Beruska18 Beruska18 komentáře u knih

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Kniha má jenom pár stran, ale skrývá v sobě velmi silný příběh z poválečné doby.

12.09.2022 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Každý má své tajemství, ale jen jeden z nich zabíjel. Jeden z nich, ale kdo? Postupným odhalováním souvislostí připadá v úvahu pokaždé někdo jiný, až dojde řada na toho správného....mimochodem jsem ho tipla správně, i když jsem si říkala, že ten snad ne

01.09.2022 4 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Příběh popisující život ve vesničce Chaloupky, kde žije české i německé obyvatelstvo zdánlivě klidným životem až do doby, kdy se začnou mezi lidmi projevovat nacionalistické nálady.

02.08.2022 3 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Tak tato kniha ve mně zůstane ještě dlouho, knih s tématem holocaustu jsem přečetla už spoustu, ale tato je úplným vrcholem.....Dva kamarády od dětství Karla a Viktora osud zavede na rozlišné cesty. Viktor se stane členem židovské mafie a Karel se pohybuje mezi nacistickou elitou. Setkávají se po letech v Osvětimi a tam se ukazuji jejich pravé hodnoty a víra. Praktiky mafie a utrpení a týrání lidí nacisty v Osvětimi to bylo opravdu velmi náročné čtení, uf....

20.06.2022 5 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Opět skvěle propracovaný román od této autorky.
Rodinná sága se odehrává v poválečné době od února 1946 do února 1950, v době plné změn, kdy měnící se politická situace zasáhne do života všech lidí.

26.05.2022 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Příběh pozvolna rozplétá život Fallon a Bena a tajemné pozadí tohoto data, které pro oba v životě znamená něco zásadního.

27.04.2022 5 z 5

Poslední slib Poslední slib Kathryn Hughes

V knize se střídají příběhy v místě i čase, které se postupně propojují a přináší rozuzlení příběhu. Ani tentokrát autorka nezklamala a můžu jen doporučit.

17.04.2022 5 z 5

Moře vzpomínek Moře vzpomínek Fiona Valpy

Silný rodinný příběh, příběh velké lásky na pozadí druhé světové války. Tyto knihy se čtou prostě samy .....

03.04.2022 4 z 5

Teribear - Tajemství modré krabice Teribear - Tajemství modré krabice Alena Mornštajnová

Příběh červeného medvídka, který hledá svůj domov. Potkává řadu nových zvířecích kamarádů, kteří mu pomáhají a podporují. TERIBEAR je moc milý příběh, který ukazuje jak důležité je mít ty správné přátelé a domov.

25.03.2022 3 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Všechny knihy od pana Hartla mě bavily a i tato nebyla výjimkou, příběh je to hodně zajímavý, emotivní a plný zvratů.

07.02.2022 4 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Kniha je inspirována skutečností a pojednává o sterilizaci žen a dívek v 60.letech min. století v Severní Karolíně. Silný příběh o lásce, lidských právech, morálce ....určitě doporučuji.

22.01.2022 5 z 5

Deník Dory Grayové Deník Dory Grayové Naďa Reviláková

Pro dětské čtenáře nenásilnou formou podané hrůzy 2. světové války. Tento příběh a s ním spojené odhalování tajemství provázený lehkým humorem se musí líbit snad všem :-).

10.12.2021 5 z 5

Děti s hvězdou Děti s hvězdou Mario Escobar

Příběh dvou židovských bratrů, které rodiče svěřili do péče tety, aby je ochránili před nástrahami války. Rodiče se sami vydávají na cestu do Argentiny s tím, že potom zajistí i přesun děti. Bohužel situace v Paříži se pro Židy nevyvíjí dobře a tak děti, aby se vyhnuli koncentračnímu táboru, utíkají a snaží se najít rodiče. Při svém putování poznají mnoho dobrých lidí, kteří jim na jejich cestě za rodiči pomohou.

18.11.2021 3 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Tak tato kniha se mi velmi líbila. Líbilo se mi nahlížení do "13. komnat" jednotlivých příbuzných a známých Emy, odhalovat jejich životní zkušenosti a pochopit tak jejich chování.

31.10.2021 5 z 5

Nevinný záskok Nevinný záskok Lizzy Dent

Lehká letní oddechovka, nebylo to vyloženě přeslazené, takové příjemné čtení s chutí vína.

09.09.2021 3 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Vtipné vyprávění o radostech a útrapách života na venkově ve společnosti zvířat. V krátkých povídkách autorka popisuje svůj život s vtipem a nadhledem.

31.08.2021 3 z 5

Ty letní noci Ty letní noci Mandy Baggot

Ideální čtení na dovolenou. Čtení, které vás přenese na Korfu a užíváte si moře, slunce, cikády, romantiku ....

02.08.2021 3 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Nebylo nic nad čím by jste udělali "wow", ale bylo to čtení oddechové, úsměvné a moc hezky se to četlo :-)

03.07.2021 3 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Pod tímto názvem se skrývá silný příběh, ve kterém nechybí láska, naděje, přátelství a neskutečná statecnost. Od první stránky naprosto skvěle napsaný román.

29.05.2021 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Postupně zkomírající manželství po sedmnáctiletém vztahu, takový příběh ze života, který se čte lehce, i když to mnohdy v průběhu knihy pro hrdiny knihy moc lehké nebylo.

01.05.2021 3 z 5