bércoun bércoun komentáře u knih

Sára. Kniha první Sára. Kniha první Esther Hicks

Miluju ten pocit, když přečtu knihu a doznívá mi v mysli "tak tohle bylo naprosto skvělé". Knihu jsem koupila dceři a netušila, že víc asi obohatí mě. Je mi blaze, kéž by ten pocit dlouho vydržel. Ale stačí se ke knize vracet a nechat se řídit moudrým průvodcem.

07.02.2021 5 z 5

Překlep a Škraloup Překlep a Škraloup Tomáš S. Končinský

Velice originální a zábavná kniha pro děti mladšího školního věku. S dětmi jsme si čtení vážně užívali.

08.01.2021 5 z 5

Sauna Sauna Roman Letošník

Dozvíte se zde vše potřebné o tom, jak se saunovat. Zjistíte, co se při saunování ve vašem těle děje, je zde i technický popis náležitostí sauny, mnoho odkazů pro další informace. Zajímavá je také kapitola o saunování dětí.

12.12.2020

O smrti a životě po ní O smrti a životě po ní Elisabeth Kübler-Ross

Waw, úžasné

10.12.2020 5 z 5

Milda a Milda Milda a Milda Ester Stará

Knížka povedená. Děti v předškolním věku seznamuje s lidskými emocemi jako je radost, smutek, strach atd. a to zábavnou formou. Dva malí hlídci, kteří ve školce hlidaji děti, mění podle svých pocitů barvy. Kniha vtipná i dojemná, má hezké ilustrace a pěknou myšlenku.

25.10.2020 5 z 5

Léčivá příroda: Jak může šinrin joku, uzemnění, pobyt venku nebo jen otevřené okno uzdravovat Léčivá příroda: Jak může šinrin joku, uzemnění, pobyt venku nebo jen otevřené okno uzdravovat Alice Peck

Mě kniha trochu zklamala, měla jsem větší očekávání. Je zde mnoho odkazů na výzkumy, jakoby byla kniha jakýsi výcuc. Témata nejsou rozvedená do hloubky. Spousta zajímavostí, ale kniha působí s mnoha obrázky spíše jako nějaký průvodce.

27.09.2020 4 z 5

Léčivý kód přírody Léčivý kód přírody Clemens G. Arvay

Po nadšeném zhltnutí knihy Les léčí další zajímavé čtení o ekopsychosomatice. Kniha je hodně vědecká, ale autor umí vše podat srozumitelně. C. Arvay má široký záběr, dozvíte se tedy mnohé z biologie člověka a jiných živočichů, z neurovědy, filozofie a dalších věd. Základem je ale opět navrácení člověka do jeho přirozeného prostředí, které ho samouzdravuje a bez nějž prostě jednoduše chřadne. Je zde také hodně informací o propojení člověka se zvířaty.

16.09.2020 5 z 5

Les léčí - Efekt biofilie Les léčí - Efekt biofilie Clemens G. Arvay

Fascinující kniha o tom, co vše nám les dává, jak nás léčí nebo působí preventivně. Vše je založeno na vědeckých podkladech. Vřele doporučuji všem, mě kniha absolutně nadchla a už čtu další od autora.

24.08.2020 5 z 5

Skoro tucet Skoro tucet Pavel Čech

Nádherné ilustrace, poetické příběhy.

11.08.2020 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Byl to zážitek!

13.04.2020 5 z 5

Nahá žena na střeše Nahá žena na střeše Prokop Remeš

Ze začátku jsem se do knihy těžko včítala, ale to se pak změnilo a kniha pro mne byla velmi obohacující.

28.09.2017 4 z 5

Autorka opět nezklamala, úžasná kniha, neuvěřitelný přístup autorky k dětem, které to mají v životě těžké. Kniha chvílemi šokuje, ale tyhle věci se opravdu dějí. Naštěstí u nás v ČR se řeší situace takových dětí lépe, tedy alespoň co vím z vlastní zkušnosti. Amerika šokovala, ale je to mnoho let zpět.

03.12.2016 5 z 5

Poselství ze srdce světa Poselství ze srdce světa Alan Ereira

Kmen Kogi nám přináší důležité poselství, když nezměníme my, Malí bratři, přístup k péči o matku Zemi, náš svět zanikne. Už teď máme dobře nakročeno tím, že se kácí stromy ve velkém, vykrádáme poklady země, ať už je to uhlí nebo drahé kovy, ropa. Nešetříme ničím a ničeho si nevážáme, pouze bereme, nic nedáváme zpět. Kéž by poselství Malý bratr vyslyšel. Mě se ale zdá, že je pozdě, životní styl většiny lidí spěje k zániku života. Kniha nám ukazuje historii kmene Kogi a vysvětluje filozofii Indiánů, kterou si nesou už od počátku. Někdy je jejich výklad světa složitý, naprosto odližný od toho našeho, ale velmi inspirativní.

29.10.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Autorka citlivě zpracovala téma eutanázie, které vložila do milostného příběhu. Knížka vás chytne a nepustí. Dlouho pak ve mě ještě zůstal silný dojem ze závěru knihy. Bavily mě obě hlavní postavy, jejich humor i povahy. Jak byste se rozhodli vy na místě Willa?

02.08.2016 5 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Nádherná kniha, úplně mě uchválita horská krajina i příběh Heidi, dítěte opravdu nevšedního. Kniha mi připomněla Školu Malého stromu. Kdo touží po útěku do divočiny, můžete se ponořit do čtení a přiblížit se nespoutanému životu v přírodě.

30.01.2016 5 z 5

Rozbitá Rozbitá Cathy Glass

Kniha pro opravdu silné povahy. Je velmi čtivá, ale plná duševní bolesti jedné malé holčičky. Příběh vypráví pěstounka, která byla její poslední nadějí. Starala se o ni rok. Ani její svatá trpělivost a 20 let zkušeností nestačili k tomu, aby spravila to, co bylo roky ničeno. Dívka v bezpečném prostředí postupně odkrývá svůj děsivý příběh, který je plný zranění, kde chybí láska a jakékoli normální lidské vztahy, které má běžné dítě.

01.12.2015 5 z 5

Pátá dohoda Pátá dohoda Don Miguel Ruiz (p)

Není to úplně jednoduché čtení. Pokud se zamyslíte opravdu do hloubky nad tím, jak sami žijete, zjistíte, že je velmi těžké zbavit se všech našich životních konceptů, ale inspirovat se tím dá a pokud tím někdo žije, takové lidi chci ve svém životě potkávat.

21.06.2015 5 z 5

Slyšel jsem sovu zavolat své jméno Slyšel jsem sovu zavolat své jméno Margaret Craven

Kniha o životě který končí smrtí, ale to není to podstatné, důležité je jak žijeme a pro co.

14.02.2015 5 z 5

My tři a já My tři a já Vlasta Redl

Někdy je lepší poslouchat mlčení, na to nemá každý talent a Vlasta říká, že ho má. Moc hezká kniha, ráda jsem se začetla do jeho myšlenek i humoru.

04.02.2015 4 z 5

Krajiny vnitřní a vnější Krajiny vnitřní a vnější Václav Cílek

Chvílemi těžké čtení, ale celkový dojem výborný. Doporučuji všem těm, kdo jsou stále fascinováni naši krajinou i veškerými přírodními ději. Příroda je tu od pradávna, my jsme tu pouze chvíli na nás nezáleží, ale neměli bychom alespoň škodit.

03.02.2015 4 z 5