Bell@ Bell@ komentáře u knih

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Za mě jedna z nejlepších knih od této autorky. Splňuje vše, co člověk očekává od románu včetně silné ženské hrdinky, která dokáže být racionální, ale i emoční.

25.09.2023 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Další skvělá knížka od Patrika Hartla, který zkrátka nezklame. Překvapilo mě, že hezky zpracoval i téma výchovy dětí, což není úplně jednoduché. Konec mi připadal trošku předvídatelný, ale určitě stojí za to si tuto knížku přečíst! :)

26.06.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Jedna z nejlepších knih od Julie Caplinové. Atmosféra Dánska na čtenáře skrz stránky úplně dýchá. Podobně tomu bylo také v Hotýlku na Islandu.

04.10.2021 5 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Nenáročná čtivá kniha. Trochu předvídatelná, ale rozhodně nechybí dostatek erotického napětí...

27.10.2023 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Skvělá romantická knížka, která vás vtáhne do děje. Pro milovníky romantiky a šťastných konců je to ideální volba!

28.08.2021 4 z 5

Jedna z pěti Jedna z pěti Dagmar Digma Čechová

Knížku jsem si vypůjčila v knihovně a musím říct, že mě bavila. Je napsaná velice čtivě. Určitě si od této autorky ještě nějakou přečtu!

25.09.2023 5 z 5

Dvanáct vánočních schůzek Dvanáct vánočních schůzek Jenny Bayliss

Pohodová knížka na dlouhé zimní večery. Příjemně naladí na období blížících se Vánoc. Bohužel čtenář od začátku ví, jak kniha skončí.

29.11.2020 4 z 5

Chceš-li s mužem býti... musíš s ním i výti…? Chceš-li s mužem býti... musíš s ním i výti…? Alena Jakoubková

Knížka se mi moc líbila. Byla napínavá, i když jsem občas nechápala, jak Salome může být zpočátku tak naivní a poté zase velice loajální ke svému manželovi. Adam mi byl velice nesympatický. Konec byl předvídatelný, ale dojemný.

06.05.2024 4 z 5

Zdání a manžel vždycky klamou Zdání a manžel vždycky klamou Alena Jakoubková

Oddechová knížka do autobusu/vlaku. Oceňuji plynulost děje. Kniha se dobře čte a člověk u ní může vypnout.

26.04.2024 3 z 5

Láska k Vánocům Láska k Vánocům Karen Schaler

Pohodová knížka, která splnila mé očekávání. Od této autorky jsem již četla jednu knihu a vždy mě skvěle naladí na sváteční atmosféru. Nechybí pořádná dávka romantiky i sympatická hlavní hrdinka :)

11.12.2023 4 z 5

Má mě ráda, nemá mě ráda Má mě ráda, nemá mě ráda * antologie

Jak už to bývá u povídkových souborů, každý si zde najde svůj šálek kávy.. Některé povídky byly lepší, jiné horší.

27.10.2023 3 z 5

Blonďatá stíhačka Blonďatá stíhačka Simona Monyová (p)

Příjemná oddechová knížka. Hrdinka sice velice primitivní a marně hledající životní lásku, ale přirovnání autorky jsou prostě skvělé a zaručeně Vás pobaví!

05.12.2022 4 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Knížka mě zaujala v knihkupectví a musím říct, že byla skvělá! Přečetla jsem ji téměř jedním dechem. Zajímavé téma, dobře zpracované!

23.10.2022 5 z 5

Uspěchané zásnuby Uspěchané zásnuby Alexandra Bassett

Krásná knížka, jejíž hlavní hrdinkou je sympatická a emancipovaná dívka Abigail, která dokáže překvapit vlastní rodinu svojí tvořivostí.

13.03.2022 4 z 5

Neodolatelný ničema Neodolatelný ničema Valerie Bowman

Knížka se mi velmi dobře četla. Má poutavý děj od kterého se nešlo odtrhnout. Romantika a erotika smíchaná s dobrodružstvím.

24.09.2021 5 z 5

Tři vánoční přání Tři vánoční přání Alexander Stainforth (p)

Fajn knížka, která se rychle četla. První povídka potěší a druhá pobaví. Třetí povídka mi přišla nejlepší, protože v ní autor skvěle vystihl odlišné vnímání muže a ženy.

13.12.2020 3 z 5

Manžel v domě není pro mě Manžel v domě není pro mě Alena Jakoubková

Knížka ze zajímavého prostředí. Divila jsem se, že ta láska k Antonii Robertovi vydržela tak dlouho. Tričko s nápisem mě opravdu rozesmálo!

06.05.2024 3 z 5

Miluji tě...i s natáčkama Miluji tě...i s natáčkama Alena Jakoubková

Zajímavá jednohubka na jedno odpoledne. Opět nechyběly opravdové kamarádky a láska na závěru knihy.

06.05.2024 3 z 5

Desatero přikázání pro Veverku Desatero přikázání pro Veverku Ana M.

(SPOILER) Celou knihu mi bylo víceméně líto Kryštofa, který byl vylíčen jako hlavní záporák. Mrzelo mě, že mu autorka nedala více prostoru a nerozvedla například, kdo byl jeho biologickým otcem. Richi ze začátku působí jako správňák, když dá ruce pryč od Veroniky a doporučí Kryštofovi, aby se šel léčit. Na druhou stranu se po rozchodu Kryštofa a Veroniky s ní pouští velmi rychle do vztahu, což by správný kamarád neudělal.

Veronika na mě celou knihu působila jako velice povrchní pozérka. Autorka ji popsala jako neodolatelnou, což působí velice neuvěřitelně a nepravděpodobně. Veronika měří dvojím metrem. Kryštof jí hodně ublíží, ale že by po znásilnění téměř ihned skočila do postele se svojí kamarádkou je divné...

V knize mi vadilo několik nesrovnalostí jako např.: na vodě staví u stánku jen muži (jako správný vodák vím, že poměr mužů a žen na řece je 1:1) nebo Richi neví, kdy Veronice začíná škola, když tam sám ještě před necelým rokem chodil, tudíž musí znát vysokoškolský systém.

Zvrat knihy, na který jsem po desítkách stránek cukrování čekala nakonec přišel, ale postavil Kryštofa ještě do horšího světla, ve kterém působí jako maniak a Veronika s Richim jako andílci.

Ke knize se určitě nevrátím.

19.04.2024 1 z 5

Kdo jinému jámu kopá... sám do manželství padá Kdo jinému jámu kopá... sám do manželství padá Alena Jakoubková

Knížka se mi moc líbila. Jediné, co bych autorce vytkla je její oslovení "haranti", které mi připadá velice hanlivé a tahá mě za uši...

02.04.2024 4 z 5