Byla jedna moucha

Knížka vypráví o malé dívence a její mouše, které spolu prožívají různá malá dobrodružství doma, na zahradě, na hřišti, na výletě apod. S pedagogickým taktem akcentuje autorka v jednotlivých drobných příbězích nové poznatky osvětě, mravní naučení i správné postoje k lidské společnosti a ke světu. Text doprovází vlastními ilustracemi, inspirovanými dětským výtvarným projevem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15631/big_byla-jedna-moucha-mpR-15631.jpg 4.829

Kniha Byla jedna moucha

Kejtiky
08.05.2021

Kniha nádherná, snová, núti premýšľať. Príbehy jednej muchy a jej dievčatka. Úžasné. Toľko múdrosti a lásky v jednej tenkej knižke. Doporučujem čítať kľudne aj bez detí. Len tak pre radosť

palka452
31.12.2020

Roztomilé

Johana
10.06.2020

Nejmilovanější knížka, když jsem začínala číst. Moucha Rudolfína je výborná kamarádka i vychovatelka, celý život si pamatuji některé její rady! Třeba, proč nebudit dědečka, proč ušít panence botičky nebo, o čem se nikomu neříká... Vybrala mi ji babička, kvůli krásným obrázkům - namalovaným také autorkou, které se i mně moc líbily a líbí. No a teď bylo nutné, abych šla knihu sehnat pro malinké lidi zase já!

Petja
30.08.2019

Na knížku o mouše Rudolfině a Helence, která nově vyšla v Baobab, jsme narazily v knihovně a hned jsme se jí ujaly. Začaly jsme číst včera večer, napadaly mne při tom myšlenky o poetice a realismu a chvalozpěv na chytrou mouchu, které pak zmíním v komentáři na Databázi knih.
Pětiletá dcera byla ale daleko přesnější a opravdovější - v 6.20 přišla do kuchyně a když jsem jí ke kakau nabízela pohádku na Déčku jako obvykle, prosebně řekla "Maminko, přečti mi, prosím tě, zase o té mouše Rudolfíně, mně to tak hrozně baví." Teď je večer a máme dočteno. Říkám, že knížku tedy vrátíme do knihovny a holčička jen toužebně povzdechne: "Maminko, nejradši bych to četla celé ještě jednou...". Tak si to, Ježíšku, prosím, zaznamenej! :-)

triatlet
09.06.2019

"Lidi jsou na světě proto, aby odkrývali tajemství." (s. 48)
Helenka se svou bzučící kamarádkou Rudolfínou prožívá obyčejná dobrodružství. Společně objevují svět. Co se dá ale objevit za 45 minut? Dají se najít kamínky, které mají svou historii. Dají se potkat děti, které mají své starosti.
A Rudolfína svým chováním přispívá k vypointovanému moudru.
Jemné ilustrace Daisy Mrázkové vdechují příběhům život.

Bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzva kniha

M-arta
09.12.2017

"Mít svoje mouchy" nemusí být vždycky jen diplomatické vyjádření zádrhele. Svoji mouchu - mouchu Rudolfínu má za kamarádku i jedna holčička, hlavní hrdinka knížky Daisy Mrázkové. Je to moucha bystrá, moudrá a holčičce dělá průvodkyni světem. Jejích 100 očí vidí daleko víc, než by jeden čekal.
Nesmírně lidské, křehké a něžné vyprávění, respektující dětský svět, jak už to jen paní Mrázková umí.

Knížku jsme si naprosto zamilovali celá rodina - nádherně hladí po duši.
Jediná její nevýhoda je, že se hůř shání (vyšla jen v sedmdesátých letech) - další z antikvariátních pokladů...

Viky007
09.11.2015

Moc krásná knížka :-). Rudoflína je prostě geniální moucha, která si ví se vším rady a je úžasně moudrá. Skoro mi to přišlo jako bajka. Tentokrát jsem si četbu na referát vyloženě užívala :-).

bibi.r
25.08.2015

Rudolfína je prostě jedna moucha. Žádná otrava. Prostě naprosto jedinečná moucha.

Honzíkova cesta
Honzíkova cesta