Uspěchané zásnuby

Uspěchané zásnuby https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51546/bmid_uspechane-zasnuby-Qbz-51546.jpg 4 48 13

Regentská Anglie. Abigail se považuje za ošklivé káčátko, kterému není souzeno potkat muže svých snů. A tak lásku a milostná dobrodružství prožívá aspoň v románech, které tajně píše a vydává pod pseudonymem. Zatímco její krásné sestry myslí jen na módu a vhodné ženichy, důvtipná Abigail se pilně vzdělává. Poklidné dny na venkovském sídle převrátí naruby jediná večeře s neobvyklým hostem. A to dívky ještě netuší, jaké plány spřádá jejich otec.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

His Chosen Bride , 2005

Kudík
05.06.2023 4 z 5

(SPOILER) Abigail Wingateová je autorkou románů, které píše pod pseudonymem Georgianna Harcourtová. Současně je i prostřední dcerou sira Harlana, který má ještě starší, již ovdovělou a silně snobskou, dceru Violet a nejmladší, hodně koketující, Sofii. U důvodu a způsobu náhrady personálu, který zapříčinila zrovna Sofie, jsem se bavila. :) I pletichy Harlana byly úsměvné, hlavně to, že se rovnou v počátku prořekl a bylo jasné, co má zamčené v šuplíku. Nathan Cantrell byl vržen mezi tyto sestry a díky zážitku s Rusalkou měl předem jasno. Další postavy, které usnadňují, anebo ztrpčují cestu této dvojici jsou teta Abigail Augusta, ml. bratr Nathana Freddy a pár pávů sira Harlana v podání Garricka a Siddony. Nenáročné čtení s lehce tvrdohlavou hlavní hrdinkou. 3,5*

Mária721
03.06.2023 5 z 5

Hezká čtivá knížka a zajímavá a překvapivá zápletka.

Bell@
13.03.2022 4 z 5

Krásná knížka, jejíž hlavní hrdinkou je sympatická a emancipovaná dívka Abigail, která dokáže překvapit vlastní rodinu svojí tvořivostí.

Mergirus
14.03.2019 1 z 5

V půlce knihy se příběh točil stále dokola, takže za mě jen jedna hvězdička.

Květinka008
25.06.2018 4 z 5

Čtyři z pěti ve své kategorii :-) Příjemná vtipná a rychle odsýpající oddechovka na dva večery.

rosalindaaa
20.08.2017 5 z 5

takova mila oddechovka :)

havrmoni
18.11.2016 3 z 5

Musím souhlasit s Marcia,zpočátku jsem si říkala bezva holka. No pak bych ji s chutí nakopla,Nathan byl asi moc zamilovaný,jinak si tu trpělivost s tou nerozhodnou urážlivou nanynkou nedokážu vysvětlit. Chtěla hrdinu jak z románu a když ho měla,tak jí to zase urazilo? No jednorázová oddechovka na jedno odpoledne. Chtěla jsem dát 2*,ale přidala jsem za některé postavy a vtipné momenty,hlavně v první třetině.

Ivetaa
21.03.2016 4 z 5

Kniha začínala slibně, ke konci uměle natahovaný děj. Četla se dobře, vtipné dialogy bohužel střídají občas nudné a předvídatelné pasáže.

Luccy78
03.08.2015 5 z 5

Moc hezká kniha, dobře se četla, nechyběla i trocha toho dobrodružství, prostě já byla spokojená..

mrvikovak
31.12.2014 3 z 5

Za první půlku knížky bych dala i 5 hvězdiček, ale za druhou musím dvě ubrat, hlavně kvůli hlavní hrdince. Ale celkově příjemné čtení.

Kamiliana
19.10.2013 3 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem níže. Zezačátku jiskrné, zábavné, druhá půlka se táhne zejména kvůli nerozhodnosti hlavní ženské postavy, chudák chlap má svatou trpělivost :-)

Marcia
03.08.2013 2 z 5

Zajímavá zápletka, ze začátku jsem se všem těm nedoruzuměním a pletychám sira musela smát, ale pak my spíš všechny ty situace přišli únavné. Hlavně v druhé polovině mi Aby lezla strašně na nervy, jak nevěděla co chce. Ke konci to už opravdu bylo únavné a zbytečně zdlouhavé,

Kakajko
29.10.2012 4 z 5

Svěže a vtipně napsané, není to jen typická červená knihovna.

Autorovy knížky

2008  73%Uspěchané zásnuby