniha 5 Alice Oseman

Ačkoliv jsem smutná, že je toto předposlední díl, cítím, že autorka dělá správnou věc. Není třeba, aby se série natahovala, a už vůbec ne kvůli hypu. Tenhle díl je sex positive, což je za mě velký krok a moc dobrý krok. Přidalo to příběhu zas trošku uvěřitelnosti.
Série si drží kvalitu, za což autorce velký palec nahoru!

28.02.2024 5 z 5

Já a ty Já a ty Niccolò Ammaniti

Kdo miluje krátké a výstižné příběhy jako já, tak tento tenounký příběh ocení. Při svém ražení na knihovnu jsem tento úlovek objevila úplně náhodou, a vůbec nelituji. Určitě se po autorovi ještě poohlédnu.
Fakt dost se mi líbil hlavní hrdina. Zde je popsán jako egoistické hovado, ale to bychom museli být egoistická hovada všichni introverti, že jo XD

02.02.2024 3 z 5