Velké putování Vlase a Brady

Velké putování Vlase a Brady https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28352/velke-putovani-vlase-a-brady-28352.jpg 5 103 17

Původní český komiks pro děti i dospělé od známého současného výtvarníka Františka Skály. Jeho první vydání vyšlo roku 1987. Příběh je napínavý, chytrý, plný tajemství, a svou svébytností u nás nemá obdoby.

MarcoPolo936
04.03.2022 5 z 5

Skvělý komiks, který pamatuju už jako kluk. Zajímavé dobrodružství, plné skvělých hlášek.. "Jsi tu ? Trochu.. " Les Bles, ples tlustých, Radka... Parádní.

mi-380
23.03.2021 4 z 5

Útlá knížtička nalezená v pokoji dcery, která zmizela do velkoměsta a do rodného domu se vrací s nepravidelnou frekvencí. Putování Vlase a Brady neuvěřitelně všestranného a nápaditého Františka Skály, jejich cesta životem, potkávání všelijakých vážných i nevážných figurek, útěky před nebezpečím a závěr v Posvátném kraji, to vše mi krásně připomnělo koloběh života. Věčné hledání, objevování, putování a návraty.
Někteří čtenáři vzpomínají, jak šlo o komiks jejich mládí, já se jím nechal úspěšně oslovit i ve věku pokročilejším.
85 % (aktuálně 87 hodnotících s průměrem 94 %).

„a pozdravujte starého Bžocha…“

Arkagas
17.07.2020 5 z 5

Nádhera! Krásné české dílko, které neohromí sice svou rozsáhlostí, ale nádherným příběhem. Vlas a Brada, dva kamarádi z jeskyňky, kteří se vydávají na cestu plnou dobrodružství, ale i nástrah. Zní to jako klasický příběh, ale to rozhodně není.. protože "jsi tu?" "Trochu.."
Nádherné české dílko, které pohladí na duši a které si nutně musím pořídit do sbírky.
Jako bonus jsou vzadu fotografie (skutečné) věcí, které při putování s Vlasem a Bradou vyfotil pak tučňák..

Moje hodnocení: 10/10 ⭐️⭐️⭐️

tetkavd
31.05.2020 5 z 5

Nejlepší!!

Seabeast
02.01.2020 5 z 5

Pro mě kultovní a především originální komiks z pera Františka Skály. Fascinoval mě v dětství, fascinuje mě i dnes. Tajně bych si přál, aby se dočkal filmového zpracování, ale to se asi nestane. Příběh má jednoduchou zápletku, ale svou bizarností a nápady je naprosto výjimečný! Má svébytné univerzum a vedle dětí bych řekl, že zaujme i dospělé. Přirovnal bych obrazovou imaginaci k nějakému šílenému snu ze kterého se nechcete probudit. Komiks se dá číst dokola a dokola, i když přesně víte, jak dopadne. Neznám nic podobného, co by se k "Velkému putování Vlase a Brady" dalo přirovnat.

werewolf88
07.03.2019 5 z 5

Geniální!!!

azzies
05.01.2019 5 z 5

Svébytný a skvělý komiks skvělého autora, který nám představil pohádkový svět, který je jiný, zábavný, nápaditý, ale taky děsivý a nebezpečný. Dva kamarádi se vydali na pouť do neznáma a spolu čelí nebezpepečenstvím, která jim hrozí.
Zní to to možná obyčejně, ale obyčejné to není.
Jsi tady? Trochu...
Bonus: na konci vyprávění jsou fotky (skutečné) toho, co poutníci během své cesty viděli, resp. toho, co vyfotil tučňák :-)
Bonus 2: divadelní představení pro děti, které svého času hrálo jedno pražské divadlo ( p. Skála se na něm podílel a i proto to byla pecka)

Anchie
20.11.2018 5 z 5

Moje dětství! Tenkrát to skoro nikdo neznal a i teď, většina lidí neví o čem mluvím... My jsme to jako děti milovali - tak moc, že nám rodiče museli pořídit každému jeho vlastní výtisk :-)

Ni.kk.i
25.06.2018 4 z 5

Pěkný komiks. Narazila jsem na něj náhodou, neodolala a koupila. Ilustrace jsou opravdu povedené a příběh se čte jedna radost. Snad se bude mé dcerunce, k narozeninám, líbit.

boticelli
17.02.2018 5 z 5

Absolutne srdcova zalezitost, i ted, po 25ti letech! Pribeh i ilustrace k zamilovani, komix do pohody i nepohody.

anule90
22.11.2016 5 z 5

Velké putování Vlase a Brady jsem četla a milovala už jako malá a díky čtenářské výzvě jsem se mohla vrátit zpět a nostalgicky zavzpomínat.

Rawar
17.01.2015 5 z 5

Dostáváme se k tomu nejlepšímu co jsem ve světě komixu kdy četl. S přehledem strčí do kapsy všechny Sláiny a Thorgaly a Sinstry a Dextry a hříšná města a tak dále...Je to tak dokonale jednoduché až z toho ta preciznost prýští. Skvělá, dobrodružná cesta, krásné obrázky, motýl Škuran, tyhle čirůvky, les Bles a skřítkové Lesojani, kteří hádají vaše jméno...v životě se mi žádný komix nelíbil tak jako Vlas a Brada. Už jen proto, že když se Vlas soustředil, jeho vlasy dokázali růst neuvěřitelnou rychlostí, Brada to měl horší, na přímém slunci se začal po chvilce ztrácet...

Kapis
14.07.2014 4 z 5

Až moc zkratkovité, ale úplně to vidím, že jako dítě bych si ty mezery domýšlel do posledních detailů a perfektně si to užíval, nakreslené je to moc pěkně a nápadů má autor taky požehnaně. Když jsem to viděl v perfektním stavu v antiku, tak jsem neváhal.

Makrela Liška
10.03.2013 5 z 5

skvělé, fascinuje mě způsob, jakým Skála vede děj a neotřele vnáší a zase odebírá postavy z příběhu, s nímž ty malé podivné bytůstky bez problémů plynou :-)

Petrvs
03.06.2012 3 z 5

Hezké, milé a svěží dílko, rozhodně se držící nad průměrem, i když mě nějak úplně neoslovilo a raději bych sáhl třeba po Anče a Pepíkovi.

wyrda8
05.06.2011

Perfektní kresba. Místy až nemístně strašidelné....

bércoun
13.01.2011 5 z 5

Krátký, ale krásný příběh pro všechny milovníky Skály, k vidění dokonce i jeho divadelní zpracování.