Velké putování Vlase a Brady

Původní český komiks pro děti i dospělé od známého současného výtvarníka Františka Skály. Jeho první vydání vyšlo roku 1987. Příběh je napínavý, chytrý, plný tajemství, a svou svébytností u nás nemá obdoby.

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28352/velke-putovani-vlase-a-brady-28352.jpg 4.766
Komiksy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Arbor vitae

azzies

Svébytný a skvělý komiks skvělého autora, který nám představil pohádkový svět, který je jiný, zábavný, nápaditý, ale taky děsivý a nebezpečný. Dva kamarádi se vydali na pouť do neznáma a spolu čelí nebezpepečenstvím, která jim hrozí.
Zní to to možná obyčejně, ale obyčejné to není.
Jsi tady? Trochu...
Bonus: na konci vyprávění jsou fotky (skutečné) toho, co poutníci během své cesty viděli, resp. toho, co vyfotil tučňák :-)
Bonus 2: divadelní představení pro děti, které svého času hrálo jedno pražské divadlo ( p. Skála se na něm podílel a i proto to byla pecka)

Anchie
20.11.2018

Moje dětství! Tenkrát to skoro nikdo neznal a i teď, většina lidí neví o čem mluvím... My jsme to jako děti milovali - tak moc, že nám rodiče museli pořídit každému jeho vlastní výtisk :-)

Ni.kk.i
25.06.2018

Pěkný komiks. Narazila jsem na něj náhodou, neodolala a koupila. Ilustrace jsou opravdu povedené a příběh se čte jedna radost. Snad se bude mé dceruce, k narozeninám, líbit.

boticelli
17.02.2018

Absolutne srdcova zalezitost, i ted, po 25ti letech! Pribeh i ilustrace k zamilovani, komix do pohody i nepohody.

anule90
22.11.2016

Velké putování Vlase a Brady jsem četla a milovala už jako malá a díky čtenářské výzvě jsem se mohla vrátit zpět a nostalgicky zavzpomínat.

Rawar
17.01.2015

Dostáváme se k tomu nejlepšímu co jsem ve světě komixu kdy četl. S přehledem strčí do kapsy všechny Sláiny a Thorgaly a Sinstry a Dextry a hříšná města a tak dále...Je to tak dokonale jednoduché až z toho ta preciznost prýští. Skvělá, dobrodružná cesta, krásné obrázky, motýl Škuran, tyhle čirůvky, les Bles a skřítkové Lesojani, kteří hádají vaše jméno...v životě se mi žádný komix nelíbil tak jako Vlas a Brada. Už jen proto, že když se Vlas soustředil, jeho vlasy dokázali růst neuvěřitelnou rychlostí, Brada to měl horší, na přímém slunci se začal po chvilce ztrácet...

Kapis
14.07.2014

Až moc zkratkovité, ale úplně to vidím, že jako dítě bych si ty mezery domýšlel do posledních detailů a perfektně si to užíval, nakreslené je to moc pěkně a nápadů má autor taky požehnaně. Když jsem to viděl v perfektním stavu v antiku, tak jsem neváhal.

Makrela Liška
10.03.2013

skvělé, fascinuje mě způsob, jakým Skála vede děj a neotřele vnáší a zase odebírá postavy z příběhu, s nímž ty malé podivné bytůstky bez problémů plynou :-)

Petrvs
03.06.2012

Hezké, milé a svěží dílko, rozhodně se držící nad průměrem, i když mě nějak úplně neoslovilo a raději bych sáhl třeba po Anče a Pepíkovi.

wyrda8
05.06.2011

Perfektní kresba. Místy až nemístně strašidelné....

bércoun
13.01.2011

Krátký, ale krásný příběh pro všechny milovníky Skály, k vidění dokonce i jeho divadelní zpracování.