bércoun bércoun komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Vím, že ve mě ještě dlouho zůstane silný pocit, který nemusíme pojmenovávat, protože opravdu, slova jsou silný nástroj, ale někdy je to lepší bez nich.

02.02.2015 5 z 5

Byla jedna moucha Byla jedna moucha Daisy Mrázková

úžasně poetické a milé čtení s ilustracemi autorky

17.01.2015 5 z 5

Helimadoe Helimadoe Jaroslav Havlíček

Hned od začátku se mi kniha líbila a i když přicházely pro mě méně záživné pasáže, od konce jsem se nemohla odtrhnout. Krásný příběh mladého chlapce, jeho platonické lásky a vztahů v jeho životě. Myslím, že je to kniha, kterou si ráda přečtu ještě jednou.

29.12.2014 5 z 5

Adventní a postní zamyšlení Adventní a postní zamyšlení Radim Palouš

Hezké zamyšlení, pan Zvěřina byl jistě výjmečná a inspirativní osobnost.

29.11.2014 4 z 5

Kramerová versus Kramer Kramerová versus Kramer Avery Corman

Výborná kniha především o tom, že i otec může být jedinečným rodičem, i když nemá to štěstí, aby dítě porodil, kojil a byl s ním spojen pupeční šňůrou. To spojení může být přeci srdcem.

29.11.2014 5 z 5

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Asi jsem feministka, Stepfordské paničky mi lezly děsně na nervy a často mě příběh zvedal ze židle. Velmi čtivá kniha s né zrovna optimistickým koncem.

24.11.2014 4 z 5

Anton a Jonatán Anton a Jonatán Jostein Gaarder

Něžný příběh malého chlapce a jeho medvídka, společně podnikají různá dobrodružství ve světě venku i ve vnitřním světě. Knížka o tom, proč jsme tady. Já konec tragicky nevidím, jde o otevřený konec a vlastně není důležité, jak to dopadne. Myslím že Jonatám nám chtěl především vzkázat, abychom svět viděli tak jako on.

22.11.2014 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Vynikající kniha, obdivuji autorčin talent a děkuji za tuto knihu, která mě velmi obohadila. Je to návrat k prastaré tradici a k lidovému léčitelství podáno velmi čtivou formou.

13.11.2014 5 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Četlo se jedním dechem, celou dobu se mnou cloumalo mnoho emocí od vzrušení, vzteku, smutku až po lásku k hlavnímu hrdinovi který mi připadal jako můj blízký přítel. Kniha je to naplněná až po okraj a jednoznačně ji zařazuji do svých nejoblíbenějších

06.11.2014 5 z 5

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Zábavná kniha, kterou přečtete jedním dechem. Pobaví vás autorův smysl pro humor i bizarní postavičky. Nemá chybu, a tak hodontím 5 *.

25.09.2014 5 z 5

Stín katedrály Stín katedrály Miloš Urban

Příliš podrobné popisy, pro mě náročná kniha na soustředění, celkově mě tato kniha příliš neoslovila, i když zatím všechna díla autora ve mne nechávají takový zvláštný tajemný pocit, a to se mi na nich líbí.

20.08.2014 3 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Četlo se jedním dechem. Pro mě velmi milé odpočinkové čtení, autour umí udržet čtenáře, šla jsem spát až v půl 3 ráno, abych knihu dočetla.

18.08.2014 5 z 5

Lži na pohovce Lži na pohovce Irvin D. Yalom

Ze začátku mě kniha bavila, pak jsem se začínala nudit u erotických pasáží, které mi skoro připadaly jako červená knihovna, ale záhy se to rozproudilo ještě jinak a v závěru jsem se nemohla odtrhnout. Kniha dobrá.

13.04.2014 3 z 5

Pán much Pán much William Golding

Jsem z knihy nadšená a určitě budu hledat další Goldingovy knihy, např. Věž

01.12.2013 5 z 5

Cesta ženy k Bohu Cesta ženy k Bohu Joan Borysenko

Opravdu, oslovila i další ženy a nemohla jsem si její poselství nechat pro sebe, proto i já šířím dále myšlenky Joan Borysenko, pro mě velmi cenná kniha, ke které se dá neustále vracet, doporučuji všem vnímavým ženám, které hledají.

19.11.2013 5 z 5

Učení dona Juana Učení dona Juana Carlos Castaneda

Mrzí mě, že zde nejsou komentáře lidí, které tato kniha opravdu zaujala. Vždyť tady přeci nejde o realitu, kniha má mnohem vyšší smysl, tak prosím o komentáře, i když je asi těžké popsat, co si každý odnesl, je to jistě velmi individuální. Já mám knihu zatím rozečtenou, proto se neodvažuji a navíc, i pro mě to není lehké čtení.

22.08.2013

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Moje druhá kniha od Urbana a opět se mi líbila, vyvstávají mi otázky Co je to za člověka? Jeho občas tajemné a zvláštní psaní mě přitahuje. Po přečtení knihy ve mě zůstává pocit úžasu nad jeho způsobem myšlení, je mi nějak povědomé, blízké. A souhlasu s tím, že dnešní doba je možná zvláštní a někdy je dobré vracet se ke starým zvykům, do doby mladší. Bizardnosti, jako např. postava Prunslíka, jsou mi více než sympatické. Konec knihy mě tím pádem ani moc nepřekvapil, jak si hlavní hrdina přál, tak se stalo.

12.07.2013 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Slyšela jsem o téhle knize, že je skvělá. Pak zase, že nenadchla. Nedokážu popsat, čím to je, ale mě nadchla naprosto a to už mám pubertu dávno za sebou. Nevěděla jsem, co od ní čekat, ale překonala očekávání. Že nemá děj? To bych tedy netvrdila, ale je plná zamyšlení z pohledu Holdenovy duše, to určitě. Často vážně vtipné komentáře, to by mě umrtvilo. Myslím, že Holden není rozhodně nějaký ubožák jak může působit na začátku. Prostě není ovce, chce od života něco jinýho než mu všichni předhazujou, super čtení...ale ne pro každýho.

17.11.2012 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Tohle není opavdu kniha pouze pro děti. Mluvím li o celé sérii, je to krásný příběh, který jsem jen hltala. Některé díly byly sice slabší, ale celkový dojem to nezměnilo. A to, že mám v příběhu hledat skrytého Ježíše, bylo milé.

23.01.2011 4 z 5

Velké putování Vlase a Brady Velké putování Vlase a Brady František Skála

Krátký, ale krásný příběh pro všechny milovníky Skály, k vidění dokonce i jeho divadelní zpracování.

13.01.2011 5 z 5